Přiblblá CS klávesnice, která nikde není vidět ve W10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Abox 13. 7. 2020 11:59

Mě už asyk odvezou, může mi nějaký příznivec W10 vysvětlit, proč mi jednou za náhodný čas W10 vnutí CS qwertz klávesnici, která nikde není vidět a nejde se jí zbavit..?
Anglické W10 - klávesnice US (qwerty) a Cz (qwerty). Jednou za čas se W10 rozhodnou, že mi musí vnutit tu přiblblou CS qwertz klávesnici a nejde se jí zbavit. V nastavení nikde není vidět, abych jí mohl odebrat, v systému jsou pouze US + CZ qwerty.
Přílohy
Stupidni_W10.jpg
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 7. 2020 14:20

Admin spáchal při instalaci OS fatální chybu:
zvolil češtinu a českou klávesnici Qwertz jako defaultní.
Buď instalace OS typu "cihla na ENTER" nebo admin nezlikvidoval předinstalovaný OS při nákupu WKS.
Co s tím?
A/ Nouzovka:
Nastavení -> Jazyk -> Čeština -> Přidat klávesnici -> Qwerty
a nastavit jako defaultní.
Language.PNG
Language.PNG (10.75 ) Zobrazeno 798 krát

Viz spodní položku: Override for default input method.
B/ Zásadní řešení:
nová instalace OS do čistého SSD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 13. 7. 2020 16:16

Ee, vedle, jak ta jedle.
ad A.) - česká Qwerty klávesnice tam je (a pouze qwerty)
ad B.) - všechny PC jsou instalovány ze sítě pomocí deployment service, takže žádná instalace "cihla na ENTER" a ano, admin nezlikvidoval předinstalovaný OS při nákupu WKS, protože při instalaci je HDD celý zrušen, rozdělen a přeplácnutý novou instalací.
Pouze jednou za čas, si pro mne z neznámého důvodu W10 usmyslí, že teď je vhodná chvíle pro přidání qwertz klávesnice. A stejně záhadně se zase po nějaké době vypaří a zůstane pouze qwerty. Teď je tento stav, že v systému je pouze qwerty, ale přepinají se US qwerty, CZ qwerty a CZ qwertz, která nejde nijak odebrat, protože nikde není vidět...
Posahane_W10.jpg


edit: vyřešeno - musí se ručně ta neexistující klávesnice přidat a hned zase odebrat :shock:
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků