Paměť spuštěných oken

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vills 15. 10. 2019 09:24

Dobrý den,

Ve frimě bych potřeboval ovládat vzdáleně zařízení. Pro zařízení je speciální software, který je přes RJ45 připojen k 6 zařízení. Potřeboval bych tento program nahrát na velký AIO monitor, u kterého by se při každém jeho zapnutí spustil 6x onen sowftare - v tom není problém. Problém je v tom, že při každém vypnutí/zapnutí se program spustí 6x přes sebe. Je nějaká možnost, jak ve W10 uložit pozici oken, aby se při každém spuštění systému rovnou umístily na požadovné místo?

(Např. Spustím při zapnutí PC 6x Chrome, který bude 6x přes sebe a já bych potřeboval mít 6 menších oken rozdělených po celé obrazovce)

Děkuji.
Vills
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 10. 2019 11:25

Nelze použít hybernaci/usínání do disku? Další možností, pokud to MS W10 už konečně znovu neimplementoval, je použít spec SW, nezkoušel jsem: WinDock, MaxTo atd. Ovšem licence pro firmy?
https://www.ivanyu.ca/windock/ ... https://maxto.net/en/compare/winsplit_revolution
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Vills 15. 10. 2019 11:29

Uspání by určitě řešit šlo, ale samozřejmě je potřeba brát v úvahu výpadek proudu, odstávku apod. - samozřejmě by se dalo řešit UPS, ale hledám co nejsnadnější řešení a popravdě nikdo nebude dávát x tisíc za zdroj jen pro monitor :) Za doporučený sw děkuji, vyzkouším.

EDIT : MaxTo se jeví jako super program, přesně to, co bych potřeboval. Mají dokonce business licenci. Bohužel si to po restartu nepamatuje pozice, ale při uspání ano.
Vills
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 15. 10. 2019 14:26

Pokud si chcete hrát, pak se podívejte na AutoHotKey. Lze skriptovat chování prakticky jakéhokoliv windows objektu.

Run, notepad.exe
WinWait, ahk_class Notepad
WinActivate
WinMove A,, 10, 10, A_ScreenWidth-20, A_ScreenHeight-20
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků