Jak nastavit ve Win10 aplikaci po spuštění minimalizovaně?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod OndraBM 1. 10. 2019 17:39

Zdravím všechny,
mám dotaz možná pro mnohé triviální. Podařilo se mi dostat aplikaci Brave (internet browser) do Po spuštění, dokonce jsem i ve vlastnostech zástupce nastavil atribut okna V minimalizovaném okně (viz příloha), jenomže on na to kašle a při každém spuštění PC se mi otevírá v normálním okně. To já ale nechci, já bych radši, kdyby se spouštěl opravdu minimalizovaně, ale nevím, jak bych mu to měl vysvětlit ještě jinak. Poradí někdo, jak ho přinutit otevírat se spolehlivě minimalizovaně, jak já řikám Jen do panelu?
Děkuji.
Přílohy
prohlížeč minimalizovaně.png
OndraBM
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 10. 2019 09:11

Nastavuješ to pro .lnk.
Zkus to nastavit pro příslušný .exe.
Btw:
Je to jen 32-bit. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OndraBM 3. 10. 2019 16:12

Nechápu. Když si nalistuju .exe soubor, ani v kontextovém menu ani ve Vlastnostech nevidím žádnou možnost nastavení spouštění minimalizovaně ani v tomto ohledu jakkoliv jinak, prostě tohle nastavení není.

A že je to 32bit... jako jo, hledal jsem 64bit verzi, nenašel, tak používám tuto. Špatně?
OndraBM
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 3. 10. 2019 17:54

cmd.exe /c start /min brave.exe
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndraBM 3. 10. 2019 17:58

Tohle napsat do příkazového řádku...? Jako jsem asi fakt lama... :) Vážně, co s tím?
OndraBM
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 3. 10. 2019 18:19

Vytvorte si *.bat súbor, ktorý bude obsahovať tento jediný riadok:

možno bude treba miesto brave.exe - zapísať úplnú cestu k tejto aplikácii ako napr: C:\Program Files\Brave\brave.exe (toto som si vymyslel).

Presuňte tento *.bat súbor do priečinka "Po spustení"
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndraBM 3. 10. 2019 19:38

Rozumím. A zástupce předpokládám zrušit?
OndraBM
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 3. 10. 2019 19:59

Ano
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod OndraBM 3. 10. 2019 20:34

Zajímavé, čekal jsem, že budu taktně upozorněn, že systém nezná cestu k souboru, pokud mu napíšu, že má spustit brave.exe bez cesty ... ale zdá se, že to vzal. První pokus po restartu úspěšný, tak uvidíme, jak to bude fungovat nadále.
Kdyby něco, ozvu se - jinak děkuju za směroplatné rady a přeju klidný pátek a hezký víkend :)

-- 6. 10. 2019 19:53 --

Tak přátelé, něco je špatně. Fungovat to vydrželo přesně dva dny, ve čtvrtek 3.10. jsem to nastavil, jak jste poradili, fungovalo to, ale už v sobotu 5.10. se Brave začal spouštět zase v normálním okně. Úplně stejně jako v případě, kdy jsem to měl jen na zástupci. Mám dojem, že jsem prohlížeč v tu sobotu během práce na jiných věcech zavřel a pak se začal spouštět v normálním okně. A opět si nedá říct, mrcha. Takže... jak na něj...?

-- 7. 10. 2019 16:37 --

Tak přátelé, něco je špatně. Fungovat to vydrželo přesně dva dny, ve čtvrtek 3.10. jsem to nastavil, jak jste poradili, fungovalo to, ale už v sobotu 5.10. se Brave začal spouštět zase v normálním okně. Úplně stejně jako v případě, kdy jsem to měl jen na zástupci. Mám dojem, že jsem prohlížeč v tu sobotu během práce na jiných věcech zavřel a pak se začal spouštět v normálním okně. A opět si nedá říct, mrcha. Existuje ještě nějaká další možnost, jak mu domluvit?
OndraBM
Junior

Odeslat příspěvekod OndraBM 13. 10. 2019 10:48

Milí přátelé,
psal jsem nové odpovědi do původního tématu, ale fórum je zařadilo jen jako doplnění mého posledního příspěvku, takže se ve vlákně neoznačuje nový příspěvek, takže jste to s největší pravděpodobností neviděli, tudíž jsem nucen založit nové téma.
Ještě jednou děkuju za rady, jak nastavit atribut minimalizovaného okna po spuštění přímo na aplikaci. Bohužel, fungovalo to celé dva dny. Pak se to nějak podělalo a od té doby se Brave spouští, jak se mu zachce - občas minimalizovaně, většinou v normálním okně. Existuje ještě nějaká možnost ho opravdu spolehlivě přinutit otevírat se ve 100% případů minimalizovaně?
Podotýkám, že mám v PC dva systémy na jednom fyzickém datově rozpůleném disku - tedy dva oddíly. Tím druhým systémem jsou Win7 Home 64bit a používám ho na specifickou konkrétní práci, ve kterém mám nastaven hlavní program po spuštění v maximalizovaném okně. Ale to by snad nemělo mít vliv, kór, když v době, kdy jsem měl na obou oddílech stejný systém Win7 Home, původně všechno pěkně fungovalo. Tahle lapálie nastala, až když jsem primární systém reinstaloval na Win10 Home 64bit - a byla to nová, čistá instalace.
Děkuji za dosavadní i snad ještě další účast :-)
OndraBM
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 13. 10. 2019 14:11

Slouceno, mels napsat nekomu z MODu. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Ansam 13. 10. 2019 15:20

1. Odstráňte z priečinka "Po spuštění" ten zaradený *.bat súbor
2. Vytvorený *.bat súbor, ktorý obsahuje tento jediný riadok (bez zmien):
zadajte do plánovača úloh.
3. Reštartujte počítač.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndraBM 13. 10. 2019 18:07

Zkusím, děkuju. A zas, řekněme v odstupu dalšího týdne, napíšu, jak se to chová.

Může mít na tuhle vlastnost při příštím automatickém spuštění vliv, jestli při vypínání počítače ten program zavřu nebo ho nechám minimalizovaný v panelu? Aktuálně mi připadá (ale nemám to ještě ověřeno), že když program zavřu klasicky křížkem v pravém horním rohu, spustí se pak, jak chci, ale když ho nechám shozený v panelu, otevírá se v okně. Ale jak řikám, nemám to ověřeno.

-- 14. 10. 2019 08:54 --

Ansam píše:1. Odstráňte z priečinka "Po spuštění" ten zaradený *.bat súbor
2. Vytvorený *.bat súbor, ktorý obsahuje tento jediný riadok (bez zmien):
zadajte do plánovača úloh.
3. Reštartujte počítač.

Tak bohužel, tohle nefunguje vůbec, po restartu Brave vůbec nenabíhá, ale úloha v Plánovači je přesto prezentovaná jako úspěšně dokončená. Asi se na to vybodnu a přestanu zlobit, tohle není nic, pro co by se měl hroutit svět. Vrátím zase BravePoSpusteni.bat do Po spuštění a bude, tam mám jistotu aspoň toho, že se opravdu spustí. Děkuju za pomoc :)
OndraBM
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 14. 10. 2019 08:38

Skúste este v "Plánovači úloh" namiesto *.bat súboru zaradiť priamo tento príkaz:
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod freekarol 14. 10. 2019 21:57

Múžeš to rovnou řešit na foru Brave, třeba se pak vývojáři smilují a zařídí, že to půjde přesně tak, jak ty chceš: https://community.brave.com/
freekarol
Junior

Další stránka