NTB - DaVinci 40k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod m.kv 8. 2. 2021 10:26

Tip na NTB pro střih videa v DaVinci? Nic jiného se na něm dělat nebude, kromě klasického SOHO.
Preferovaná velikost 17". NBD nemusí být.
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 2. 2021 19:53

Nepíšete rozlišení, které budete stříhat. Pro 4K je minimum grafické paměti 4 GB. Ideální množství je 6 GB. Resolve skvěle škáluje výkon s více jádry CPU a využije jakoukoliv grafickou kartu nicméně ideální je jakákoliv z řady RTX a jako minimum GTX 1660 Super.
Proto výběr notebooku bude relativně jednoduchý, protože do limitu moc nových strojů nenajdete. Osobně jsem našel pouze ASUS TUF Gaming A17. Bohužel má málo RAM a nemá volné sloty. Další upgrade tedy jen formou náhrady.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 8. 2. 2021 21:21

Díky za tip. Rozlišení bude v naprosté většině full HD, 4K výjimečně.
Horkým favoritem je nakonec Dell G5 (5500) https://m.alza.cz/dell-g5-15-gaming-5590?dq=5884925
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 2. 2021 14:24

Btw mozna bych kukl jeste co prinese dalsiho apple ve vetsich uhloprickach...Kolega, co foti v podstate uz na poloprofi urovni (vystavy atd ale jeste ho to nezivi) a lita s dronem, dela 4k videa... si na tyhle hratky vzal novy air s M1 + ext LCD. V cinebench multi to ma 85% vykonu stolni i5-10400f...k tomu pasivni chlazeni a dlouhou vydrz.
Co mi psal, render 16min 4k videa trval cca 18min (Filmora), neni spatne na ntb, pritom byl jen vlazny... Celkove ty arm cpu budou v budoucnu zajimave, jsem zvedavy, s cim prijdou ostatni. Vim, ze chces 17, jen mi to nove cpu prislo dost zajimave.
alfah4ns
Ex-moderátor