Vhodný notebook pro grafiku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Scarredbody 31. 3. 2021 10:41

Zdravím. Potřeboval bych notebook pro více účelů. Začínám se učit ve Photoshopu, Corelu a dalších programech. Další věc je vkládání fotek, takže bych nejspíš potřeboval i větší paměť.
Jde mi o to, aby se to nesekalo když mám otevřeno více programu.
Momentálně mám nějaký za 10k a furt se to seká.
Byl bych moc rád kdyby mi někdo poradil naco se mám zaměřit - jaká grafika, ram a tak.. a nebo přímo poslat odkaz :)
Asi bych do toho chtěl narvat max 30k
Dík
Scarredbody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 31. 3. 2021 22:43

Pro základní grafické práce je podstatné množství RAM, výkonný procesor a rychlý disk. Překvapivě stačí i integrovaná grafická karta. Ta samostatná (dedikovaná) má smysl až když se budeme bavit o 3D grafice.
Z profesního pohledu doporučuji obsáhnout spíše balík Adobe. Corel s ostatními programy od Adobe moc nekomunikuje a obecně se hodí spíše na pracovní rychlou vektorovou grafiku (překreslení bitmapy, příprava na plotter, razítka a podobně).

Docela solidní je HP ProBook 455 G7, který má 16 GB RAM a jeden volný slot pro dokoupení dalších 16 GB.

Pokud byste nebyl vázaný na Windows, podívejte se na MacBook Air s procesorem M1. Ve verzi s 16 GB RAM je za cca 36K.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scarredbody 19. 7. 2021 15:21

Emil Pastelka píše:Pro základní grafické práce je podstatné množství RAM, výkonný procesor a rychlý disk. Překvapivě stačí i integrovaná grafická karta. Ta samostatná (dedikovaná) má smysl až když se budeme bavit o 3D grafice.
Z profesního pohledu doporučuji obsáhnout spíše balík Adobe. Corel s ostatními programy od Adobe moc nekomunikuje a obecně se hodí spíše na pracovní rychlou vektorovou grafiku (překreslení bitmapy, příprava na plotter, razítka a podobně).

Docela solidní je HP ProBook 455 G7, který má 16 GB RAM a jeden volný slot pro dokoupení dalších 16 GB.

Pokud byste nebyl vázaný na Windows, podívejte se na MacBook Air s procesorem M1. Ve verzi s 16 GB RAM je za cca 36K.


Děkuji moc za radu.
Zrovna jsem koukal na technické parametry a vypadá dost slušně. Jen je škoda, že nemá optickou mechaniku. Nemáte, prosím, typ notebooku, který má tu optickou mechaniku?
Primárně bych to potřeboval na práci s grafikou, ale občas bych si chtěl i zahrát hru. Nejde ani o úplné novinky, ale něco, co už je pár let starší. Ve stylu rpg hry :)
Scarredbody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 7. 2021 18:34

Optické mechaniky jsou v roce 2021 u notebooku už povětšinou hodně vzácný. Pokud ji mermomocí potřebuješ, tak si dokup za pár stovek nějakou externí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 20. 7. 2021 02:19

Eště máš možnost sáhnout po něčem z druhé ruky z bývalýho businessovýho segmentu. Tam se dá dát taky 16-32 GB RAMěti a přitom to eště může mít mechaniku, a nebude to ani plasťákovej šunt.

Trochu slabší to bude s procesorama, buď rychlý dvě jádra-HT, nebo trochu slabší 4 jádra.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Scarredbody 25. 7. 2021 17:03

milsimr píše:Optické mechaniky jsou v roce 2021 u notebooku už povětšinou hodně vzácný. Pokud ji mermomocí potřebuješ, tak si dokup za pár stovek nějakou externí.


Možná hloupá otázka, ale jak mám pak do takového zařízení nainstalovat veškeré programy, které mám na cd??
Scarredbody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 7. 2021 17:34

Programy na CD se nedistribuují snad přes deset let. Pokud máte nějaké archaické vykopávky, pak pravděpodobně nebude vhodné to instalovat do nového systému.
Neposledně, většina výrobců nabízí instalaci z internetu. Zadáte jen licenční údaje, které máte k verzi na CD.
V nouzi největší lze obsah CD překopírovat ně nějakou flash v PC, které ještě mechaniku má. V novém pak instalovat z té flash.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 7. 2021 20:57

... nebo si na jiném stroji, který tu mechaniku má, ty CD převést do *.iso obrazů s kterými pak lze dál normálně pracovat...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků