Upgrade licence z Windows 10 Home na Pro

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Toxic Ity 3. 10. 2020 07:44

Ahoj,
koupil jsem novy NTB od Lenova, na kterem je standardne Windows 10 Home a poteboval bych upgradovat na verzi Pro (kvuli BitLockeru). Jeste pred koupi NTB jsem si zjistoval, ze upgrade by mel stat $99, coz mi pripadlo jako rozumna cena.

Ted kdyz NTB mam a prihlasim se do Windows Store, tak mi naskoci nabidka "Upgrade to Windows 10 Pro, Get Windows 10 Pro with a genuine licence for this PC" a chteji za to 3999,- To je normalni cena, za kterou si muzu koupit OEM licenci v kteremkoliv e-shopu v CR. Tedy mi to moc neprijde jako upgrade z Home na Pro.

A ted k otazce samotne. Bude licence z Windows Store za 3999,- prenositelna i na jiny PC, az za 2 roky upgraduju na novy NTB, a nebo je svazana s konkretnim pristrojem? Mate s tim nekdo zkusenosti? Protoze pokud je svazana s NTB, tak bych si radeji koupil za 5999,- retail licenci v ceskem e-shopu, se kterou si budu moci delat co chci.

Bohuzel na strance obchodu jsem si nikde nevsiml, ze by bylo napsane, co je to za typ licence.

Diky
Toxic Ity
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 3. 10. 2020 08:10

Home sice neobsahují plný BitLocker, ale šifrovat disky umí taky. Dokonce ho možná máš zašifrovaný už z výroby.
Ta licence přenositelná nebude. Pokud bys opravdu nutně potřeboval Pro verzi, tak na Aukru (i jinde) se dají pořídit doslova za pár desetikorun včetně faktury.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 10. 2020 21:01

Chybný nákup:
Toxic Ity píše:koupil jsem novy NTB od Lenova, na kterem je standardne Windows 10 Home

NB stejné sestavy s licencí W10 Pro by byl jen o pár set dražší.
Toxic Ity píše:Upgrade licence z Windows 10 Home na Pro

je extrémně předražená => nekupovat.
Toxic Ity píše:Bude licence z Windows Store za 3999,- prenositelna i na jiny PC

Upgrade přebírá původní typ licence, tj. v tomto případě OEM => nepřenosná.
Co s tím?
Prostě nevhodný nákup vrať a vyměň za požadovanou verzi NB/PC.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marketa1986 4. 10. 2020 11:59

Bude licence z Windows Store za 3999,- prenositelna i na jiny PC

Dobrý den,

záleží zda to nebude OEM. Ta je zpravidla "svazaná" pouze na základní desku. V případě, že ji vyměníte tak Windows nebude aktivován a vy budete vyzván k zakoupení OS.

Musíte se tedy koukat po licenci Windows 10 Pro. FPP /Přenositelná licence/
https://www.tsbohemia.cz/microsoft-windows-10-pro-32-64bit-fqc-09131-_d223851.html

Toto je zcela legální postup. Na takovém systému můžete pracovat a živit se vaší prací.

Pokud je to moc lze si legálně zakoupit druhotnou licenci na bazos/aukro za pár korun. Teď z hlavy nevím přesně ale je to kolem 150,- Kč za Windows 10 Pro. Někdy se může stát, že KEY nebude fungovat, takže je jen na vás jak se domluvíte s tím "prostředníkem".

Pokud jste měl v plánu používat BitLocker tak ten skutečně ve Windows 10 Home není a nedá se ani dokoupit. Ten kdo radí, že lze rozchodit tak ano, ale ty data nebudu šifrovaná správně!
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 10. 2020 14:59

Data nebudou šifrovaná správně? To je co za nesmysl? Prosím, přestaň tu šířit bludy, když o tom zjevně nemáš ani páru.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Toxic Ity 5. 10. 2020 09:30

Děkuji všem za informace. Nakonec jsem koupil elektronickou licenci za 5999,- a budou doufat, že se mi v budoucnu povede přenést na další PC.

Jinak chybný nákup to nebyl. Jde o Lenovo Legion 5 s RTX 2080, kterou potřebuji k práci (vytváření vizulizací na 4k monitoru, no a někdy si i něco zahraji).
Sehnat jakýkoliv NTB s 1660Ti nebo RTX 2080 v České republice je prakticky nemožné s předinstalovanými Windows Pro (ano, jsou modely za 60k,- a víc, ale ty jednak nemají AMD procesor, a za druhé jsou pro mě značně předražené na to, že mi 95 % času leží nastole zavřený a pouze 5 % času ho potřebuji používat jako NTB při prezentaci zákazníkům)
Toxic Ity
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 10. 2020 10:44

Pokud to není OEM a není to nějaká podvodná od nějakého podvodníka tak prostě na novém PC/Notebooku ji nainstaluješ a přihlásíš se do svého M$ účtu a ona se tam zapíše a máš to.

Samozřejmě nějaká porucha se stát může mě se jednou při přeinstalaci stalo že nebyly windows aktivovány a pořád si stěžovaly a nešlo to ani po telefonu, atd.... tak jsem se na to vykašlal že to budu řešit až se začne zobrazovat černá obrazovka a pod.... a protože jsem tam byl přihlášen přes M$ účet kde už ty w jednou na tom HW byly aktivované tak se to asi za 14 dní samo aktivovalo.

Prostě M$ tam měl asi nějakou poruchu že při přeinstalaci to v tu chvíli nefungovalo.

Samozřejmě pokud máš licenci na 1 stroj tak budou aktivovány pouze 1 windows, samozřejmě nikde jsem nepátral jak často to u FPP verze jde měnit - stroje neměníš každý měsíc.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 10. 2020 11:30

soban píše: jak často to u FPP verze jde měnit

Po třech měsících od posledního použití původního OS.
soban píše: nebyly windows aktivovány

Splnil jsi tenhle limit?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 5. 10. 2020 14:36

Díky já ty windows nemusím, koupené pro manželku krabicové FPP. (Na noteboku OEM od výrobce.)

A limit byl splněn pouze se přeinstalovávaly na stejném HW co byly aktivované, (čili tam by ten limit neměl platit když je to stejný HW ne?) pouze se to nějak p****** podle mě u nich aktivace nešla provést žádným způsobem 2 dny jsem si s tím hrál a i ten telefonní automat pak začal hlásit nesmysly.

Přihlášení do M$ účtu fungovalo tak jsem to pak vzdal a za nějakou dobu se aktivovaly samy, za jak dlouho už nevím, předpokládám že tam měly nějaký výpadek a že pak byl velký nápor na telefon a proto to kolabovalo.

PS. Jsem teď dělal pořádek a našel jsem W95 OSR2 rozběhat není problém, ale na internet se nedostaneš www stránky odpovídají nepodporovaný prohlížeč a nebo jsou mrtvé úplně :-)

PS2. A našel jsem i diskety MS-DOS 6.20 :-) i s originál manuálem a krabicí.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý