Aktualizace Windows a zpomalení počítače

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 22. 10. 2020 13:11

Mám starší počítač s I7 a 16GB ram. Pořád dostačuje na kancelářskou práci. Ovšem jakmile nainstaluji novou verzi Windows, konkrétně 2004, tak se mi počítač nepoužitelně zpomalí. Už jsem to od vydání 2004 zkoušela dvakrát, jestli nevydali opravu, ale je to pořád stejné. Pomůže jen vrátit se na předchozí verzi.
Všechny ovladače jsem aktualizovala.
Nějaké info nebo rada?
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 22. 10. 2020 13:39

Vyskúšajte aktualizovať na verziu 20H2 z októbra 2020
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 23. 10. 2020 17:31

Žádná změna. Nemůže to souviset s novým edge na jádru chromium? Někde jsem zachytila, že zpomaluje některé počítače. Dokonce zrovna můj laptop někdo v diskuzi zmínil.
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 10. 2020 14:53

Konfigurace NTB?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 27. 10. 2020 20:53

Stačí jak je to v příloze?
Přílohy
IMG_20201027_193449_compress91_resize_64_compress13.jpg
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 10. 2020 21:11

To nám mnoho neřekne, krom toho, že máte takový a makový procesor, velikost RAM a GPU. Mj., příště nefotit prosím mobilem (toto je příšernost :mrgreen: ), ale raději použít nástroj Výstřižky, který je součástí Windows.

Když už ale fotit, tak bych raději poprosil fotku štítku, který je nalepen ze spod na notebooku... to nám řekne mnohem více.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod 19jmsr56 29. 10. 2020 13:38

V systéme sú aktualizácie blokujúce prípadný útok Meltdown, Spectre, ktoré výrazne znižujú výkon. Pomáha utilitka InSpectre. Za pokus to stojí.
19jmsr56
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 10. 2020 14:01

Z toho co vidím jinak může bejt největší brzdou instalovaný plotnový disk. Výměna za SSD disk by tomu pomohla značně.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 10. 2020 20:41

Výměna SSD za HDD určitě neuškodí.

Zpomalování může mít mnoho příčin:
  • nakopnutý systém (ověř integritu pomocí sfc /scannow a DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth)
  • nekompatibilní SW (např. antivir)
  • nekompatibilní či problémový ovladač (k analýze lze použít např. LatencyMon)
  • problémový update (někdy nezbývá nic jiného, než udělat novou čistou instalaci)
  • problémový HW (zasekávání může způsobovat např. připojený vadný flashdisk, nebo paměťová karta)
  • jiné příčiny (např. nekompatibilní, či nesprávně nakonfigurovaný BIOS)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 30. 10. 2020 09:54

milsimr píše:To nám mnoho neřekne, krom toho, že máte takový a makový procesor, velikost RAM a GPU. Mj., příště nefotit prosím mobilem (toto je příšernost :mrgreen: ), ale raději použít nástroj Výstřižky, který je součástí Windows.

Když už ale fotit, tak bych raději poprosil fotku štítku, který je nalepen ze spod na notebooku... to nám řekne mnohem více.

A já jsem se tak snažila, abych k vám dostala nějaké informace o konfiguraci :) zespodu není nic moc, jen štítek Windows. Jestli tam byl ještě nějaký se sériovým číslem, tak ten už je za ty roky pryč. Je to HP Probook 4330s.

-- 30. 10. 2020 08:55 --

r34ktor: uf, zkusím krok po kroku ty rady projít. Díky

-- 30. 10. 2020 08:55 --

19jmsr56 píše:V systéme sú aktualizácie blokujúce prípadný útok Meltdown, Spectre, ktoré výrazne znižujú výkon. Pomáha utilitka InSpectre. Za pokus to stojí.

Vyzkouším
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí