Windows 11 nelze nainstalovat = Zabezpečené spouštění

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 11

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 16. 10. 2021 20:38

Nemáš tam efi oddíl a proto se to šprajcuje, sice nevím proč pro převod HDD/SSD na GPT to musí mít efi oddíl, to jsou dvě rozdílné věci mít oddíly v GPT a bootování (bios) uefi ten pro boot přes uefi potřebuje efi oddíl.

Prostě vytvoř na začátku efi oddíl a pak si to možná nebude stěžovat.....

Obrázek
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 10. 2021 21:39

r34ktor píše:Zkus disk převést nástrojem třetí strany - např. EaseUS Partition Master Free (před operací doporučuji provést kompletní zálohu dat).

Díky, ale konverzi umí až placená verze za 45 dolarů. To se na to můžu...

soban píše:Nemáš tam efi oddíl a proto se to šprajcuje, sice nevím proč pro převod HDD/SSD na GPT to musí mít efi oddíl, to jsou dvě rozdílné věci mít oddíly v GPT a bootování (bios) uefi ten pro boot přes uefi potřebuje efi oddíl.

Prostě vytvoř na začátku efi oddíl a pak si to možná nebude stěžovat.....
No jestli googlím dobře, tak k tomu je ale potřeba instalační nebo recovery disk. Takže nechám ve Windows vytvořit recovery flešku a pak tohle? https://youtu.be/9aQKkQo7l6c?t=75

-- 16. 10. 2021 22:53 --

Nejvíc mě ale točí, že to AutoHDR by mělo chodit i na desítkách, resp. je toho plnej internet. Ale kdybych se rozkrájel, nemám to tam. V Insider programu jsem jako Dev. Asi to tam bylo chvíli a pak to odstranili a nechali jen pro 11. Nebo vy to tam máte?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 10. 2021 23:25

Sasakr píše:
r34ktor píše:Zkus disk převést nástrojem třetí strany - např. EaseUS Partition Master Free (před operací doporučuji provést kompletní zálohu dat).

Díky, ale konverzi umí až placená verze za 45 dolarů. To se na to můžu...

Moje chyba, nekoukal jsem na porovnání edic. Použij tedy Paragon Partition Manager Community Edition. Tam je konverze MBR > GPT dostupná i ve free verzi.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EmKaape 22. 10. 2021 21:14

Koukám na nový článek = https://pctuning.cz/article/jak-na-inst ... cle-header

A mají tu napsáno = Pokud vše funguje, včetně všech ovladačů v systému, lze povolit volbu „Memory integrity” a HVCI je funkční.

K čemu mi to na WIN 11 ale bude? Běží to i bez nich.
EmKaape
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 23. 10. 2021 21:46

meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 23. 1. 2022 20:40

r34ktor píše:
Sasakr píše:
r34ktor píše:Zkus disk převést nástrojem třetí strany - např. EaseUS Partition Master Free (před operací doporučuji provést kompletní zálohu dat).

Díky, ale konverzi umí až placená verze za 45 dolarů. To se na to můžu...

Moje chyba, nekoukal jsem na porovnání edic. Použij tedy Paragon Partition Manager Community Edition. Tam je konverze MBR > GPT dostupná i ve free verzi.

Hm, ale program hlásí, že pokud chci konvertovat program, co má na sobě instalaci Windows, tak nepůjde nabootovat. Takže tudy taky cesta nevede.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků