PODVOD S GRAFICKÝMA KARTAMA POZOR!!!

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 22:02

Ze spisu jo, ale kvůli 4k riskovat, že pak dostaneš vydírání, případně loupežné přepadení? Možná by to nehlásil, ale spíš bych čekal, že poběží okamžitě na policajty.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2022 22:11

O ničem takovým jsem nepsal. Jen bych ho slušně poprosil ať mi vrátí peníze a dál není co řešit. ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 22:12

No ovšem, ale v jeho podání by to tak jistě nevyznělo :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 9. 1. 2022 23:27

První případ se objevil 7.10.2021. Před vánoci lidi hodně nakupovali. Pokud paní Horkelová měla inzerátů více tak se mohlo nachytat stovky lidí. Nechci bejt za chytráka, ale vůbec bych se nedivil, kdyby ta částka byla i 100 tisíc+. V tomto případě se to již bude řešit. Ta částka bude vysoká, protože inzertovala i na FB drahé, luxusní kočárky a podvedené lidé se hlásí dál. Věřím, že jich bude mnoho. Usílí a zákeřnost jakou paní Horkelová se snaží inzertovat je vysoká. Věřím, že tady sklapne past velice brzo. Pozor na ni. Zejména bylo zjištěno, že paní skutečně přijala část peněz za kočárek, ale ten kupující nikdy neviděl. Mnozí třeba neřeší, částku 1000 - 2000,- Kč takže ani se tím nezabejvaj, ale pokud si PČR bude lustrovat ty účty a zjistí se, že skutečně podvedených je mnoho a částka bude vyšší jak 10000,- Kč tak to bude trestný čin. O rozhodnutí bude pak rozhodovat Justice. Rozhodně tím jak paní Horkelová jedná psanou formou je intelektově na vysoké úrovni stejně tak i to jak naváže s kupcem na důveryhodném kontaktu. Je to cílené, plánované: OKRÁST LIDI.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 1. 2022 10:45

Python.p píše:Osobně mě takhle borec obral o 5k. Poslal jsem peníze předem na účet u české banky, žil jsem v domění že 5k je trestný čin, ale není to je až od 10k. No a ve finále jak se říká, kde nic není ani smrt nebere.


Souhlasím, tohle byla od našich zákonodárců pěkná blbost. Jako já ty důvody chápu - nechtěli, aby lidi zahlcovali policii a soudy bagatelními případy. Ale mně se už tehdy zdálo, že 5k není banalita. A když to zvednou na dvojnásobek, nejsou to debi.lové? Vždyť i pro toho poslance, který bere 90k měsíčně hrubého (základ), což je 69 762 korun v čistým, není 10 tisíc pakatel. Takže i když mu někdo ukradne 10 tisíc, je to cca 14 % jeho platu po zdanění a odvodech. A to pomíjím náhrady, jako je cestovné, příspěvek na telefon, na reprezentaci (https://www.mesec.cz/clanky/jake-dalsi- ... i-k-platu/), což může být i celý další plat. Pro spoustu obyčejných lidí je to třeba třetina či polovina jejich čistého platu. Jasný vzkaz:

"10 tisíc jsou drobný, nezajímáte nás"

Nechápu ty naše zákonodárné pomazané hlavy, spíš na mě někdy působí jako chovanci ústavu pro choromyslné. Když bych bral milion měsíčně, tak je 10 tisíc 1 %. Ale furt je 10k deset tisíc. Máte za to pračku (občas i dvě) nebo sušičku, myčku, televizi, nový notebook, fajn mobil (i dva), takže já to nechápu.
Naposledy upravil dockalacek dne 10. 1. 2022 10:54, celkově upraveno 2
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 10. 1. 2022 10:47

Jasně, že to je nesmyslně vysoká hladina, vezmi si, co se do toho schová i v ranku elektroniky a podobně - do 10k už ukradnou slušné telefony, například.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod bravetos 11. 1. 2022 14:54

Moje poslední zkušenost byla s jedním pánem někde od Olomouce. Zaslal jsem zálohu za graf. kartu, 5000Kč. vše vypadalo fakt slušně a cena nebyla o tolik nižší, aby to vypadalo hned jako podvod. No po chvíli čekání už mi to bylo jasný. Mám kamaráda v určité instituci, takže jsem si dohledal kde ten pán bydlí a v jakém jezdí autě a když jsem mu po spoustu smskách poslal jeho SPZ a adresu a suše mu naznačil, že se za ním zastavím, poslal mi peníze zpět na účet.

Po skoro roce se mi ozvala PČR s tím, že ho chytli a že dle nějakých důkazů jsem mezi postiženými. Nevěděli, že mi zaslal peníze zp5. Celkově to dělalo dost peněz, které nakradl. Jednalo se především o Graf. karty, PS5 a Xboxy. Tenkrát jsme měli komunitu lidí, které okradl a často to byly např. matky, které chtěli na vánoce PS5 pro dítě a takovejhle bezpáteřní pičus je okrade.
Teď už sedí a má to na dost dlouho. O jednoho méně.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 11. 1. 2022 19:08

JID: PCR99ETRfo40713467
P O L I C I E Č E S K É R E P U B L I K Y
POLICEJNÍ PREZIDIUM ČESKÉ REPUBLIKY
úřad služby kriminální policie a vyšetřování
odbor obecné kriminality
Strojnická 27, pošt. schr. 62/KPV, 170 89 Praha 7
Č. j. PPR-400-6/ČJ-2022-990320 Praha 6. ledna 2022
Počet stran: 1
70.4645.40713467
pan
Jan Xxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
prostřednictvím e-mailové schránky
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx@seznam.cz

Vyrozumění o postoupení věci k dalšímu vyřízení
Tímto Vám dávám na vědomí, že Vaše oznámení ohledně možného podvodného jednání
s grafickými kartami na internetovém portálu s názvem www.bazos.cz, jež jste podal
prostřednictvím e-mailové zprávy dne 03.01.2022, bylo dne 06.01.2022 postoupeno
k dalšímu vyřízení na Policii České republiky, Krajské ředitelství policie
Moravskoslezského kraje, Územní odbor Nový Jičín, oddělení obecné kriminality,
Svatopluka Čecha č.p. 1727/11, 74 111 Nový Jičín.


PS: Paní začala skutečně peníze poškozeným lidem vracet. Jedině až když se ozvalo spousta lidí tak paní skutečně začala peníze poškozeným vracet. :tleskani :tleskani :tleskani
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 1. 2022 20:09

Drzim palce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 1. 2022 10:47

Jop, to bude zajímavé.

Teď jsem chtěl koupit mobil a podvodníček byl hloupý... Poslal IMEI telefonu a fakturu, jaksi se ale IMEI neshodují. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 12. 1. 2022 16:09

Smutný, jak musí být dneska člověk ostražitý...
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 20. 3. 2022 20:16

V pátek mi přišla celá částka. Až když toho paní měla více a zapojila se do toho PČR tak paní Horkelová skutečně celou sumu, co jsem poslal mi vrátila. cca. 3 po třech měsících. Takže ANO oznámení na PČR smysl skutečně mělo. Sice mě to stálo čas, stres, telefonáty, ale částku mi vrátila zpět na účet. Ve zprávě uvedla mé přijmení a že jsem kkt... ale VRÁTILA! Děkuji PČR.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 3. 2022 07:42

Tak to je nad očekávání dobrý výsledek, a ještě ses poučil o anatomii :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 23. 7. 2022 23:03

Python.p píše:Osobně mě takhle borec obral o 5k. Poslal jsem peníze předem na účet u české banky, žil jsem v domění že 5k je trestný čin, ale není to je až od 10k. No a ve finále jak se říká, kde nic není ani smrt nebere.

jistě, zatímco burešovo banda rozkrádala stamiliardy, většina dementků se handrkovala vo zasyflený hadre na držkách, během toho si našli čas na vodmávání dlouhé řádky svinstev, todle je jedna z nich, jelikož je to 98 % vohnoutů u *****, zpravidla si na tom nabijou rypák až na to v plné rychlosti narazí - taks taky narazil :tleskani

vítej v bordelu totality a nefunkční tragédie…zajímavý, že to snad eště nikdo literárně ani filmově neztvárnil, to si budem muset prožít všichni naživo

dockalacek: došlo ke zdvojnásobení VŠECH limitů, takže škoda menší než nepatrná 10k, menší než malá milion, velkýho rozsahu deset milionů

Cyberpunk: dobrej výsledek, pokud by to neudělala a prošlo by to soudem, soudce by se dost pravděpodobně ani nenamáhal nařídit vrácení poškozenejm (vo nějakým odškodnění za všechny ty tahanice vokolo, no to bys asi musel spadnout z Marsu), protože by s tím mohly být eště tahanice, tam je lepší dát podmínku, případně opakovaně trestanýmu ksindlovi, co sotva vylezl z krimu, okamžitě se dal zpátky na činnost, nějakejch celejch 12 měsíců, hlavně, aby to bylo co nejdřív uzavřený a byly čárky

stejně se vozvala nejspíš jenom menšina, takže eště pár desítek furt zůstane doma
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků