Ntb HP - rozdíl výkonu?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Perulinka 26. 5. 2022 12:49

Dobrý den,
prosím o vysvětlení rozdílu u vybraných ntb:
https://www.czc.cz/hp-probook-455-g8-st ... erm=322054
https://www.kupsionline.cz/nove-noteboo ... r00es-bcm/

Tyto jsem si vybrala, ale nechápu, proč je dražší (porovnáním na marketu hp snad o několik tisíc), ten, kde jsou jen "4 jádra", ryzen 3 5400U, oproti ryzen 5 5600U a "6 jader", ostatní parametry jsou při tom stejné (zjm. 8gb ram) Někde jsem ještě našla u nižší specifikace ryzen 3 5400U 16 gb ram, ta ramka vyváží nižší řadu procesoru a nižší počet jader? Všude píšou, že čím více jader a vyšší řada procesoru, tím lepší. Možná je můj dotaz hloupý, ale myslela jsem, že by měla platit přímá úměra: vyšší parametry, vyšší cena, ale lepší a rychlejší stroj. Někde ještě psali, že víc jader, menší výdrž baterie? Ntb chci na běžnou práci a multimedia, žádné hry.
Asi to při práci zřejmě nepoznám, ale když už něco koupím, tak ať to má cenově odpovídající parametry do budoucna. Proč kupovat 4 jádra, když můžu mít za stejnou nebo lepší cenu 6 jader?

Nevím...

Děkuji za odpověď.

Peťka
Perulinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 5. 2022 13:30

R3 5400U je 4 jádro s 8 vlákny, R5 5600U je 6 jádro s 12 vlákny. RAM si můžeš u těchto strojů tuším zupgradovat.

Za mne tedy jednoznačně 455 G8 s R5 5600U a RAM si pak můžeš v budoucnu rozšířit na 16 GB.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 5. 2022 13:39

Máš pravdu, nabízená konfigurace NB je lepší v e-shopu kupsionline.cz.
Dobrý výběr. Probook představuje profi úroveň.
V 8. řadě (G8) je ovšem horší konfigurace než v sedmé řadě (kterou už neseženeš), protože chybí interní porty pro přidání dalšího SSD.
Perulinka píše: proč je dražší

To by Ti sdělili jen obchodníci, kteří tvoří ceny.
Někdy se liší stejná/podobná hw konfigurace PC dokonce i ve stejném e-shopu i o několik tisíc Kč.
Btw:
Perulinka píše: 16 gb

= chyba, jednotka grambit (gb) neexistuje.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vesanspi13 27. 5. 2022 20:19

Moc děkuji za příspěvky, vysvětlení a potvrzení výběru...

"gb" psáno ve spěchu:-)

Peťka
vesanspi13
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků