Windows 10-Změna Product Key

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 4. 2. 2021 18:17

Zdravim potrebuji s necim helpnout.

Asi tyden nazpet.
Ma matka ktera ma pocitac z roku 2008/9 AMA Athlon X2 DualCore 2Ghz snad a 4GB RAM tam mela Windows 7 Ultimate.
Oficialne bezplatny upgrade na Win10 jiz skoncil.
Ona si mermomoci chtela koupit licenci na Windows 10.
Nedavno jsem ji rikal ze az cas dovoli (jsem porad v praci) zastavim se u ni a zkusim to zda se povede, co jsem cetl tak ac vyrobce jiz mlci, moznost upgradu stale trva.
No o vikendu jsem prijel na navstevu a ukazovala mi mail s Product Key licenci snad z vyhodnysw nebo tak nejak.
Ceska spolecnost, licence co obchodnici neprodaji, vracene produkty, vyrazene pocitace atp.
Ona si to bohuzel koupila, cena fajn 1099 za Windows 10 Home.
Zkratka to tak chce, je to jeji rozhodnuti a asu ji i trochu chapu ze chce mit klid a pocit ze si to koupia.
S pocitaci problem nemam, jeji pocitac stejne tak sobe jsem ji z komponentu stavel o pocitace se zajimam vice jak 20 let.
Atari ST/TT,Falcon,Amiga 1200 plus Powerkarty nemeckeho vyrobce Phase5 Blizard s Motorola MC6xxxx030/060 pak PowerPC atd.

Udelal jem cistou instalaci, akorat z prostredi windows 7 tech stavajicich, skreze Microsoft Creation Tool ze stranek vyrobce, udelal jsem cistou a cely systemovy HDD (v PC ma tri disky) jsem pri instalaci dal smazat.
Pocitac je stary, zakladni deska Gigabyte a ac v AMI nebo Award BIOSU ted nevim, je volba Boot z media, nabizi se jen USB-Floppy,USB-HDD,USBCD-ROM,USB-ZIP...volba USB-Flash tam schzi, v tech letech nebyly jeste tak rozirene myslim a pouzivane.
Zkusil jsem vschny moznosti ale nabootovat z FlashDisku se mi nezdarilo, jinak byt ted nepsal.

Ona si koupila levnejsi verzi W10-Home, nechtela zadnou Pro ani balik s office atd...nevyuzila by to a to je prave problem.

Creation Tool stahl a nainstaloval kdyz byla v PC Windows 7 Ultimate, verzi Windows 10 Pro coz bude patrne jeji ekvivalent.
Instalace a pocatecni nastaveni v poradku a samo se to aktivovalo.."System je aktivovan digitalni licenci"
CHtel jsem zmenit Product Key patricnou volbou, zadal ten jeji zakoupeny, ale hlasi ze neni platny...ano je na verzi Home tohle je Pro...cekal jsem ze se to na tu Home nejak ponizi ale to se nestalo.

Muze mi nekdo poradit protoze uz nevim...nacisto Home pri bootovani nenainstaluji, z prostredi Windows se nacpe pro a naszroj od MS neda uzivateli moznost volby kterou verzi si preje.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 2. 2021 19:03

"...nabootovat z FlashDisku se mi nezdarilo... Udelal jem cistou instalaci, akorat z prostredi windows 7 tech stavajicich, skreze Microsoft Creation Tool ze stranek vyrobce, udelal jsem cistou a cely systemovy HDD (v PC ma tri disky) jsem pri instalaci dal smazat."
"Creation Tool stahl a nainstaloval kdyz byla v PC Windows 7 Ultimate, verzi Windows 10 Pro coz bude patrne jeji ekvivalent.
Instalace a pocatecni nastaveni v poradku a samo se to aktivovalo.."System je aktivovan digitalni licenci"


Nějak tomu nerozumím. Creation tool vytvoří buď přímo bootovací USB flešku, nebo stáhne ISO a vytvoříš "něco" ve druhém kroku.
Jaké jsi tedy použil bootovací instalační medium?
Naposledy upravil meda2016 dne 4. 2. 2021 20:59, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod soban 4. 2. 2021 20:09

Cheetah007 píše:Instalace a pocatecni nastaveni v poradku a samo se to aktivovalo.."System je aktivovan digitalni licenci"


Taky nějak nechápu co řešíš?

Máš nainstalovanou lepší verzi windows a jsou aktivovány, tak proč tam chceš instalovat jinou verzi?

Jinak přece není problém vytáhnout HDD dát do jiného PC nainstalovat windows doinstalovat ovladače pro HW toho PC do kterého to půjde a disk přehodit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 2. 2021 09:21

Cheetah007 píše:4GB RAM

je pro W10 málo.
Přidej další 4 GB.
2 x 2 GB DDR-2 seženeš v bazaru za pár Kč.
Cheetah007 píše: koupila levnejsi verzi W10-Home

Můžeš využít např. pro dětský PC.
Pro hry dětská edice OS bohatě stačí.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků