NVidia GTX780 ovladače

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cernyv.pdp7 3. 5. 2020 17:14

Ahoj, mám tuto grafiku Zotac NVidia GTX780 DDR3 3GB osazenou v MacPro 5.1 (mid 2012). Koupil jsem jí na Ebayi s firmwarem pro MacPro. Co se týká nativního MacOS X tam všechno funguje jak má i hardwarovou akcelerací a podporou všech těch technologií té karty. Ale jelikož mám nějaké CAD programy které jsou jen pro Windows, mám na druhém HDD nainstalovány Windows 10 a tam je s originálními ovladači od NVidie problém. Už při jejich instalování dojde k vypnutí monitoru a dál se nic neděje (můžu čekat libovolně dlouho), systém v podstatě vytuhne a jediné co se dá udělat je pouze tvrdý restart počítače. V tomto stavu dojde před okamžikem loginu opět k vypnutí monitoru a celá situace se opakuje. "Oprava" spočívá ve spuštění systému v nouzovém režimu a vrácení původního "základní grafický ovladač Microsoft".
Nesetkal se někdo s něčím podobným?
cernyv.pdp7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 5. 2020 17:19

Problém bych hledal právě v tom alternativním firmwaru pro Mac.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cernyv.pdp7 3. 5. 2020 17:28

A já jsem žil v představě, že na tomhle vůbec nezáleží. Zkoušel jsem jak ovladače aktuální z internetu tak na dodaném instalačním CD a dělá to všude stejně.
cernyv.pdp7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 5. 2020 17:35

Máš možnost tu kartu dát do jiného počítače s Windows? Pokud by karta nešla ani tam, je asi jasno...
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cernyv.pdp7 3. 5. 2020 17:44

Do klasickýho PC jí dát by možnost byla, ale myslím si, že by to ani nenaběhlo poněvadž se to se základní deskou nedomluví. Kdysi jsem něco podobného zkoušel jen v opačném smyslu, měl jsem grafickou kartu pro normál PC a šoupnul jí do Power G4ky, vůbec jsem to nemohl zapnout :D
Ale technicky to stejně nechápu, co vlastně brání v používání funkcí té karty v jiném OS. Když dejme tomu instaluji Linux, taky neměním BIOS základní desky, např. kvůli tomu aby mi fungovala třeba síťovka plnou rychlostí :roll:
cernyv.pdp7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 5. 2020 18:12

No jo, já si neuvědomil, že je to v Macu a ne v Hackintoshi. Takhle by to asi nenajelo, i když za pokus nic nedáš.

Další nápad - když nabootuješ z toho svého Macu do Windows, jak systém tu kartu detekuje ve správci zařízení? Přiznám se, střílím trochu od boku, s Apple mám zkušenosti jen co se týká notebooků, stolní počítač jsem od nich nikdy neměl, tak se snažím spíš o obecné rady, co by tě mohly někam postrčit.

Co se týče Mac x Linux x Windows... Holt Mac je uzavřený systém, na rozdíl od zbylých dvou. Má to pozitiva i negativa, v případě upgradu spíš to druhé, jak sám vidíš.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cernyv.pdp7 3. 5. 2020 18:32

Detekuje takhle. Respektive po instalaci ovladačů nvidie a bootu v nouzáku hlasí správně typ karty ale normálně to nespustím.

-- 14. 5. 2020 15:10 --

Našel jsem tohle https://www.techpowerup.com/vgabios/205743/205743
Co mám rozumět tomu co je dole "Mac bios+PC", že to bude fungovat na obojím?
A GPUz mi ukazuje tohle Obrázek

mám to risknout?

-- 14. 5. 2020 15:14 --

tralalala
Přílohy
screen.png
cernyv.pdp7
Kolemjdoucí