POZOR PODVODNÍK S KOMPONENTY (NEZASÍLÁ ZAKOUPENÉ ZBOŽÍ)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 22. 1. 2022 12:48

Dobrý den,

opět jsem poslal peníze 900,- Kč a opět jsme kontaktoval PČR.
Bohužel během 2 měsíců jsem se nachytak podruhé.

Nabízí levně komponenty a když se zeptáte zda balík poslal tak osoba vám začne ihned tykat, že nemá čas. Když jsem ho slušně poprosil o tel. číslo nedal mi ho a slíbil, že balík pošle dnes. Dnes mi napsal, že to pošle v průběhu týdne.

Takže opět jsem poslal peníze někomu, kdo je podvodník!

Nakupuji přes bazoš i 10 věcí za jeden týden takže jsme si vědom, že riziko je velké, ale nechápu proč někdo nechce poslat balík.

Znovu tedy sedám do auta a jedu na PČR. Některý lidi by vážně neměli inzertovat NIC!

Číslo účtu: 2991339193/0800

Jméno: Fůra Ondra

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Důrazně nedopuručuji posílat peníze dopředu. Pán skutečně komponenty nezasílá!!!
Obrázek

Obrázek
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 22. 1. 2022 15:16

Tak jsem se koukal a teď si mě zablokoval na facebooku. Jasný podvod předávám tedy veřejně. POZOR NA NĚJ!

-- 22. 1. 2022 15:19 --

Obrázek

-- 22. 1. 2022 15:31 --

Obrázek
Obrázek si udělejte sami. Neposlal balík a mě si zablokoval. Nemam peníze ani PC komponenty. Peníze jsme poslal.

-- 22. 1. 2022 15:42 --

INFO OD PČR: Pokud se majitel neumravní a do pondělka nepošle balíček tak mam zajít na služebnu Mnichovo Hradiště a podat další oznámení. Je prý problém "prolomit bankovní tajemství" ale pokud toho bude mít pán více tak se bude již jednat o trestný čin. Proto prosím o zanechání informací.

Děkuji.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 1. 2022 20:29

Ty už prosím na internetu nikdy nenakupuj, když to neumíš. Internet je anonymní nebezpečmý prostor, normální člověk se poučí po první chybě, tobě pravděpodobně nepomůže k nápravě ani tahle druhá.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 22. 1. 2022 21:08

Za tu dobu jsem uskutečnil 38 obchodů z toho 32 na dobírku z toho 6 na účet předem.
Pokud někdo inzeruje a má tam toho více a chce peníze dopředu a jedná se o menší částku tak jsem ochotný poslat dopředu.

Nemůžu za to, že někdo má inzeráty kde prodává levně PC komponenty. Já nakupuji levně, vyčistím, přepastuji a prodám o pár stovek více. To není přeprodej, ale spíše koníček.

Opravdu nechápu proč musí bejt člověk paranoidní a nevěřit lidem. Spíš si myslím, že je spousta seriózních lidí, co prodají rádi a slušně, ale zbylé pár procent zbytečně kazí reputaci těm seriózním lidem.

Rozhodně nejsem na vině přece já když pošlu peníze. Nic nebudu se rozčilovat zbytečně. Nakonec je to asi moje chyba že?

-- 22. 1. 2022 21:17 --

A hlavně to bylo myšleno vážně: HD 5870, Deska + i5 Generace Haswell a k tomu další deska. Jasně je to podezřele levné, ale ten člověk tam měl toho vícero a viděl jsem spousty prodaných věcí. Žádné negativní komentáře.

Ještě pán mi řekl, abych poslal místo 800,- Kč 900,- Kč že pošle po připsaní peněz na účet. Poslal jsem tedy okamžitou platbu.

Prostě ty reference tam jsou a pán prodává skutečně levně věci a ta deska i grafická karta byla jeho tak jsem předpokládal, že se jedná o normální, běžný obchod jako vždy.

Dnes jsem udělal další dva obchody, ale už na dobírku a bylo to těžké přesvědčovat pána aby zaslal disk za 100,- Kč na dobírku. Přitom tyhle věci jsou lepší dělat přes účet, ale to je jedno.

Po téhle zkušenosti nemam už vůbec náladu cokoliv skupovat když mě lidi chtějí odrbat. Nejspíše už pojedu pouze na dobírku. To je tak když se snažím lidem vyhovět, že chtějí poslat peníze a zboží mi pošlou a v dobé víře jsem se spáli podruhé. Tohle už mě nebaví to běhání na policií.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2022 09:55

Sorry, ale na první pohled prostě ne. Asi máš rád adrenalin co?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 23. 1. 2022 10:31

Cyperpunk2077 píše:Za tu dobu ... Tohle už mě nebaví to běhání na policií.

Tohle je právě ta druhá hloupost, z které jsi se nedokázal poučit. Snad si nemyslíš, že ti někdo něco vrátí?
:oboze
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod jarešek 23. 1. 2022 12:01

Cyberpunk, vykakaný dva razy tratí. ,,Nemůžu za to, že někdo má inzeráty kde prodává levně PC komponenty. Já nakupuji levně, vyčistím, přepastuji a prodám o pár stovek více. To není přeprodej, ale spíše koníček.,,
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 23. 1. 2022 13:14

Tak pokud něco od někoho kupuji ať už je to bazos, aukro, markeplace tak je mi jedno jestli to je Ukrajinec, Polák, Neměc, Slovák. Já popravdě ani nekoukám na fotky. To je mi opravdu jedno a respektuji prodávajícího. Nicméně když mě někdo podvede tak je celkem logické, že se zajímám začínat o to kdo to prodává. Tak jsem se koukal na facebook profil a zjišťoval jsem si podrobnosti.

Nicméně jsem se přihlásil z jiného účtu a začal komunikovat, že balík možná pošle. Takhle si seriózní prodej nepředstavuji, ale stačilo ukázat zprávu od PČR a prý to teda pošle. Cuká se, ale očividně ví, že jsme v právu. Otázkou vůbec je jestli ty komponenty budou vůbec funkční.

Ještě jsem zpětně kontroloval, co jsme všude zaplatil a jeden pán mi ještě také má poslat balík (komponenty nefunkční grafické karty, ale vyšší řada GTX zkusím je rozchodit, případně pokud je to na výměnu nějakého rezistoru mám na to známého a pořád tam vidím profit) nicméně po zaplacení částky 1100,- Kč taky moc nekomunikuje, ale nechci to hrotit a prostě počkám až mi to pošle.

Teď jsem dvě hodinky obvolával z bazoše a volám a chci pouze na dobírku a téměř každej souhlasí občas chtějí zálohu na poštovné tak posílám.

To že si kupuji pro vlastní potřebu nějaké staré věci (rozhodně se nejedná o drahé věci je přece normální) sám Ator (youtuber, co také rád skupuje HW komponenty v jednom videu sám řekl, že se také spálil)
Já nekupuji jednou za rok, ale stane se, že objednám spoustu věcí a tím, že nakupuji za levno je pak asi dost pravděpodobné, že mám šanci narazit na podvodníka. Bohužel se nemůžu zabejvat detektivním pátrání u každého prodejce zda je to scammer nebo ne. Podívíám se a když se mi to zdá tak kupuji.

Občas narážím na takové "poklady" že požaduji po prodávajícím aby smazal hned inzerát. (Jedná se o extrémně levné komponenty kdy buď někdo je opravdu neznalej) a nebo neví, co vlastně prodává a tady v těhle případech se mi povedlo opravdu mít doma věc v mnohem vyšší hodnotě.

Samozřejmě je tam riziko...vždycky tam bude, ale pokud mi někdo po zaplacení napíše "ty debílku já ti nic nepošlu..." a hodí si mě do ignor listu tak mě to pořádně zvedne ze židle. Proto na tyhle lidi to chce bejt opravdu obezřetný.

Tohle buď skončí dobře a nebo oznámením které se bude táhnout hodně dlouho.
Spíšto sem dávám pro to aby nikdo nekupoval od něj na FB, protože se domnivám, že se jedná skutečně o podvodníka jinak si to nedovedu vysvětlit.

Známej zase tvrdí, že lidi nemají peníze a tak něco dají na markeplace facebook a jen chtějí dočasně peníze, které vrátí až jim přijde sociálka, důchod a nebo mzda. Tohle je ale pěkný svinstvo...ani nechci pomyslet na to když si takhle někdo půjčuje častěji.

Rozhodně teď sjíždím bazos znovu a nakupuji zase. Jen mě děsí už představa, že musím podezírat i zcela slušné lidi a přitom já takovej NIKDY, NIKDY nebyl.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eetg 23. 1. 2022 14:17

Na internetu jsou všichni, i podvodníci. Rozhodně bych podezíral úplně každého. A dobírka nic neřeší, rozbalíš prázdný balík. Jedině se zeptat na bydliště a nabídnout osobní předání. Když bude souhlasit, není to podvodník, když nebude souhlasit, je to podezřelé.
eetg
osobne

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 23. 1. 2022 14:43

Já jsem třeba teď koupil krásná, zánovní sluchátka. Nové stojí 2499,- Kč (Mladý pán mi seriózně sdělil, že mikrofón je rozbitý a nefunguje) Nicméně cena 190,- Kč je až moc příjemná. Třeba tu ztrátu ještě doženu v nákupu podobných věcí. Samozřejmě sluchátka bez mikrofonu jsou někomu na vyhození, ale tady si jsme téměř jistý, že profit bude 600,- Kč takže někomu udělají radost. Navíc je třeba opravím, ale to není předmětem tohoto topicu.

Je to na dobírku a požadoval jsem smazání inzerátu (to dělám z důvodu, že se najdou lidi, co jsou schopni nabídnout prodávajícímu větší částku a ten si to rozmyslí a pošle je tomu kdo dá více)

Stává se to, že seriózní prodejce si koupí novou řadu RTX a starou řadu GTX dá na bazar za nesmyslně levnou částku. Tyhle lidi moc nesledují aktuální vývoj cen a skutečně tak grafická karta za pár tisíc plácnu 2000,- Kč tak je o to obrovský zájem a je téměř jisté, že mu volá spousty zákazníků s tím, že mu dají o 1000,- Kč více někteří jdou ještě dál a uvědomují si nedostupnost grafických karet a dají mu klidně o 2000,- Kč více jen aby tu grafickou kartu koupili za ještě příznivou cenu.
Prodávající samozřejmě není hloupej a prodá ji tomu kdo dá nejvíce i když s tím nepočítal.
Pokud je seriozní/inteligentní a drží své slovo tak prodá tomu kdo se první ozve, ale nebudeme se nic nalhávat a veřejně si můžeme všichni přiznat, že pokud vám dá za grafiku z původní ceny o dva litry více tak je pochopitelné, že nějaká dobírka padá. Zažil jsem tak spousty zrušených obchodů kdy mi dotyčný nic neposlal a ani se semnou nebavil a prodal ji tomu kdo dal více. (nerbyla aukce, ale pevná cena z bazos.cz) Já mu to nezazlívám, ale najdou se i takový, že napíšou, že o kartu byl velký zájem a prodal ji někomu jinému, protože mu dal za ni více. Takovej člověk se ještě omluví a takových zpráv mám v e-mailu desítky...je to prostě tak.

Jinak dobrá zpráva! Ozvali se mi tři lidi už a tento člověk to dělá organizovaně a především prodává komponenty levně jako základní desky s procesorem haswell (funkční) zboží jim prý neposlal a nikdo z nich nemá své zaplacené zboží, ani peníze.

Očividně to dělá záměrně. Takže jsem dodal přes formulář PČR další informace i jeho potencionální ulici, kde by mohl bydlet. V tomto případě je už na detektivech jak budou postupovat.

Rozhodně je třeba tyhle podvodníčky včas zarazit. Co je moc, to je moc. Nenechávejte si to pro sebe. To že vás někdo podvede není vaše chyba. Vaše oznámení spoustě lidem pomůže. To není pomluva. Tne kdo to dělá vědomě/organizovaně a ve velkém si rozhodně zaslouží oznámení. Kdo tyhle lidi podporuje v tom, co dělají je nesprávný a vaše mlčení tak bude pouze v jeho prospěch. Nebojte se oznámit v případě, že vás někdo podvedl. To není ostuda. I já takovej mazák zkušený holt se také spálím, ale nahlášení je dle mého správné. To není bonzování. Bonzování je něco jiného. Oni to dělají pro svůj prospěch a skutečně ten kdo mlčí je špatné.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 23. 1. 2022 15:47

Tak mi nakonec volala jeho maminka, že vůbec neví, co její syn prodává. Prý takové PC součástky ani doma nemá. Dotyčný je nezaměstnaný...to hovoří za vše...

btw. samozřejmě po jeho mamince jsem fin. obnos nechtěl a chtěl jsem jen aby mi zavolal dořešil to se mnou.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 6. 2. 2022 20:21

No taky se vyjádřím, to že naši páni nahoře zvedli minimální částku na 10k pro trestný čin tak budeš muset ještě chvilku hledat abys našel těch dalších 6? Jeden kauf počítám za litr, takže ti přeji hodně štěstí, mě takhle jeden drban obral o 2 kila když věděl jaká je předem dohodnuta částka a přesto zaplatil jen litr, na fb a telefonu si mě samozřejmě bloknul, takže záměr, na PČR jsem s tím ještě nebyl.
Martan_Fox
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků