Win10 instalační adresář nelze vybrat

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KubaKrychla 17. 7. 2021 22:44

Zdravím,
Mám win10 x64. Opakovaně se mi stává, že při instalaci programu (např. dnes "Logitech options") nemám možnost volby cesty instalace, žádné rozšířené možnosti apod, instalace proběhne na systémový disk. V nastavení systému mám zadáno, kam se mají nové aplikace instalovat, předpokládám ale, že se to týká těch instalovaných přes windows store. Nechápu proč si nemohu vybrat cestu jako tomu bylo u win 7(nic mezi jsem neměl), nebo zda dělám něco špatně. Způsob, jak změnit defaultní cestu k program files přes registr jsem našel, není ale skutečně jednodušší řešení jako bylo vždy, vybrat cestu při instalaci?
Díky za info
KubaKrychla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 7. 2021 15:32

Pokud není možnost změnit cestu instalace přímo v instalátoru, tak máš smůlu. S tím Windows nic neudělá. Zeptej se na podpoře konkrétních programů.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 7. 2021 08:06

Instalátor W10 je nejprimitivnější ze všech Windows od r. 1985 - podle MS v rámci požadované "uživatelské přívětivosti". :-/
KubaKrychla píše: Win10 instalační adresář nelze vybrat

Změnit cestu instalace OS W10 jednoduše nelze, pokud instaluješ z originálního MS média bez úprav (instalační custom skript).
Cestu k %programfiles% můžeš změnit po instalaci OS:
a/ v registru:
KubaKrychla píše: jak změnit defaultní cestu k program files přes registr jsem našel

Kód: Vybrat vše
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Programfilesdir

b/ změnou proměnné v Admin konzoli cmd:
Kód: Vybrat vše
set %programfiles%=[cesta]

c/ v GUI v položce Storage:
w10-2.jpg
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků