Zvuk lokálně i vzdáleně [RDP / W10]

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 7. 2020 14:42

Zdravím,

řeším takový drobný problém. Potřebuji přehrávat zvuk v lokálním PC (místně běžící aplikace) zatím co je někdo připojený na RDP (tam pracuje). Ale buď je zvuk jenom lokálně a nebo vzdáleně.

Koukal jsem, hledal jsem, zkoušel jsem a jsem bezradný. :(

Na PC je W10 Pro (1809)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 7. 2020 15:47

Pokud chápu dobře, tak požaduješ, aby zvuk byl i na klientském PC připojeným skrze RDP? Tj., přehrávání zvuku zároveň na lokálním PC + na RDP stanici? Toto bohužel defaultní W10 RDP neumožňuje. Na VNC bez problémů. Nezkoušel jsem však, zda-li lze obejít pouze za použití VNC klienta ...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 7. 2020 15:54

Přesně tak. Ke zjištění, že to jde přes VNC jsem došel, ale to neprojde - firemní politika...

Jde o to že na lokálním PC je důležitá pošta, jen na to jednom místě, ale zase chceme aby uživatele používali terminál kde je vše co potřebují a připojí se tam z jakéhokoliv pracoviště.

A tohle je teď trošku komplikace.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 7. 2020 16:29

RDP má ve výchozím stavu omezený počet klientů na 1. V šablonách pro správu lze toto omezení vypnout a nastavit 2 připojení. Bylo by tedy možné na jednom PC provozovat dvě relace pro dva uživatele.
Další řešení je Multiseat, ale tam neznám žádnou free verzi.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 7. 2020 16:30

Jenže 2 RDP neřeší problém s lokálním účtem. Nebo to chápu špatně?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!