Přechod na Win10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rondor 18. 1. 2020 11:33

Zdravím,

dostal jsem za úkol vzhledem k ukončení aktualizací Windows 7 převést rodinný PC na Win10. Sestava je následující:

Gigabyte Z77X-D3H
Intel Core i5-3470
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600 MHz CL10
MSI NVIDIA GTX760 2GB
SSD Samsung 840 120GB na systém
Seagate Barracuda 7400.14 1TB na data

Můj první dotaz je, zda bude tato sestava pod Win10 uspokojivě fungovat. Minimální požadavky to splňuje, ale nejsem si jistý, jestli budou všechny komponenty podporované. Současný PC zatím stačí na vše, co potřebujeme, není proto důvod upgradovat HW.

Druhý dotaz se potom týká případně optimalizace systému. U Win7 jsem zakazoval automatickou defragmentaci SSD, přesouval %userprofiles% na datový disk, zakazoval indexaci na systémovém disku, vypínal hibernaci, přesouval %Temp% na datový disk a upravoval swapfile. Býval tu na fóru postup tuším od uživatele Milanr1, ale k Windows 10 už nic takového není.
Není to potřeba? Nejde to? Nebo je postup stejný?

Děkuji za případné rady a podněty
R
Rondor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 1. 2020 11:51

Ani polovina uživatelů w10 možná nemá takto kvalitní sestavu. Bez problémů to zvládne.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 18. 1. 2020 13:15

BTW, čo Ti vadí na W7? Že už 2 dni nie sú podporované? Myslím si, že ešte dlho W7 nebudú mať problém. Máš slušný HW, ale miesto výmeny SSD za väčší si presunul %userprofiles% na datový disk? W10 SSD pozná, takže defragemtácia na ňom je automaticky zakázaná. Ale to asi aj u W7, alebo nie?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Rondor 19. 1. 2020 08:46

U win7 jsem defragmentaci vypínal ručně, ale je možné, že v nějakém novějším patchi to tuhle funkci dostalo. A děkuji za podnětný názor, ale userprofiles nejsou na datovém disku kvůli malému SSD, ale proto, že nechci mít obrázky, videa, muziku a dokumenty uživatelů PC na systémovém disku. Nepatří tam a takhle jsou alespoň chráněny při reinstalaci systému.
Rondor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viciouscz 26. 1. 2020 11:15

Win 10 vypíná defragmentaci automaticky.
A k sestavě. Spousta kancl počítačů má desítky a je minimálně o polovinu slabší a šlapou.
viciouscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skot11 27. 1. 2020 07:58

Sestava ti v pohodě zvládne Win 10. V práci mám bohužel PC Optiplex 780. Má to v sobě Intel Core 2 Duo E7600, vymodlený 4 GB DDR3 paměti, které běží na cca 600 MHz a integrovanou grafiku Intel Q45/Q43 o SSD si mohu nechat jen zdát.
skot11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patriick007 27. 1. 2020 14:16

Zdravim, mam doma takmer identicku zostavu (namiesto tvojej grafiky mam gtx-750, a hdd inej znacky, dosku s rovnakym cipsetom)

Vsetko bezi OK, dokonca v hrach mam ovela viac FPS ako na win8.1.


Pekny den prajem
patriick007
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků