antimalware definition

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 2. 3. 2021 10:06

Hezký den, poradí mi tady někdo co všechno mám zastavit a nejlíp postup, abych mohl normálně používat počítač? jedná se o Lenovo E51, Absolutně nepoužitelné díky tomuto procesu antimalware definition, který žere paměť a nijak se ho nemůžu zbavit? Nebudu popisovat důvody, protože je to zbytečné, nechci se tady s NIKÝM hádat o tom, jak jsou potřebné aktualizace, jak jsou win7 mrtvé a tak podobně. Prostě se vyskytla nutnost mít doma jeden počítač s win 10, protože je potřeba používat aplikaci teams, která na 7 nejede. Chci poradit jak můžu povypínat ten bordel, který ten počítač zpomaluje na nepoužitelnou úrověň. Před časem jsem měl všechno povypínané na aceru, na nějakém z prvních buildů desítek ,šly povypínat procesy aktualizací, defenderů, antivirů a podobného bordelu, pak jsem ale musel přeinstalovat a znova se mi to nepodařilo, aktualizace se vždycky sama násilně stáhla, i přes vypnutý proces automatických aktualizací, rozdrbala mi ovladače na grafiku a tak podobně, stějně tak mám problém tady s Lenovem, rovnou říkám, že je počítač používaný jen na školu, nic jsem v něm neměnil, nic neypínal, je prostě tovární, nejsou v něm žádné seznam lištičky a jiný bordel, ale nedá se používat, prodlevy při otevírání, stahování, instalacích jsou desetiminutové, kdy počítač není schopný jakékoliv jiné funkce. Děkuji za konstruktivní rady.
Jonaasisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pjuricka 2. 3. 2021 15:11

Dobrý bože!
pjuricka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 2. 3. 2021 16:23

Copak, můj synu?
Jonaasisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 3. 2021 18:36

Udělat novou, čistou instalaci OS W10. Pokud po nainstalování všech ovladačů je OS nepoužitelný, bude chyba ve slabém hardware > vypínat služby je nesmysl. Takže nezbude, než to Lenovo prodat a koupit něco výkonnějšího.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 3. 2021 07:15

Jonaasisko píše:nutnost mít doma jeden počítač s win 10

Tohle je parodie na moderní počítač:
Jonaasisko píše: Lenovo E51

= prehistorický křáp:
4 GB RAM a bez SSD => pro 64-bit OS WNT 6. řady nepoužitelné.
Navíc neergonomický.
Co s tím?
A/ Nouzovka:
1) instalovat systémový SSD; původní HDD|SSHD používat jako datový;
2) přidat 4 GB RAM.
B/ Standardní řešení:
instalovat odpovídající nenáročný OS, např. Puppy Linux:
http://puppylinux.com/download.html
C/ Zásadní řešení:
plnohodnotný stolní PC.
Body A/ a B/ neřeší ergonomii => pro školáky nevhodné.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 5. 3. 2021 11:59

Díky za rady, i když to jsou přesně ty věci, které vím. To je počítač přítelkyně, která ho má jen doma na internet a školu, žádné graficky náročné věci takže ergonomii řešit nemusíme. V této konfiguraci byl prodaný a hlavně kupovaný firmou, takže nemožnost rozhodnout o koupi. Že je to krám je věc druhá, ze začátku fungoval normálně takže tak úplně nesouhlasím s tím, že je slabý. Znova píšu, že tady nechci založit nějaký flame, ale pro mě jsou desítky prostě jeden z největších *****ů, který kdy světlo planety spatřilo, spolu s mileniama a Evropskou unií. Bohužel je to momentálně nutné zlo, protože je potřeba používat MS Teams, takže s tím neudělám asi nic jiné, než že budu muset koupit to SSDéčko ať se to aspoň trochu zrychlí...nepotřebné procesy jsem sice už vypnul, ale i přesto pořád běží, takže se nedá nic dělat.
Jonaasisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 3. 2021 12:48

Každý má nárok na svůj názor.
Tenhle fatálně nepodařený mix mezi profi W2000 a herním W99:
Jonaasisko píše:mileniama

uznal i MS. Po vydání WXPx/32 nabídl všem uživatelům licenci WXPx/32 zdarma.
Za W10 ovšem MS žádnou náhradu nenabízí. :-)
Co s tím?
Po montáži SSD doporučuji čistou instalaci OS z ověřeného originálního média.
Jonaasisko píše:nepotřebné procesy jsem sice už vypnul, ale i přesto pořád běží

Musíš vypnout zdroje nepotřebných procesů, tj. služby a naplánované zbytečné akce.
Postup:
spustit jako správce:
Kód: Vybrat vše
services.msc

Kód: Vybrat vše
taskschd.msc

Samozřejmě jen pokud přesně víš, co děláš a jaké to bude mít následky.
Prostuduj si pečlivě:
https://helpdeskgeek.com/windows-10/win ... le-safely/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 6. 3. 2021 15:11

Milanr1 : díky moc, takovou odpověď jsem chtěl :-)
Jonaasisko
Kolemjdoucí