Jak nabootovat Windows 10 z Acer Veriton Endless OS

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod forrest23 27. 9. 2020 16:15

Ahoj, prosím o radu.

Mám počítač Acer Veriton EX2620G (https://www.alza.cz/acer-veriton-ex2620g-d5592765.htm), na kterém byl předinstalovaný Endless OS. Chtěl bych přeinstalovat na Windows 10.

Mám instalační USB disk, nicméně nemůžu přemluvit BIOS, aby začal bootovat z USB. Jako první bootovací jednotku jsem nastavil Removable device (viz. screenshoty), ale žádné USB to nenachází (vyzkoušel jsem všechny). Pokud při startu zmáčknu F12 jako Boot menu, hodí to hlášku, že mám nastavit správně bootovací zařízení a restarovat. Jediné co funguje je ten Endless OS, v něm přímo z USB disku instalace pustit také nejde.

BIOS verze 2.19.1268
Přílohy
01.jpg
02.jpg
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 27. 9. 2020 18:12

Celeron 4GB RAM a vy tam chcete opravdu Windows 10?

Ten flashdisk máte naformatovaný jakým systémem? FAT 32 nebo NTFS?

-- 27. 9. 2020 19:16 --

Když rozkliknete Optical Disk Drive Priority zobrazuje se tam USB flashdisk?

Tak vás asi zklamu. Oficiálně dle vaší verze BIOS je podporován pouze OS Lubuntu. Ještě vám tuto informaci ověřím přímo u výrobce počítače.

Tak to půjde, ale pár lidí na jiném fóru řeší podobný problém. Jak to je tam s tou položkou Optical Disk Drive Priority zobrazuje se tam USB flashdisk?

Ještě mně napadlo. Zkoušel jste jiný USB flashdisk? Máte k dispozici DVD s Windows 10? Že byste to tam nainstaloval přes mechaniku. Samozřejmě já se vám snažím pomoct, ale pokud nemáte k dispozici jiný USB flashdisk zkusila bych variantu přes DVD mechaniku.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod forrest23 28. 9. 2020 14:26

Díky za odpověď.

Flashdisk je FAT32.

Po rozkliknutí Optical disk drive priority se nezobrazuje nic.

Bootovací DVD s WIN10 nemám, našel jsem WIN7. Vyzkoušel jsem, ale také nebootuje...
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 28. 9. 2020 14:58

Já už vím, co s tím je. Bohužel přes internet to nelze řešit efektivně.
Naposledy upravil Marketa1986 dne 29. 9. 2020 10:57, celkově upraveno 1
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 9. 2020 15:05

Pavle Pavle ... do ceho ses to nechal uvrtat ... ? :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 9. 2020 15:26

To jsme někde na fóru trollů, aby člověk někomu něco platil / někam volal? Doufám, že takový humor vidím poprvé a naposled.

Secure boot state nastavit na Disabled a vyzkoušet z flash nabootovat znova. Občas nutno dát bacha, jakou flashku člověk používá, už jsem zažil, že USB 3.0/3.1 flashky některé BIOSy / desky zcela odmítaly na boot, zatímco jakákoliv random USB 2.0 naprosto bez problémů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod forrest23 30. 9. 2020 08:39

KineCZek píše:Pavle Pavle ... do ceho ses to nechal uvrtat ... ? :))

:-) Je to PC do kanceláře, pouze na office a pouštění hudby...

-- 30. 9. 2020 09:40 --

milsimr píše:To jsme někde na fóru trollů, aby člověk někomu něco platil / někam volal? Doufám, že takový humor vidím poprvé a naposled.

Secure boot state nastavit na Disabled a vyzkoušet z flash nabootovat znova. Občas nutno dát bacha, jakou flashku člověk používá, už jsem zažil, že USB 3.0/3.1 flashky některé BIOSy / desky zcela odmítaly na boot, zatímco jakákoliv random USB 2.0 naprosto bez problémů.

Jo, to jsem zkoušel, ale měl jsem právě USB 3.0, vyzkouším s tou 2.0. Díky za tip!
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod soban 30. 9. 2020 13:18

Další věc - má to UEFI bios? Pokud ano tak je třeba i možnost vybrat přímo botovací uefi soubor na tom USB pokud ho bios vidí.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý