Odpojující se USB u určitých zařízení

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod jamalcz1 22. 8. 2021 19:50

Ahoj už si moc nevím rady s jedním problémem
Mám pc i5 4690k na desce MSI z97 gaming 3, skříní Fractal R4 win 10 (64 legal)

Odpojuje se mi USB a to jak ve předu tak i vzadu a to různě nahodile někdy po 10 sekundách, někdy po 30 sekundách, a někdy po minutě u zařízení Iphone X, Xiaomi redmi note 10s, Kamera do auta trucam 5. Vůbec v tom není logika. Napíše to zařízení odpojeno, nebo přestalo pracovat
Takže například stažení fotek nebo videí je téměř nemožné, zkoušel jsem i různé ovladače a programy jako xiaomi Mi suite, Iphone Pc Suite.
PC mám win úplně aktualizovaný, všechny ovladače na desce jsou aktuální. Správce zařízení žádnou chybu nehlásí.

Je možné že je nějaká chyba v napájení, že si ty zařízení vezmou tolik, že to deska neutáhne a ukončí to?? V režimu napájení jsem dokonce zakázal dle google volitelné pozastavení zařízení a to je jediny co jsem našel jako možný problém
Určitě je to mým pc, protože jsem tyto tři zařízení zkoušel na mým notebooku s win 8.1 a tam to jde úplně normálně, bez jakýkoliv ovladačů těch zařízení. Jak je možné že na Win 10 to nejde a na Win 8.1 to jde bez problémů

Například Honor 9 lite, Lenovo Vibe 2, Iphone SE první generace, dva externí disky, jakékoliv flash disky naprosto v pohodě na win 10 i win 8.1

Děkuji za jakékoliv postřehy
jamalcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 8. 2021 20:21

... nenapsal si, co v tom stroji máš za zdroj.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod jamalcz1 22. 8. 2021 22:14

Seasonic S12II-620 - 620W

Moderní 620W ATX zdroj, 120mm tichým ventilátorem, aktivní PFC, účinnost >80% - certifikace 80PLUS BRONZE, 9x SATA, 4/8pin (12V) napájení procesoru, 2x FDD, 1x 6pin nebo 6+2pin pro VGA, 6x molex a 20/24pin napájení základní desky.
jamalcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 8. 2021 00:47

... kopírovat marketingový popisy nemusíš, stačí výrobce + model ...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 8. 2021 08:37

Nepochlubil ses verzí BIOSu|UEFI ani W10.
Co s tím?
1) Ověř, že je zakázaný FastBoot.
2) Zkontroluj ovladač řadiče USB:
Kód: Vybrat vše
devmgmt.msc

Je to skutečně certifikovaná aktuální verze od výrobce MB nebo jen parodie od MS?
3) Zakaž automatický upgrade ovladačů.
4) Zakaž uspávání USB portů.

Btw:
typický OOO:
jamalcz1 píše: bez jakýkoliv ovladačů těch zařízení

Bez ovladačů je jakýkoliv hw jen mrtvé železo.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jamalcz1 23. 8. 2021 10:06

Vím že bez ovladačů je hw mrtvé. Nechápu proč ale win 8.1 je v sobě má a win 10 ne. Navíc ten noťas s win 8.1 je dėsný hnuj pouze kancelářské pc 8 let starý. A přesto to na něm funguje.

BIOS mám poslední co na desku z97 gaming 3 šel dát a to verzi 2.A z roku 2016.
Ze straánek MSI jsou stažený i všechny zbylé ovladače.

Win mám verzi home 64 bit verze 20H2 z října 2020.

Fast BOOT mám v biosu vypnutý
verze ovladače u intel USB 3,0 je verze z 7.6.2021, takže nejspíše verze os MS, ale nejde nainstalovat ovladač starší od MSI, systém to proste nedovolí.

Uspávání postu je zakázáno

-- 24. 8. 2021 05:49 --

Zajímavý je že jsem v práci zkoušel na stolním PC s úplně stejnou verzi win 10 64 bit, 20h2 a stejný ovladač na USB 3,0 a funguje to správné...co když to není ovladačem ale napětím
jamalcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 24. 8. 2021 17:44

Tam bude roky starej, voni to zpětně neaktualizujou; esli je to nějakej v čipsetu, zkus novější verzi napřímo od lžintelu. I dyž vokna v repozitářu stejně mají dycky nějakou verzi balíku od lžintelu.

Co jinej řadič?
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod jamalcz1 28. 8. 2021 01:17

tak jsem se naštval....a znova jsem naistaloval win 10 verzi 21h1. Hned po instalaci bez jakýkoliv instalovaní ovladačů jsem zkoušel telefon a pak i s naistalovanýma ovladačema.....funguje to tak že se neobjevují hlašky že se zařízení odpojuje a nebo že nepracuje...ale vždy po připojení..napriklad otevřu 4 fotky..a pak to pokaždy zamrzne..a jediny co pomůže je vypojit a znova zapojit kabel....ale zase otevřu tak max 4 foto a pak to zamrzne
jamalcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 28. 8. 2021 06:43

Tak pokud to dělá po čisté instalaci tak by to signalizovalo podle mě nějakou HW závadu.

Co RAM? Co zdroj? Nejsou někde nafouklé nějaké kondenzátory, na MB či ve zdroji?

Co vyzkoušet live linux i u toho nepřeneseš fotky?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jamalcz1 28. 8. 2021 08:01

Ale jaké je logické vysvětlení že u většiny zařízení ty USB porty fungují, a nejde to jen u těch třech zařízení iphone x, redmi note 10s a autocamera. Vše ostatní co jsem kdy do PC strčil fungovalo a funguje. Je možné aby tyto zařízení chtěli větší napětí ??
jamalcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 28. 8. 2021 12:06

Větší napětí ne (na USB je stabilně 5V mimo extra nabíjení zařízení).

Ale je možné že ty zařízení mají větší odběr, ale to by taky nemělo ničemu vadit protože zařízení mají vlastní baterku.

Takže mě napadá pouze větší přenosová rychlost a nějaká část HW to nerozchodí.

Jak říkám vem live linux spusti a vyzkoušej kopírování z těch blbnoucích zařízení.

Pokud to poběží OK je zrada v SW windows, pokud to bude taky blbnout bude zrada v HW.

Ještě můžeš zkusit externí USB hub s napájením.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý