PODVOD S GRAFICKÝMA KARTAMA POZOR!!!

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 8. 1. 2022 22:25

Dobrý den,

na bazaru bazos.cz jsem si hledal grafickou kartu. (Na hraní her)
Našel jsem a napsal. Paní chtěla poslat dopředu peníze.
Když jsem žádal o fotky a screen byl mi poslán, ale jelikož se jednalo
o americkou revizi GPU tak jsem zaváhal. Tahle verze se tady nikdy neprodávala.
Poslal jsem jen část peněz a paní 4 den mi tvrdila, že ji nic nepřišlo.
Odeslání z účtu ale proběhlo. Když jsem žádal o poslání věci na dobirku tak to prý nejde.
Tak jsem ji napsal z jiného e-mailu a paní stále tvrdila, že grafickou kartu stále má na prodej.
Takže jsem se rozhodl napsat na bazos.cz a byl ji odstaven účet.
Když jsem zadal její tel. do FB tak mi to hlásí: "uživatel porušil zásady komunity a tento FB účet byl trvale ukončen za porušení podmínek..."
Tak jsem ji volal a odkázala mě na svého manžela a ten mi dal jiné číslo účtu abych poslal peníze tam, že to semnou dořeší.

INFORMACE K PODVODU
Číslo účtu:
1924220016/3030
239891546/0600
2002044647/2010
670100-2219676696/6210

Variabilní symbol:
Telefon:
704476712
770192526

Email:
m.spel@seznam.cz
ada.hork@seznam.cz
jirkaa1717@seznam.cz

Jméno:
Tereza Horkelová + Bc. Jiří Urban

Věci:
Grafické karty řady AMD R9 XXX, Samsung telefony, Převážně hračky, kočárky za výhodnou cenu. (Chytnou se zejména maminky jenž peníze potřebuji tz. podvod na skupinu nejohroženější matky s dětmi! Dále různé drobné věci s cenou okolo 2000 - 2500,- Kč. Paní byla velice nepříjemná po telefonu a dostal jsem vynadáno, že ji nic nepřišlo. Když jsem žádal o vrácení částky zpět tak opět řev a sebevědomě nabyla dojmu, že je nedotknutelná.

Záměrně prodává levné věci tak aby se jednalo pouze o přestupek/přečin. Jsem si plně vědom, že insolvence/exekuce je nepříjemná, ale takto se problémy neřeší a skutečně by měla PČR alespoň slovně zakročit ať s tím přestane. Prodávat hračky které nevlastní je zvláštní. Míří opravdu na skupinu jenž podvody na maminky jsou podvody na tu nejcitivější skupinu vůbec. Prosím tedy o řešení.

jsem oznamovatel a zároveň podvedený





___________________________________________________________________________________________
Potvrzení o doručení datové zprávy
Elektronická podatelna Policie České republiky (epodatelna.policie@pcr.cz)
Název (předmět) datové zprávy: Re: Výzva k odstranění nedostatků PPR-400/ČJ-2022-990320
Přidělené evidenční číslo v e-podatelně: PID-EM-2022/251623
Datum a čas doručení datové zprávy: 06.01.2022 12:56:30
____________________________________________________________________________________________
Potvrzení o doručení datové zprávy
Elektronická podatelna Policie České republiky (epodatelna.policie@pcr.cz)
Název (předmět) datové zprávy: Podvod na bazos s grafickýma KARTAMA
Přidělené evidenční číslo v e-podatelně: PID-EM-2022/249670
Datum a čas doručení datové zprávy: 03.01.2022 03:19:54
_____________________________________________________________________________________________
Nic na tento účet neposílejte, je to podvod. Věc nikdy neuvidíte.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 1. 2022 23:32

Škoda že pokud vás nebude víc, tak nic...

Hlavně pak vyhamatelnost je téměř nulová. Bohužel.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 8. 1. 2022 23:37

Je nás více. https://podvodnabazaru.cz/post/show?postId=695
Prosím všechny podvedené ať dodají další informace. Děkujeme.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 1. 2022 11:28

Možná řekneš, že jsem chytrý jak rádio, případně že po bitvě je každý generál, ale já v momentě, kdy by mi člověk odmítl poslání na dobírku, bral bych nohy na ramena, protože tohle zavání nedůvěryhodnosti. Ale chápu, že to je dvojsečný. I nám se stalo, že někdo odmítl poslat na dobírku, protože se prý často stává, že to ten člověk pošle, jenže příjemce si zásilku nepřevezme a vrací se mu to zpět. Je to prostě o důvěře. Speciálně u GPU, který dneska stojí raketu, by si měli prodávající uvědomit, že nikdo nepošle nikomu 20 tisíc jenom tak na účet. Kupující chce zboží, prodávající prodat, záleží, čí touha je větší.

Já bych radši přišel o 200 korun dobírky a byl před kupujícím důvěryhodný než dělat cavyky. Ale zas ti tam i na dobírku může dát cihlu a ti to zjistíš až při zaplacení. Ono si nevybereš. Jedině snad osobní předání, jenže když je to druhý konec republiky, je to taky problém, ale asi největší jistota.

Osobně si pořád myslím, že drtivá většina inzerátů je poctivých a čestných. Jsem přesvědčený, že 90 % inzerátů je fér. Asi nic za desítky tisíc bych na inzerát nekupoval, a pokud jo, tak z ručky do ručky. Notebook si můžete nechat předvést, ale grafiku těžko, je to zkrátka komplikovaný a 100 % bezpečný řešení pro kupujícího asi neexistuje. Možná Aukro, kde u některých nákupů (ne u všech) je Garance Aukra, když ti to nedorazí nebo dorazí v nepořádku, Aukro mu prachy nepošle, respektive ty je pošleš Aukru, který je podrží na svým účtu, a až ty jedním klepnutím Aukru potvrdíš, že zboží dorazilo a je v pořádku. Teprve pak pošle peníze na účet prodávajícího.

Doufám, žes o moc peněz nepřišel.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 9. 1. 2022 11:53

Rozumím a chápu. Já když v minulosti prodával Quadro (na model si z hlavy nevzpomenu) ale cena byla 4200,- Kč tak pán mi bleskurychle po textové konverzaci poslal e-mailem okamžitou platbu.
Nejdražší věc snad byla tehdá GTX 1080 a k tomu jsem prodával ještě desku ASUS Prime Z370 a 16GB RAM. Cena byla vysoká. Pán mi teda zavolal chtěl se ujistit a opravdu ten den mi platba přišla.
Když jsem viděl, že inzerát je inteligentně a bez hrubek napsaný dobře a karta před vánoci 2021 stála cca. 5000 - 6000,- Kč jinde a paní ji měla za exkluzivní cenovku 1190,- Kč tak jsem hned napsal zda ji má. Bylo mi odpovězeno stručně, inteligentně tak jsem prostě poslal. Paní mi dokonce poslala screeny grafické karty i fotky, ale právě tady jsem zaváhal v tom, že se jednalo čistě o kartu jenž byla prodávaná hlavně v USA. Tak jsem poslal jen část peněz...no a tady jsem se pak po 4 dnech začal divit, že mi stále paní říkala, že nic neobdržela na účet a začal jsem pátrat tak, že jsme do vyhledávače google zadal číslo účtu, tel. a už jsem tak nějk věděl, že jsem naletěl. Proč by taky někdo prodával grafickou kartu podezřele levně?
Jelikož jsem člověk, co rád vyhledává na bazarech tak jsem prostě za ty roky zase naletěl no.
Ovšem se mi podařilo v listopadu 2021 koupit zase PC (Jen Case) jenom komponenty měli cenu cca. 4tisíce a pán to tam vystavil prostě za pětikilo. No tak nekup to. Tak jsem poslal okamžitou platbu a skutečně za pár dní mi PC došel přes zasilkovnu. Malej case a v něm výhodně koupené komponenty.
Jsem vůl, že jsem naletěl, ale i po zkušenostech prostě jsem se spálil.
Věřím, že PČR má kompetence a paní si předvolají na vysvětlení situace. Nicméně pokud je v insolvenci/exekuci tak peníze vymáhat bude těžší.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 1. 2022 11:54

Proste a jednoduse - osobni predani. I ta grafika se predvest da. No a kdyz se prodavajici zacne kroutit, mas hned jasno. Dale si myslim, ze i kdyby kupujici nemel auto, urcite bude mit kamarady, kteri jej maji. Navic i pokud by kupujici byl asocialni sirotek, bez rodiny a bez kamaradu, porad po svete jezdi nejenom taxiky, ale i ubery, wolty ... a osobne si myslim, ze je porad lepsi investovat par stokorun do jistoty ze mne neokradou a zaplatit toho taxika (pricemz se v dnesnich cenach grafik ta cena dopravy snadno ztrati), nez hloupe naletet a nechat se okrast o x tisic.

-

U Aukra je garance u vsech overenych - tzn radim nakupovat pouze u tech, kde ta garance je. A nebo trvat na osobnim predani a vyzkouseni zbozi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 9. 1. 2022 12:03

No tak já jsem z Vesnice u Mnichova Hradiště. Ale co si vzpomínám tak v minulosti jsem kupoval GTX 780Ti (ve své době pořád drahá karta) Cenovka byla 3500,- Kč tak jsem prostě z Hradiště sednul na vlak a jel jsme až do Pardubic a tam proběhlo na nádraží osobní předání. Karta byla krásně čistá a prodejce slušný a vše mi řekl, co na tom dělal. Pokud prostě cenovka přesáhne víc jak 3000,- Kč tak preferuji osobní předání.
Holt jsem ze sebe udělal vola no. No to už je jedno. Zas o tolik peněz jsme nepřišel, ale i těch 500,- Kč mě prostě štve. Navíc když zjistíte, že paní to dělá ve velkém a podvedených jsou desítky tak prostě máte potřebu aby s tím dotyčná osoba přestala. Peníze samozřejmě chci zpátky. Za 500,- Kč syn klidně může mít boty a já nejsem zrovna bohatý člověk, takže i ta "petistovka" zabolela.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 1. 2022 12:10

Oni u tech malych castek zamerne cili a spolehaji se na to, ze takovou drobnou castku podvedeny nebude resit, resp ze s tim PCR nic neudela.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 12:17

Ono se jim to pak nasčítá, loni, nebo teď vlastně už předloni, jsem takhle objednával kartu pro syna známého za 4k, varoval jsem ho, že to může být podvod, ale chtěl ji. Karta samozřejmě nedorazila, takže jsme se smířili s tím, že smůla, a cca po třičtvrtě roce nás kontaktovali policajti, že dotyčného vyšetřují, a chtěli výpověď. Napočítali mu toho dohromady asi za 200k - taky prodej všeho možného pod různými jmény, momentálně je to u soudu.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 1. 2022 12:30

A to si vezmi, ze prisli max na pulku...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 12:36

Těžko říct, tenhle byl hloupej a nechal si to posílat na svůj účet, takže šli podle toho, jestli bral od někoho peníze i jinak, tak to samozřejmě může být mnohem vyšší škoda. Viděl jsem fotku, je to nějaký dvacetiletý sráč :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 1. 2022 17:12

Cyperpunk2077 píše:Rozumím a chápu. Já když v minulosti prodával Quadro (na model si z hlavy nevzpomenu) ale cena byla 4200,- Kč tak pán mi bleskurychle po textové konverzaci poslal e-mailem okamžitou platbu.
Nejdražší věc snad byla tehdá GTX 1080 a k tomu jsem prodával ještě desku ASUS Prime Z370 a 16GB RAM. Cena byla vysoká. Pán mi teda zavolal chtěl se ujistit a opravdu ten den mi platba přišla.
Když jsem viděl, že inzerát je inteligentně a bez hrubek napsaný dobře a karta před vánoci 2021 stála cca. 5000 - 6000,- Kč jinde a paní ji měla za exkluzivní cenovku 1190,- Kč tak jsem hned napsal zda ji má. Bylo mi odpovězeno stručně, inteligentně tak jsem prostě poslal. Paní mi dokonce poslala screeny grafické karty i fotky, ale právě tady jsem zaváhal v tom, že se jednalo čistě o kartu jenž byla prodávaná hlavně v USA. Tak jsem poslal jen část peněz...no a tady jsem se pak po 4 dnech začal divit, že mi stále paní říkala, že nic neobdržela na účet a začal jsem pátrat tak, že jsme do vyhledávače google zadal číslo účtu, tel. a už jsem tak nějk věděl, že jsem naletěl. Proč by taky někdo prodával grafickou kartu podezřele levně?
Jelikož jsem člověk, co rád vyhledává na bazarech tak jsem prostě za ty roky zase naletěl no.
Ovšem se mi podařilo v listopadu 2021 koupit zase PC (Jen Case) jenom komponenty měli cenu cca. 4tisíce a pán to tam vystavil prostě za pětikilo. No tak nekup to. Tak jsem poslal okamžitou platbu a skutečně za pár dní mi PC došel přes zasilkovnu. Malej case a v něm výhodně koupené komponenty.
Jsem vůl, že jsem naletěl, ale i po zkušenostech prostě jsem se spálil.
Věřím, že PČR má kompetence a paní si předvolají na vysvětlení situace. Nicméně pokud je v insolvenci/exekuci tak peníze vymáhat bude těžší.


Aha, tak tos dopadl ještě dobře, i když i pětikilo by mě mrzelo. Já si teď zrychlil internetové připojení na 250Mbitů, ale furt mi to běželo stovkou. Technici CETINu říkali, že musím dát modem blíž k pevný lince, kterou mám na chodbě. Tak jsem za 280 koupil 15 metrů UTP cat6, aby mě pak v 11 večer před usnutím napadlo, jestli nemám pomalý kabel mezi počítačem a modemem, což se nakonec ukázalo jako řešení, takže 280 korun v luftě, ale už mám kupce.

Nechci být za chytráka, ale když sám píšeš, že hodně bazošuješ a kupuješ přes bazary, máš holt zvýšené riziko, protože v těchto vodách lovíš často. Když tam někdo nakoupí jednou dvakrát do roka, neříkám, že nemůže narazit na podvodníka, ale riziko je řádově o dost menší.

Já právě myslel, žes kupoval nějakou nVidii 30x0/Ti nebo Radeon 6xxx/XT, to by bolelo víc. Jak se vůbec čte Radeon, není to nějak Rejdan?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2022 21:46

KineCZek píše:Oni u tech malych castek zamerne cili a spolehaji se na to, ze takovou drobnou castku podvedeny nebude resit, resp ze s tim PCR nic neudela.


A i když PČR zjistí, pak to předá na MěÚ, tam proběhne všechno co má, tak máš v ruce lejstro který je ti na *****...

Osobně mě takhle borec obral o 5k. Poslal jsem peníze předem na účet u české banky, žil jsem v domění že 5k je trestný čin, ale není to je až od 10k. No a ve finále jak se říká, kde nic není ani smrt nebere.

Takže mám v ruce lejstro kde mám právoplatně napsaný, že mě borec má love vrátit, dopustil se podvodu, má zaplatit 10k flastr. Ale když má bydliště na ouřadě v Brně. Seš bez šance. A to jsem si říkal, že se to u nás stát nemůže.

Exekuce? Nikdo nevykupuje pohledávky pod cca 50k, nikoho to nezajímá.

Takže jsem získal zkušenost za pět tisíc korun českých. Asi už budu radši obětovat čas a pojedu na vejlet.

-- 9. 1. 2022 21:47 --

eviljack píše:Ono se jim to pak nasčítá, loni, nebo teď vlastně už předloni, jsem takhle objednával kartu pro syna známého za 4k, varoval jsem ho, že to může být podvod, ale chtěl ji. Karta samozřejmě nedorazila, takže jsme se smířili s tím, že smůla, a cca po třičtvrtě roce nás kontaktovali policajti, že dotyčného vyšetřují, a chtěli výpověď. Napočítali mu toho dohromady asi za 200k - taky prodej všeho možného pod různými jmény, momentálně je to u soudu.


Otázkou je, jestli se z něj ty peníze podaří vylámat...

Dočky: já kupuju z principu použité zboží a z druhé ruky a tohle je první případ za X let. A stejně když budu něco chtít a bude to dejme tomu do litru, tak stejně ty peníze pošlu předem, prostě věřím v fér lidi a fér obchody.

Šmejd tě dokáže ***** když bude chtít... Dobírkou ti pošle cihlu atd. V mém případě bylo i fér jednání celou dobu a všechno hrálo. Ale bohužel no.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 21:48

To si naděje nedělám, ale možná skončí v base, podle toho, co už má za sebou. Nebo taky dostane bububu podmínku, že.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2022 21:50

Pokud víš jak vypadá, kde bydlí, asi bych si dovedl představit, že bych si pro svoje peníze s pár kamarádama přijel...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků