Windows 11 upgrade - nesplněny minimální požadavky?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 11

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Navry 24. 7. 2022 15:56

Dobrý den,
chtěl bych udělat Upgrade z W10 na W11, ale Nastavení/Aktualizace mě pořád hlásí nesplňující požadavky:

Nejdříve jsem odstraňoval problémy, které mě hlásila Kontrola stavu osobního počítače - Windows 11, tj:

1. BIOS - aktivace AMD fTPM
2. BIOS - aktivace Secure Boot
3. pořád tomu chyběl secure Boot -> udělal jsem konverzi mbr2gpt /convert -> secure boot OK

zkusil jsem ještě BIOS - CSM disable - nepomohlo

HW:
CPU - AMD Ryzen 7 3700X
GPU - AMD Radeon RX 5700XT
MBR - ASUS TUF GAMING X570-PLUS
RAM - 16 GB

Disky:
SSD Samsung 970 EVO Plus 1 TB (Windows Systém)
HDD WD Black 1 TB (Windows Data )
SSD ADATA 256 GB (Ubuntu 22.04)

(celkové stáří počítače - od září 2019)

Kontrola stavu počítače mě teď hlásí hlášku viz obrázek. a Windows Update pořád hlásí nesplňující požadavky a nevím co mě ještě chybí?

děkuju za rady
Přílohy
w11upgrade-nesplneno.png
Navry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 7. 2022 16:13

Jakou máš verzi aplikace Kontrola stavu osobního počítače (PC Health Check)?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2022 16:15

Tipnu si, že tomu vadí Ubuntu disk. Odpoj všechny disky krom systémového a pojede to. Zkus, dej vědět.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Navry 24. 7. 2022 16:19

r34ktor píše:Jakou máš verzi aplikace Kontrola stavu osobního počítače (PC Health Check)?

Verze 3.7.220415001-s2
Navry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 7. 2022 16:26

Ta je nejnovější. Alternativně můžeš zkusit aplikaci WhyNotWin11.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Navry 24. 7. 2022 16:34

w11-test-kompatibility.png
Navry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 7. 2022 17:09

Ano, pokud nemáš aktuální BIOS, tak aktualizuj. Také bych resetoval TPM do výchozího nastavení (stávající obsah se smaže, ale jelikož si ho doteď nepoužíval, nic důležitého tam nebude).
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Navry 24. 7. 2022 18:22

Tak jsem udělal update BIOSU a odpojil disk s Ubuntu.

Kontrola stavu osobního počítače - "Tento počítač splňuje požadavky na Windows 11"

Ale podle Windows Update pořád nesplňuje
Navry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 7. 2022 18:53

Obnovení stavu Windows Update zajišťuje úloha Microsoft Compatibility Appraiser v plánovači úloh.

Buď ji můžeš mimo plán ručně spustit skrze taskschd.msc (Microsoft > Windows > Application Experience > Microsoft Compatibility Appraiser), nebo použij v příkazovém řádku s právy správce následující příkaz:
Kód: Vybrat vše
schtasks.exe /Run /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

Akce může trvat několik minut.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Navry 24. 7. 2022 21:27

Tak nakonec jsem ještě zkusil stáhnout od Microsoftu program "Windows11InstallationAssistant.exe" a ten mě taky ukazoval že splňuju požadavky, zkusil jsem teda provést upgrade přímo přez něj a snad se podařilo, zatím vše vypadá OK.

Díky moc všem za rady
problém považuju za vyřešený
Navry
Kolemjdoucí