Postupné zamrzání počítačů s Windows 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 8. 2020 17:26

Nejen já mám za poslední asi tři týdny problémy se stolním PC, které se někdy projeví po dvou dnech a jindy třeba za hodinu od restartu. Stává se, že při práci najednou přestane prohlížeč načítat stránku, načež přestávají reagovat postupně procesy pěkně jeden po druhém až do úplného vytuhnutí celého PC. Vždy je nutný tvrdý restart. Když jsem se svěřil kamarádovi, sám od sebe mi popsal stejný problém trvající u něj cca stejnou dobu. Jeho kamarád prý pozoruje totéž. Každý máme úplně jiné sestavy, já build Windows 10 Pro 2004 a oni oba 1909. Problém musela vytvořit zase nějaká aktualizace, anebo nevím. Všechny ovladače byly aktualizovány, BIOS na poslední verzi rovněž, nic se nepřehřívá, není žádné poškození, všechny PC mají normální stav. Zajímavé je, že na noteboocích nás všech se to neděje. Máte někdo stejný problém a jak jste jej eventuálně vyřešili? Prosím konstruktivní, dospělé odpovědi, rád případně doplním potřebné info.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D1rty 23. 8. 2020 16:08

Ake mas v PC SSD? A ake kamarat? :)
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 23. 8. 2020 16:34

SSD jednotkou ani jiným hardwarem to není, každý z nás má zcela jiný SSD i hardware obecně. Jeden dokonce ještě provozuje OS na SATA na starém i7 pětkovém Intelu. Problémy se navíc dějí tři týdny.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 8. 2020 06:07

Nemáte stejný antivirák?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 24. 8. 2020 14:28

Jeden Avast, druhý NOD32 a třetí Microsoftí Defender nebo jak se to dnes jmenuje...

Já chápu, že to myslíte dobře, ale já se svojí 21letou praxí v ICT nepotřebuji nyní analýzu problému. To vše mám za sebou. Ptám se na to, zda někdo neví, jaká záplata OS Windows 10 tyto problémy způsobuje, neboť nejsem sám, kdo má daný problém a navíc po stejnou dobu. V hardwaru problém určitě není a software žádný nový nemám. Kdyby to bylo v antiviráku, tak vzhledem k té době bych o tom už musel vědět a určitě by se o tom někde psalo.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 24. 8. 2020 17:34

Tuto aktualizaci v PC vůbec nemám. Navíc problémy neodpovídají zadání (PC se nezpomaluje, ale zamrzává).
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kysa 24. 8. 2020 18:15

OK, byl to jen nápad
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 24. 8. 2020 21:17

@Kysa: Díky za snahu.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 8. 2020 03:38

Máš někde zálohu / bitovou kopii čisté instalace systému? Tohle je tak nestandartní problém, že horko těžko říci, kde problém může být, aniž bys detailně monitoroval všechny procesy v době, kdy ti stroj zamrzne.

Takže bych udělal to nejjednodušší, tj., pokud možno se zbavil pontencionální havěti a nahodil čistej systém.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 8. 2020 11:37

Starší zálohu OS verze 1909 mám někdy z dubna. Nevím však, v jakém je stavu, neboť i v této době vycházely problémové Windows aktualizace, které působily zase jiné potíže (tehdy opraveno odinstalací). Čekal bych, že to Microsoft dalšími aktualizacemi opraví, ne že to dodrbe totálně. Navíc jak jsem psal, stejný problém máme nezávisle tři lidi. Já jsem na 2004 a oni na 1909.

Musí to dělat nějaká konkrétní aktualizace, přičemž nevím jaká, neboť některé mi nejdou odinstalovat. Teď pracuji na plně aktualizovaném notebooku, kde dané problémy se stejnými aktualizacemi nemám.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 8. 2020 12:16

Raziel-CZ píše:Kdyby to bylo v antiviráku, tak vzhledem k té době bych o tom už musel vědět a určitě by se o tom někde psalo.
Jenže kdyby to bylo aktualizací, tak by se o tom psalo úplně stejně, pokud ne více. Vzhledem k absenci takových zpráv na internetu a ani na firemních počítačích se mi nic takového deděje a ani se lidi, kterým se starám o počítače, s ničím takovým nehlásí, připadá mi, že to bude něco specifického pro ty vaše postižené počítače.

Ale to je ten analytický přístup, který odmítáš.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 8. 2020 12:31

Raziel-CZ píše:Starší zálohu OS verze 1909 mám někdy z dubna. .....

Neptal jsem se na "starší zálohy" (které mohou být též problémové). Ptal jsem se jasně, zda-li máš ZÁLOHU ČISTÉ INSTALACE SYSTÉMU (u které je už vcelku jedno, jak je stará, pokud to tedy není nějakej už prehistorickej build typu 1607).

Pokud máš; nahodit, nechat zaktualizovat, doinstalovat co je třeba. Pokud nemáš ... čistá instalace.

Analytický přístup - viz kolega - je zde zjevně ztráta času, tudíž zbývá radikální přístup. A když už touto cestou půjdeš, tak si ten image čisté instalace OS (po jejím provedení + instalaci driverů a tebou používané základní SW výbavy) skrz Clonezillu rovnou udělej...
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 8. 2020 12:55

Nainstalovat si OS na čisto, kde nebudou problémy, a postupně si OS aktualizovat, dokud se problémy neprojeví, samozřejmě mohu. Bude to ale velmi zdlouhavé (může trvat několik dnů až týdnů, než na to celé přijdu). Účelem tohoto threadu je zjištění, zda někdo nemá stejný problém, který třeba již vyřešil a mohl by se tak podělit rovnou o výsledek výzkumu. Omlouvám se, nedokáži se nějak vyrovnat s tím, že takové logické procesy lidé nedokáží stále pochopit a já musím své pohnutky, které ale vůbec nejsou k věci, podrobně vysvětlovat.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 8. 2020 14:09

... kdyby někdo z místních něco konkrétního věděl, myslím, že by ti to zde napsal. Já jsem ve své zdejší prvotní reakci zcela jasně psal, že jde o problém specifický (kolega vladimir to jinými slovy vesměs potvrdil). Specifický problém prostě nebude nijak extra rozšířen (a můžeš bejt dokonce unikátní případ); vysledované chování procesů před zamrznutím též nemáš. Co bys chtěl dále řešit s tebou poskytnutým množství informací?

Křišťálovou kouli mám zrovna na reklamaci, sorry ...

-- 26. 8. 2020 00:47 --

Pročištěno.
milsimr
Administrátor

Další stránka