Licenční klíč za 400 Kč

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alexrutrich 14. 8. 2017 09:22

Nedávno jsem na nějakém inzertním serveru viděla, že někdo nabízí k prodeji licenční číslo k Windows 10 Pro, za čtyři stovky. Pokud bych si ho koupila a používala na svém PC, bude to legální?
alexrutrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 8. 2017 09:26

Ano, jak který.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 14. 8. 2017 12:03

Teoreticky to legální být může, reálně na 90 % je to nelegální padělaný klíč.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 8. 2017 19:55

Legalita licence se prokazuje příslušnou fakturou nebo jiným nákupním dokladem s razítkem.
Pokud budeš mít takový doklad, nemusíš si s legalitou lámat hlavu, je to starost prodejce.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 17. 8. 2017 15:03

Sehnat se dají klíče i za +- 100 Kč třeba na aukru.
Ale prakticky všechny takto globálně prodávané licence, ať už jejich cena je 100 Kč nebo přes 1000 Kč, tak jsou nelegální (padělané) a jejich používání je nelegální a to i v případě, že dostaneš fakturu nebo jiný daňový doklad, z nelegální licence prostě legální nikdo neudělá ani dokladem.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2017 15:43

Kdyby byly úplně nelegální tak to W už dávno zablokoval. Strejda na tom jede 2.rokem. Princip je úplně někde jinde a EU soud to neoznacil jako nelegální.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 17. 8. 2017 15:56

polda:
SDEU (Soudní dvůr Evropské unie) neoznačil za nelegální přeprodej LEGÁLNÍCH oem licencí.
Pokud nějaký Franta prodá svou legální licenci Windows klidně za 50 Kč, tak není problém, je to legální.
Ale toto není ten případ, tyto hromadně prodávané licence v drtivé většině s největší pravděpodobností nejsou legální. Když se třeba podíváš na aukro, tam se prodávají i za 100 Kč a stejný prodejce i office proplus za nějakých 130 Kč, přitom proplus se bez microsoftího programu nedá ani koupit a myslím ani prodat a navíc stojí kolem 15000 za licenci...
Strejda na tom klidně fungovat technicky může, ale ony ty čísla jsou často jednak blokovaná (takže třeba při reinstalaci může nastat problém i přes telefon) a jednak strejda tak akorát přispěl podvodníkům, pokud je tedy řeč o nějakém tom klíči od někoho, kdo jej prodával hromadně ať už na nějakém portále nebo má udělanej web.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2017 17:43

Ono je to jinak,tuším 3 roky nazpět co byly na toto téma diskuse. A může si za to W sám.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 17. 8. 2017 19:54

polda:
Jinak to není, je to přesně tak jak píšu.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2017 20:04

Na W nejsou takoví blbci aby si někdo vyráběl a zdvojoval klíče jak chtěl.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 17. 8. 2017 20:13

polda:
Microsoft je docela tolerantní, takže těch aktivací povolí relativně hodně, minimálně přes telefon, takže chvilku trvá, než klíč zablokuje. A na již aktivovaných Windows i ostatních programech aktivaci neshazuje, i když zablokuje klíč. A klidně se může stát, že k tomu znásobení licence nemuselo dojít hodněkrát, takže třeba nějaký klíč ani zablokovaný být nemusí, nic to nemění na faktu, že ta licence není legální.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2017 21:29

S tím mám opačnou zkušenost. A rozhodně W není benevolentni.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Framac 4. 9. 2017 08:48

Tady musím upozornit že zde jde o druhotné licence a kupuji je prakticky pořád, stavím pc a tak lsem jich nakoupil již více jak 40 a k naprosté spokojenosti, ale ne na Aukru nýbrž na E-bay.
Soudci ve svém rozhodnutí také upozornili, že není možné dělit balíky licencí. Když si například pořídíte balík licencí pro 50 počítačů a využijete jich pouze 25, zbytek odprodat nemůžete.
Tak toto je naprosto zcestné tvrzení neboť v minulých letech jako stavitel PC jsem také nakupoval rovnou více licencí a po té jsem je prodával dále zákazníkům jednotlivě. Jste rád bych věděl kdo vám tento výrok nakukal,
pokud by toto byla pravda musel bych ke každému PC koupit licenci extra a jako obchod či velkoobchod bych nemohl mít na skladě ani jedno CD s operačním systémem, což je naprostý nesmysl neboť jsem jich měl na krámě třeba deset a to i ve více provedení jak Home,Professional či Ultimate.
Na E-bay jsou tyto licence ještě o něco levnější. Například Windows 7 již od 2.50€ a win 10 jsem nedávno koupil za 5€.
Jde o licence které si například nakoupila firma a ne všechny po té využila. A teď pozor ne německý soud rozhodl o právu že tyto licence se mohou opět prodat ale o tom rozhodl Evropský soud. Tudíž se podle něj
musí řídit i soudy české. Většinou firmy zašlou klíč e-mailem, pokud trváte na originálním štítku je to též možné je to pak ale dražší o poštovné, dle zákazníka jsem je na přání také někdy objednával a vždy přišly v originálním nepoužitém stavu. Často je možné objednat i s CD tyto jsou ale již s potiskem třeba DELL, HP či podobně dle toho od koho si OS kupujete.
Framac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 9. 2017 09:47

Ono to funguje i tak, že jsou licence OEM ale pokud hodláte přístroji vybavit firemní síť, MS vás tlačí do povinné výbavy firemních W a tyto OEM licence zbudou. Začali si správci firemních sítí takto přilepsovat jejich prodejem. Dnes ve spojení s celým světem a přeposíláním klíčů už to nabylo větších rozměrů. Jak někdy před 3lety někdo z MS říkal, může si za to MS sám, byla jen otázka času kdy tyto přebytečné licence vylezou na svět.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 4. 9. 2017 11:05

Framacu podvodníku:
"Soudci ve svém rozhodnutí také upozornili, že není možné dělit balíky licencí. Když si například pořídíte balík licencí pro 50 počítačů a využijete jich pouze 25, zbytek odprodat nemůžete." - to se týká multilicencí, to bys mohl vědět
" Například Windows 7 již od 2.50€ a win 10 jsem nedávno koupil za 5€.
Jde o licence které si například nakoupila firma a ne všechny po té využila." - nic takového se neděje, OEM kupují firmy s HW, pokud by si skládali sami a koupili OEM Windows více, proč by je neprodali dále za plnou cenu 3000+ K4, místo 100?

Polda - firmám žádné OEM licence nezbývají. Naprosto všechny multilicenční programy Microsoftu, ať už to jsou OLP? 365, OVS atd. nabízejí Windows jen jako Upgrade, tedy je potřeba mít nějakou licenci Windows Pro (školy se smlouvou mohou použít i Home) jako podkladovou licenci. Pokud by OEM prodali, což mohou, tak si zruší i právo používat tu licenci z multilicenčního programu.
jjfb
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků