Microsoft přestal odpovídat

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tellenar 5. 2. 2021 17:14

Zdravím,

mám problém, pokud hraju hru přes celou obrazovku a potom chci klávesou windows přeskočit mimo hru, tak v momentě, kdy opět kliknu na hru na liště a chci ji zapnout, hra se sekne, přestane odpovídat a vypne se. To jen v tom lepším případě. V tom horším se sekne všechno: v rohu mi naskočí tabulka „Microfost přestal odpovídat“. Nemůžu udělat nic ani pomocí ctrl alt del. Počítač se ani po hodině neobnoví. Dokonce nejde ani vypnout natvrdo tlačítkem. Jediná možnost je ho vypnout ze zásuvky.

Nevíte v čem je problém? Díky moc
Tellenar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 2. 2021 17:40

Nedostatečná RAM,slabý CPU ,grafika ?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 2. 2021 23:56

Dělá to u všech aplikací, nebo jen u jedné konkrétní hry? Některé aplikace, pracující ve výhradním režimu, nejsou určeny k minimalizaci - respektive jejich autoři to neřeší. Taková aplikace se pak chová všelijak.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tellenar 8. 2. 2021 11:13

Ram mám 24, takže v tom problém nebude. Konkrétně to dělá jedna aplikace, ale překvapuje mě, že aplikace fungovala bez problému několik let ve stejné verzi, jakou používám nyní, ale v poslední době se objevil tento problém. Lze ten problém s minimalizací vyřešit?
Tellenar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 2. 2021 13:09

Nesdělil jsi hw sestavu ani verzi W10.
Chybí informace o teplotě GPU a VRAM při provozu problematického sw.
Jaké hlášky se objeví v Aplikačním|Systémovém logu v době těsně před havárií?
Nastala popsaná havarijní situace po instalaci nové verze ovladačů VGA nebo po upgrade na nový build OS?
Tellenar píše: Lze ten problém s minimalizací vyřešit?

Samozřejmě a jednoduše:
neminimalizovat problematický sw.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantaN47 10. 2. 2021 23:31

Tak může být problém v té hře. Některým se nelíbí když se z nich přepínáš jinam a můžou zkolabovat. Občas se mi to taky u některých her stane (v Linuxu) - ne u všech. Občas se tak počítač dostane do stavu jakoby mezi (nejde se ani vrátit do hry, ani přepnout někam jinam a hru ukončit ručně - a pomůže jen vypnutí natvrdo). Řešení je se prostě nikam nepřepínat. Pokud se potřebuješ přepnout, tak si hru ulož, ukonči, podívej se na co kde potřebuješ a pak ji zase spusť.
frantaN47
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků