Licence Windows 10 Home a Pro

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Charlrrero 29. 1. 2020 10:17

Dobrý den,
mám dvoje Windows 10, jedny upgradované z W7 Home v retail verzi, druhé koupené s notebookem v Pro verzi. Jen pro vysvětlení, obě instalace jsou na samostatných discích, ale byly používané na stejném notebooku (Dell 6330). Pro pracovní účely jsem jen přehodil systémový SSD.
Úspěšně jsem vstoupil do důchodu a ta verze Pro, kterou jsem používal v práci, je mi v podstatě k ničemu. Mohu ji sice používat, ale na těch domácích mám jiné programy a mnoho dalších věcí, které bych musel pracně přeinstalovávat.
Dají se ty dvě licence nějak sloučit, abych ty Home povýšil na Pro? Když si vytáhnu Product Key, tak mi u těch Home ukáže nějaký unikátní, ale u verze Pro se zobrazí klíč univerzální *****-*****-*****-*****-3V66T. Mohlo by fungovat, když bych jím přepsal ten můj původní?
Děkuji
Charlrrero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 1. 2020 13:59

Ano, klíč lze recyklovat, ale v některých případech jsou formy licence, který tak to snadný postup upgrade nedovolí. Nicméně za pokus nice nedáte, maximálně vám vyskočí hláška ve smyslu "tuto verzi není možné tímto způsobem aplikovat".
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 1. 2020 14:05

i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod suram 29. 1. 2020 14:24

Není to škoda udělat z dvou licencí jednu?
suram
Kolemjdoucí