I / Nacenění sestavy i5-3570K / 16GB RAM / GTX670

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mystif 21. 11. 2021 13:50

Zdravím,

prosím o radu kolik bych si mohl zhruba říci za tuto sestavu:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... RX01128201

+ je tam 16 GB RAM a Windows 10 Pro

Všechno funkční a tiché i v zátěži.
Mystif
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 11. 2021 19:35

Hm... Kvalitní, ale...

3k za CPU + MB + CPU Chladič.

GPU s ACX dneska tak 2k až 3k.

CASE + Noctuas dejme tomu 1 500,-.

Zdroj, kvalitní, ale už má své léta... 500,- já bych za to asi víc nedal.

Himura? To je nedostatkové zboží, tam za oboje dohromady tak 1k. Disk je tak za 200,- až 400,- podle stavu.

SSD 300,-

RAM 1k.

Takže sakum prdum 10k cca, což jsem si myslel předtím, než jsem začal psát ceny. Problém je ten, že málo kdo ocení odhlučnění... Ale začal bych za 15k na bazoši a čekla. Případně na aukro od korunky. Záleží jak moc spěcháš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 11. 2021 20:14

Nebo to neprodávat a přeurčit to z desktop mašiny na NAS / VM server. Na účely serveru to nepotřebuje grafickou kartu, takže stačí nainstalovat ESXi / Proxmox, fyzicky odinstalovat dedikovanou GPU kvůli spotřebě a začít používat s ovládáním přes browser. Pokud by se do toho hodila ještě jedna síťovka, tak to lze úspěšně využít i jako výchozí bránu s firewallem ...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mystif 21. 11. 2021 20:45

Díky. Zkusím nejdřív bazoš a uvidíme. To Aukro od koruny funguje jak? Při mém štěstí by se to prodalo třeba za pětikilo nebo tak...

NAS už v racku mám :-)
Mystif
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 11. 2021 21:24

Dáš korunu a pak se děj vůle boží... ale tak třeba máš kamaráda, kterej by měl zajem za 10k a víc ani korunu. Víš jak to myslím, ne? :)

Osobně se mi to taky líbí, ale bral bych tak skříň a noctuas. Zbytek bych poslal dál, protože na NAS / HomeServer je i5-3570K overkill. I když by si šlo pohrát s UV.

Pokud bys ocenil rychlou domluvu a platbu cash, možná by jsme se dohodli, ale na rovinu říkám, že bych za to dal méně jak 10k.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků