Win 10 padá - nedostatek pameti

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod THERION 15. 9. 2022 12:30

Zdravim , mam problem se pady win10 pri spustenem photoshopu a illustratoru. Ikdyz mam nastaveny pagefile na 20G , tak po nekolika hodinach system zmrzne a zahlasi chybu s nedostatkem pameti. Pricemz podle systemu je obsazeno cca 60% z 8G.
Přílohy
chyb2.jpg
chyb2.jpg (130.43 ) Zobrazeno 1732 krát
chyb1.jpg
THERION
Junior

Odeslat příspěvekod polda 15. 9. 2022 12:33

Operační pamět RAM !!!
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THERION 15. 9. 2022 12:45

Co sni?
THERION
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 9. 2022 14:40

Když nastavíš správu na automatiku, tak se to chová jak?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 15. 9. 2022 15:22

Dokup minimálně 8 GB fyzické RAM, protože pouštět tyhle dva programy na 8 GB je sebevražda, a správu dej na automatiku, jak píše reaktor.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod THERION 16. 9. 2022 05:47

r34ktor píše:Když nastavíš správu na automatiku, tak se to chová jak?


no to jsem nechtel neb system presune pagefile na systemovy ssd disk , ktery se mi nechce nechat zbytecne trapit.
THERION
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2022 06:57

Tipnu si SSD? Pokud ano, opet tipnu uvahu: Nez notebook normalne pouzivat, radeji budu trpet jako zvire a za par let ho vyhodim i s diskem, ale hlavne ze na skladku pujde s 98% zivotnosti?

Pokud je to jinak, uvitam vysvetleni situace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THERION 16. 9. 2022 07:20

Me zajima proc pri 20G pagefilu pada system z duvodu nedostatku virtualni pameti. Pokud se povazujete za odbornika (podle popisu) cekal bych fundovanejsi odpoved nez takoveto "hrabeci rady".
THERION
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2022 07:48

uvaha rada


-

Disk (libovolny) je v pocitaci (libovolnem) od toho, aby byl pouzivan.

-

Pokud aplikace selze s chybovou hlaskou o nedostatku pameti, neprekvapive stoji za selhanim nedostatek pameti. Nikoliv venkovni pocasi, ci delka Vaseho pubickeho ochlupeni. Podobne, pokud bych napriklad prisel k Vasi zidli a zacal Vas skrtit, tezko byste zemrel na vykrvaceni.

-

Ano, to co ctete, je cerny humor. Mir v dusi, usmev na tvar a mejte krasny den.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THERION 16. 9. 2022 08:21

Ano proto pouzivam 3 disky abych rozdelil zatizeni mezi systemovy , pracovni a ten ktery hostuje pagefile. Tezke na pochopeni?

Pokud nevite co zpusobuje chybovou hlasku v prvnim postu , tak me napada prislovi" nerikej ze to nejde, rekni ze to neumis"
THERION
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 16. 9. 2022 08:46

Rady jsou dve:

* vyzkouset to co pise KineCZek a na tyden dva nechat swap na automatiku. Sledovat jestli to ma na pady nejaky vliv
* podivat se "do strev" syatemu - co o tech padech pise systemovy log (Event Viewer) a Reliability Monitor

A zkus omezit ten pasivne agresivni ton prosim.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 9. 2022 09:31

Je možné, že je vyžadován alespoň minimální stránkovací soubor na systémovém disku. Např. pro vytváření dupmů paměti v případě BSOD to vyžaduje i sám OS.

Obecně by měl být swap umístěn na nejrychlejším disku (respektive discích). Pokud je D: SSD, zkusil bych nastavit na C: 2000MB napevno a na D: nechat určovat velikost systém.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THERION 16. 9. 2022 09:58

Jeste to upresnim. Doted jsem jel na 3 klasickych discich a dynamicky swap jsem mel na D. Dal jsem pred mesicem do PC SSd jako systemovy a po nainstalovani cisteho systemu jsem swap opet umistil na D jako u minule instalace, ktera jela roky bez problemu. Nic jineho se na konfiguraci nemenilo. Ted to vsak zacalo padat s vyse uvedenou hlaskou o virtualni pameti. Pricemz swap opravdu behem prace meni svoji velkost , ale nakonec to skonci padem systemu. Chkdsk /f ani /r nenasel chybu , sfc/scannow take ne.
THERION
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 16. 9. 2022 09:58

Nemá náhodou Photoshop i své vlastní nastavení swapovacího disku?
Ve starším PhotoShopu to je - odkládací disky, paměť a vyrovnávací paměť...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THERION 16. 9. 2022 10:35

Do toho nastaveni jsem nezasahoval , nebyl nikdy duvod. : )

takto vypada situace po 3 hodinach kdy v obou programech mam otevreny 1 dokument , ale nic na nem nedela. Swap byl po startu systemu cca na 1G. Ted ma pres 6G.
Přílohy
chyb3.jpg
Naposledy upravil THERION dne 16. 9. 2022 10:43, celkově upraveno 4
THERION
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků