windows 10 a podpora freesync a gsync

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 13. 7. 2019 07:18

Ahoj diskutéři zajímalo by mě jak je možné že pro windows 10 vznikla podpora pro technologii FreeSync a Gsync až tento rok v létě? Co stálo na pozadí, že podpora vznikla až ted? Už se nedivím že každý místo toho použival starší operační systém windows 7.
Kód: Vybrat vše
https://diit.cz/clanek/windows-10-ziskavaji-podporu-pro-freesync-g-sync
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 7. 2019 07:45

Proč myslíš, že to win 7 měl? :-)

Není to warez forum, tak odkaz nemusíš dávat do code.
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod p3v4x 13. 7. 2019 10:12

Tak jsem zjistil na jiném diskusním foru že tu technologii freesync a gsync nebyla na windows 7.
Uživatel na jiném diskusním foru píše:

Podporu Adaptive/FreeSync Nvidia povolila docela nedávno a pouze pro W10!

V tom případě by mě zajimalo k čemu se pak prodavaly herní monitory s technologii Gsync nebo Freesync když nebyla žadná podpora ze strany Microsoftu.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 7. 2019 18:11

Protože hry mají podporu v sobě. Tato podpora co je ve win 10 ji pouze přidává do aplikací/her kde se s tím nepočítalo.
Cituji z článku co jsi sem sám dal:
"Samotný přepínač nemění nic na chování variabilní snímkové synchronizace jako takové, ale přináší kompatibilitu na úrovni operačního systému pro DirectX 11 tituly, které samy variabilní synchronizaci nepodporovaly. V takovém případě buďto musel výrobce grafické karty obejít tento stav v ovladačích, aby synchronizace fungovala - nebo podpora pro daný titul zkrátka nebyla a uživatel se musel obejít bez ní."
Chipoun
Junior