problém nedokonč.istal. W10 22H2 vs.starší W10 na starém ntb

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod medved_007 2. 2. 2023 15:57

Ahoj,
řeším problém čisté instalace W10 pro 32bit na starý noťas HP nx6125 (rok 2006?) pro tchána, tahá ho na chatu. Měl tam W10 tuším 1903, ale protože kdysi neudělal velkej upgrade, přestaly se mu aktualizovat a navíc je tam nějaká chyba, občas zamrznou (párkrát za den).
V rámci zrychlení jsem koupil místo plotňáku redukci IDE->mSATA a mSATA disk. Instalace proběhla na první pohled OK, ale po instalačním restartu a přípravy prvního spuštění nových W10 BSOD a "system thread exception not handled". Zkoušel jsem spuštění v nouzovém režimu, v režimu se sítí, nevynucovat podpisy ovladačů, atd., ale nikdy se W10 nenačetly, spadlo, asi protože nebyla dokončená instalace (a první spuštění W10 a přihlášení). Myslel jsem si, že to bude tou redukcí, ale když jsem (po záloze starého disku) zkusil instalaci 22H2 na plotňák, to samé. Když jsem nechal staré W10 na původním plotňáku aktualizovat, je to ten samý problém s rozdílem, že se po neúspěšném dokončení instalace nová instalace automaticky zrušila a W10 se vrátily k původní verzi. Zkusil jsem i instal W10 20H2 a stejný problém. Když jsem naopak nahrál původní instalaci z plotňáku na mSATA, systém je OK, ale starý, mírně nestabilní a bez aktualizací. Když jsem sáhl po W8.1 pro, instalace na mSATA na první dobrou, systém stabilní, na ten krám docela rychlý, ale v lednu 2023 skončila podpora.
Na webu je u této chyby ve W10 často zmíněn problém s ovladačem grafiky, ale kvůli tomu, že se nedostanu do nouzáku, nejsem schopný nahrát správný driver (jestli to je tím). Můžu ještě zkusit najít protokoly neúplné instalace, jestli je najdu a něco tam nenajdu :-D Můžu taky zkusit nainstalovat W10 22H2 32bit na jiný PC a instalaci přenést na tenhle noťas, co to udělá. Nemáte nějaké další nápady? Díky předem!
PS: prosím neřešit, proč tam jsou W10 (pomalejší, ale tchánovi stačí a má podporu) a proč 32 bit (protože max 2GB RAM a to jí šetří). Dodávám, že i kopie starých win10 z plotňáku na mSATA noťas výrazně zrychlila.
Naposledy upravil medved_007 dne 2. 2. 2023 16:55, celkově upraveno 2
medved_007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 2. 2023 16:40

Zkus nainstalovat ještě W10 1903 (či starší). Podle mne bude problém na straně zařízení, které vzhledem ke stáří nijak nevyřešíš.

Taktéž předpokládám, že v tom stroji je poslední dostupná verze BIOSu?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medved_007 2. 2. 2023 16:50

Jasně, poslední bios.
medved_007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 2. 2023 17:21

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 2. 2023 17:43

Tím pádem :arrow: LOCK a pokračovat v původním vlákně.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků