Nelze nainstalovat ovladač na Intel HD grafika

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BorisCerny 7. 10. 2017 10:12

Zdravím,
Mám notebook Acer Aspire V3-572G-53PG. Má dvě grafické karty, Intel HD graphics 4400 a Gefore 840M. Dnes jsem si všiml, že grafika od intel má nainstalované ovladače naposledy někdy z roku 2015. Tak jsem si na webu intel našel nejnovější ovladač z července 2017, ale když ho chci nainstalovat, vyskočí mi hláška " Instalovaný ovladač není pro tento počítač ověřen. Vyžádejte si od výrobce počítače příslušný ovladač." A není zde možnost to nějak obejít. Tak jsem šel na stránky Acer, tam jsem zadal můj typ notebooku a našlo mi to podle nich nejnovější ovladač na grafiku ten z roku 2015. Takže podle stránek Aceru novější ovladač neexistuje a ze stránek Intel ho prostě nenainstaluji.
Nevíte někdo jak z toho vybruslit? :oops:
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 10. 2017 10:19

jakou závadu přesně řešíš? kdyby sis dnes nevšiml roku 2015, mělo by to zásadní vliv na chod počítače?

je říjen, na bruslení je ještě čas...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod BorisCerny 7. 10. 2017 10:23

No právě že mám podezření, že by tohle mohlo dělat neplechu ve hrách. Poslední dobou se mi občas u některých her stane, že se prostě zasekne obraz a po chvíli se počítač restartuje. Některé hry (Dirt3) mi spadne úplně pokaždé. LoL mi například jede neustále na 60 fps, i když všechno stáhnu na min. ( a ano, vertikální synch. mám vypnutou :D ) Dnes mi Lol opět spadlo, a když jsem ho chtěl znovu zapnout, napsalo to něco jako chyba DirectX, zkontrolujte ovladače. Tak jsem hledal a na Geforce jsou nejnovější, ale na Intel jsou právě hoodně staré. Tak bych to chtěl zkusit aktualizovat, jestli by problémy neustaly. :-)
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod soban 7. 10. 2017 10:40

Pro přepínané grafiky použij ovladače od výrobce noteboku - nevíš jaké upgrady tam jsou oproti normálním ovladačům.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BorisCerny 7. 10. 2017 10:49

Jenže jak píšu, tak výrobce uvádí poslední ovladač z roku 2015. Nevěřím, že od roku 2015 nebyl vydán novější ovladač.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 10. 2017 16:58

Nevím, proč kvůli hrám řešíš ovladač zrovna ke grafice Intelu, když máš dedikovanou grafiku od NV?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod BorisCerny 7. 10. 2017 17:57

Nemůže to mít na to vliv? Chtěl jsem to alespoň zkusit, jestli to nepomůže. Pokud byste měl nápad, čím by to mohlo být, tak budu moc rád. Hry mám všechny originál a stejně padají. :/ Nebo proč mi LOL nepřesáhne 60 fps, když na novém notebooku to jelo na 120 fps :D
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 10. 2017 19:10

Pleteš si NB s herním PC.
Dedikovaný VGA v NB = spolehlivé kur-vítko.
Co s tím?
1) NB používej k jeho účelu: práci na cestách, dokud ještě trochu funguje.
2) Pro grafické hry pořiď plnohodnotný stolní herní PC na základě svých finančních možností podle DS:
viewtopic.php?f=932&t=1131316
nebo herní konzoli.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BorisCerny 8. 10. 2017 07:43

Bože, tady tyhle komentáře úplně miluju. Vždycky se najde někdo, kdo si prostě musí rýpnout. Prostě mám notebook, na kterém si občas zahraju. Nepotřebuju utrácet peníze za konzole.
Nemluvě o tom, že můj dotaz byl, jak aktualizovat ovladač grafické karty. A ty mi tady začneš nabízet ať si koupím herní konzoli. Opravdu velice užitečný. :/ :/
A mimochodem, řekl bych, že třeba LOL není nijak graficky náročná hra, abych ji nemohl hrát na obyčejném notebooku. :oops:
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 10. 2017 08:01

A proč nevrátíš spátky ovladače od výrobce noteboku když to s nimi fungovalo OK jak píšeš?

Spraví se to tak OK, nespraví se to tak to ovladačema asi nebude a třeba hledat jinde.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 10. 2017 13:57

1. Notebook vyčištěn od prachu je? (Ano / Ne)
1.5. Kdy byl čištěn naposledy?
2. Předpokládám, že stáří toho noťase je delší, než-li dva roky. Došlo k té době k přepastování chladiče a odstranění staré zatvrdlé "gumy"? (Ano / Ne)
3. Kdy byl naposledy reinstalován Windows? Popř., byl vůbec někdy reinstalován? (Ano / Ne)
4. Ne, drivery grafiky Intel na hraní her opravdu nemají vliv, když to pohání dedikovaná grafika ...
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod BorisCerny 8. 10. 2017 15:04

No jo, vidíte, vyčistit od prachu na to sem úplně zapomněl. Už to je dlouho, co sem to dělal naposledy. Výměna pasty to sem nedělal nikdy, ani nevím jestli bych si na to sám troufl.
Přeinstalaci jsem tak před rokem dělal a teď se mi do toho z časových důvodů moc nechce. Musel bych zase všechno znovu instalovat atd.
A co se týče bodu číslo 4. Děkuji, konečně mi zde byl někdo schopný dát jasnou stručnou odpověď na to, co se ptám a nedělat ze mě blbce, jako třeba kup si konzoli. :-)
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 10. 2017 16:35

Pokud se ti to peče pod půl tunou již spečeného prachu a jiného bordelu, tak není divu... Asi bych to bejt tebou dal do servisu na vyčištění a přepastování. S výsledkem této operace se pak ozvi zpět. (tj. pomohlo - ano / ne).
milsimr
Administrátor