Poslední stabilní verze Win 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freekarol 20. 8. 2019 20:22

Já používám Windows Update Blocker a ještě se mi nestalo, že by se mi Windows Update samovolně zapnul a nainstaloval aktualizace(což se mi stalo, když jsem Windows Update vypnul ve Službách).

@ nuvi_joe: Já teda obvykle aktualizuji s měsíčním zpožděním, ale někdy je to déle(když jsou vadné aktualizace) a jediné, co se děje, že mi Windows hlásí, že nemám aktualizovaný Windows a to ještě, když otevřu Windows Update. Teď mi tam hlásí, že Windows 1903 není pro mě kompatibilní a že musím počkat, až bude, že mi dají vědět. :D
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 8. 2019 06:38

tripleTTT píše:Nabídka start tak možná tohle jo.
Ale poslední budil už má ochranu proti zakázaní služby.


Oh, ještě jsem zapomněl jednu jednoduchou věc; stačí přesměrovat servery Windows Update skrze soubor hosts.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 21. 8. 2019 07:41

freekarol píše:@ nuvi_joe: Já teda obvykle aktualizuji s měsíčním zpožděním...


Nějak jsme si nerozuměli - mám na mysli dlohodobě neaktualizované desítky: na př. měsíce, roky. Asi to nikdo nezkoušel. Co třeba počítač, který není připojen k internetu (ano, i takové jsou).
Mám nejasné tušení, že po nějaké, blíže nespecifikované době začnou desítky tvrdě vyžadovat aktualizace. Jak to může dopadnout? Bude trvale vyskakovat nějaká hláška?
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 21. 8. 2019 12:51

Tohle teď naskakuje u starších verzí Windows 10(akorát není jasné, jestli to platí i když počítač nemá připojení k internetu).
https://support.microsoft.com/en-us/hel ... l-the-late
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 21. 8. 2019 13:50

nuvi_joe píše:
freekarol píše:@ nuvi_joe: Já teda obvykle aktualizuji s měsíčním zpožděním...


Nějak jsme si nerozuměli - mám na mysli dlohodobě neaktualizované desítky: na př. měsíce, roky. Asi to nikdo nezkoušel. Co třeba počítač, který není připojen k internetu (ano, i takové jsou).
Mám nejasné tušení, že po nějaké, blíže nespecifikované době začnou desítky tvrdě vyžadovat aktualizace. Jak to může dopadnout? Bude trvale vyskakovat nějaká hláška?


Ja som neaktualizoval windows vyse roka, mozno rok a pol.
Aktivne pouzivam Windows Update Blocker. Za cele obdobie mi ani raz nevyskocila hlaska, ze by som musel aktualizovat, taktiez sa nikdy nestalo, zeby sa windows update-ol.
Windows 10 Home.

Aktualne som kupil nove SSD nahodil windows 10 Pro 1903, aktivoval Windows Update Blocker a najblizsi rok do toho znova nebudem sahat.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 21. 8. 2019 14:25

Tak já mám stále 1803 a zatím taky nic na mě nevyskakuje, abych aktualizoval. Ale třeba to ještě přijde, až se bude blížit ukončení vydávání aktualizací pro tuto verzi.

Ale ovladače se i tak aktualizují, přesto že to mám zakázané i v registru. Naposledy se mi aktualizoval ovladač pro bluetooth, přičemž pak kompletně přestal fungovat. Musel jsem novější verzi ovladače, dát pryč přes správce zařízení. A zatím jsem nenašel něco, co by fungovalo, jak ten Windows Update Blocker, akorát pro ovladače.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 8. 2019 17:15

Já to sleduji jen okrajově, ale Windows Update Blocker používám taky a nemůžu si ho vynachválit. Ne ze bych slepě a tupě důvěřoval všemu, co se napíše na Živě.cz, často to má bulvární nádech, ale kdyžtak tam píšou o těch aktualizacích Windows 10, skoro si nevzpomínám na jedinou, která by fungovala bez komplikací. K čemu jsou vlastně dobré aktualizace? Ano, opravují nedokonalosti systému, opravují bezpečnostní zranitelnosti, které se časem objeví, ale v případě Windows 10 je těch problémů asi víc. Možná se to zveličuje a vždycky je víc cool a zajímavější psát o tom, co nefunguje, než funguje. K čemu jsou aktualizace, jež vám znefunkční systém? Je nezbytně nutné a žádoucí být za všech okolností aktualizovaný?

Vždycky když se objeví nějaká zpráva o zranitelnosti, o nějaké díře, kterou mohou útočníci napadnout, říkám si, kolika lidem se to fakt stane. Jaká je pravděpodobnost, že by zrovna mě napadli hackeři a udělali si ze mě bot, nebo jak se tomu říká?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 21. 8. 2019 19:17

Ono se to ukáže, až Windows 7 přestane dostávat aktualizace, kolik úspěšných útoků se povede. Třeba to bude podobné, jako když byli hromadně infikované XP Ransomwarem , až to MS přinutilo, vydat aktualizaci i pro XP. A třeba se taky nic nestane. Pro mě je to podobné jako se zálohováním, nemusím jí potřebovat roky, ale je lepší jí mít a nepotřebovat než nemít a potřebovat. Tak nějak je to i s bezpečnostními aktualizacemi.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 21. 8. 2019 19:34

Mne tiež dlho nič až nakoniec asi pred 2 týždňami aktualizovalo w10 pro z 1803 na 1809... ale ako funguje neviem,lebo som ho od vtedy nespustil. W7 nemám aktualizovaný asi 2 roky... mám pocit,že plne aktualizované W7 funguje horšie ako strašný W10 ... ako si človek nemôže vybrať čo si do PC vpustí tak to beriem ako sabotáž... aby sa W7 už zbavili.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tripleTTT 7. 9. 2019 22:00

Tak dalsi perlicka.
V notifikacich neco defendru.
Ten debbbil nechal ransomware na disku.
Vse komplet zasifrivane a odkaz na bitcoin penezenku.
W10 i defebder aktualizovany.
Ransomware nemty. Rig exploit kit. RDP ...
Win 10 zase vali.
Malwarebyte s nim zametl okamzite.
Bouhuzel to je tak, kdyz se spoleha na tu sracku.
tripleTTT
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků