Disk 100% zatížení

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mirasat 30. 11. 2020 17:01

Zdravím, počítač s Win10 mi vykazuje uživatelskou nepoužitelnost (100% zatížení disku). První položka, terá dělá problém je "Host Process for Windows Tasks". Procesy ve správci úloh mám v angličtině. Teoreticky by mělo stačit vybrat jednu konkrétní položku ve "Službách" a dát jí do manuálního režimu, ale nevím přesně kterou, protože zde mám názvy v Češtině. Raději se ptám, než něco rozvorám. Díky za radu.
Aha, tak to bude asi složitější.....
mirasat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dodiken 1. 12. 2020 07:46

A v tej zostave je HDD či SSD?
Predpokladám, že HDD.
Fractal Define R4, Corsair RM 550x, Sapphire Pure Platinum Z77, i5-3470@3800MHz - Matterhorn Pure, Gigabyte GTX 1650 Super, Kingston 4*4GB-1600MHz, CT250MX500, CT1000MX500, WD1003FZEX, WD5002AALX, SyncMaster 2494LW, Icon uDAC v 2, SHP8900, Tascam VL-A5
dodiken
Junior

Odeslat příspěvekod mirasat 1. 12. 2020 17:41

Ano samozřejmě klasický HDD. Již mi bylo sděleno, že mohu očekávat jeho kolaps. Jakmile jsem před lety přeinstalovával z 8.1 na 10, okamžitě začaly problémy. Jakmile je na pozadí nějaká aktualizace (i jakákoliv prkotina), počítač je uživatelsky nepoužitelný - stojí. Před asi třemi týdny někdo z rodiny jen zavřel ,,víko,, a po mnoha hodinách jsem si všiml hluku. Otevřel jsem ten noťas a jen černá obrazovka pár minut pořaď si sám jen točil, s čím se dalo. Tak dlouhý stistk vypínacího tlačítka. Utichl. Pak jsem ho zapl a zjistil jsem, že na něm probíhá šílená aktualizace, která pak trvala adi 8 hodin... Psalo to, že celý systém. A od té doby je problém, že opradu dlouhou dobu po zapnutí je komp nepoužitelný.
mirasat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2020 19:08

Odpověděl sis sám, kde je ten pes zakopaný:
mirasat píše: klasický HDD

= prehistorický hw.
Už před 10 lety měl být HDD vyměněný za SSD.
Původní HDD lze z nouze ještě použít jako datový|zálohovací.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2020 19:29

Prvni vec - nejake screeny CPU-Z (+zalozka memory), crystal disk info. Foto stitku ntb (at vime, ctj za typ).

Tipuji na pomaly HDD v rozkladu a malo RAM. Reseni = HDD do externiho boxu, dovnitr ntb dat SSD a rozsirit RAM. Pote nova instalace OS s aktualizacemi.

Potom z toho velmi pravdepodobne opet bude pouzitelny notebook. Bez odborneho zasahu a financni investice se to ovsem neobejde.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 1. 12. 2020 20:53

Kolik ma PC pameti? Tech 100% je porad, nebo jen chvili po startu?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý