Aktivovanie W10 za čo najmenej peňazí?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KosickyKosican 7. 9. 2021 17:53

Ahojte.
Pán, ktorý mi skladal počítač, mi tam nainštaloval W10 (nepýtal za ten Windows nič)... no a teraz ma to dobehlo, vypisuje mi v pravej dolnej časti obrazovky "Aktivujte systém Windows"... Ak chcete aktivovať Windows, prejdite na nastavenia"

Dal mi nejaký kód, ktorý keď nebude fungovať, tak si musím kúpiť W10. Kód samozrejme nefungoval...

Moja otázka znie : Dá sa taký Windows zakúpiť formou "aktualizácie"? V zmysle, že na inom počítači (starom) mám Windows 7, a mám k dispozícii aj "key" na ten Windows7. Lenže Windows10 potrebujem nainštalovať na iný počítač (na ten, na ktorom mám pirátsku verziu), nie na ten, kde mám Windows7 (ten počítač už nepoužívam, ale ešte som ho nevyhodil)...
Viem, že aktualizácia Windowsu (konkrétne na W10) stojí okolo 55-60€....
Ale to je aktualizácia, nie aktivovanie....
Obávam sa, že budem musieť zaplatiť okolo 110€ za Windows...miesto tých 55-60€
Alebo nebudem musieť?

Mám "pirátsku verziu" Windows 10 Pro 64bit 20H2, chcem ju aktivovať na "pravú" verziu, a zaplatiť čo najmenej. Obávam sa ale, že ak sa chcem vyhnúť

Ďakujem za odpoveď....

PS : Nerozumiem jednej veci........ Na stránke "Herneceny.sk" sa predávajú "CD key" na Windows 10, v cene od 2,60€ po 68€...... https://www.herneceny.sk/produkt/micros ... 10-cd-key/

-- 7. 9. 2021 19:05 --

Ale napríklad na stránke datacomp.sk sa W10 PRO 64BIT nepredáva lacnejšie než za 145€....
Ak budem musieť vysoliť 145€ za Windows, tak ma porazí.... Potom zj*bem toho pána, ktorý mi miesto pirátskej home edition nainštaloval prirátsku PRO, s tým, že MUSEL VEDIEŤ, že je možnosť, že na to systém "príde", a bude odo mňa požadovať originálnu verziu.... Nová 64bit HOME edition stojí 105€, 64bit PRO edition stojí 145€............ NAČO MNE PRO? Ani sa ma nepýtal, akú verziu tam chcem....
KosickyKosican
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2021 18:25

A ten 7 je take PROFESSIONAL ... ?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KosickyKosican 7. 9. 2021 18:27

KineCZek : Nie, ten W7 je Home Premium...
KosickyKosican
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2021 21:07

Tak smazat, reinstall na 10 Home.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků