Napajeci konektor

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 9. 6. 2021 01:43

Dobry den, pouzivam ntb Asus X200LA a chci ho napajet z autobaterie tam, kde neni el.proud. U meho 12V adapteru vsak tento typ konektoru schazi. Prosim, je mozne tento konektor nekde sehnat? I kdyby nebyl na pricvaknuti k adapteru, stacil by z puvodni nabijecky, ten uz bych nejak prizpusobil. Dekuji.

-- 9. 6. 2021 02:44 --

aurum
Junior

Odeslat příspěvekod soban 9. 6. 2021 12:47

No pokud se takhle ptáš, tak konektor se dá určitě koupit, ovšem pozor na to že 12V auto baterka nemá za provozu 12V.

Při nabíjení na ní může být až 16V.

Takže to určitě bude chtít nějakou ochranu aby fakt na NT šlo pouze 12V.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 6. 2021 13:43

Originál nabíječka má na výstupu 19V. Jestli bude notebook fungovat na 12V je otázkou.

Nejjednodušší cesta je IMHO koupit autozásuvku s krokosvorkami a odpovídající Asus autoadaptér (co jsem googlil, tak tvůj ntb vyžaduje jack 4x1,35mm - můžeš ověřit na stávajícím síťovém adaptéru).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 9. 6. 2021 18:44

S napetim problemy nejsou, na adapteru je rozsah od 12 do 21 V. Ja nastavuju 19. Jde pouze o konektor....

-- 9. 6. 2021 19:47 --

U meho adapteru je asi 10 konektoru pro ruzne druhy ntb, ale na ten Asus nepasuje ani jeden. Je treba nejaky uzky. Kuknu na odkaz, diky...
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod soban 9. 6. 2021 18:56

Nevymejšlej kolo a kup adaptér který je určen pro autobaterii a tvůj notebook.

Je jedno co je na napáječi, ale důležité je co akceptuje - potřebuje notebook a koukal jsem do návodu a tam je jasně napsané že napáječ má:

Power adapter information:
• Input voltage: 100-240Vac
• Input frequency: 50-60Hz
• Rating output current: 1.75A max. (33W)
Rating output voltage: 19V


Takže potřebuje 19V pro svůj chod!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 9. 6. 2021 19:05

To Soban: pokud nesezenu konektor za par korun (treba stary z puvodni nabijecky), pak je na rade koupit autoadapter k prislusnemu mobilu za 500, pokud je k mani. To je jasne. Do stareho ntb je vetsi investice "no economy".

-- 9. 6. 2021 20:08 --

Opr ne mobilu ale ntb
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 6. 2021 08:10

Redukce existují. Např. Avacom C.33 z 5,5 x 2,5mm (který je v univerzálních sadách běžný) na Asus 4,0 x 1,35mm.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 19. 6. 2021 13:58

Ještě jednou se na vás obrátím. Jednak s poděkováním a pak ještě, že ten konektor 4x1,35 mm a ten můj univerzální auto adapter Trust 120W bych nenasadil (jiný úchyt).Nezbývá mi tedy, než jít do nového auto adapteru s konektorem 4x1,35 mm, pokud možno univerzálního (může se hodit i na jiné ntb, kde není el. zástrčka). Nebude-li univerzální, musím pořídit třeba i tu s jedním konektorem 4x1,35 mm. Můžete mi, prosím, navrhnout, jakou auto nabíječku? Nějak se v tom ztrácím, nebo už není v prodeji. Děkuji (léto se blíží).
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 6. 2021 13:54

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 22. 6. 2021 21:32

to r34ktor: Moc, moc děkuji...
aurum
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků