Připojení USB-C monitoru k Dell Vostro 15 3510

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2022 17:41

Obdržel jsem od zaměstnavatel notebook Dell Vostro 15 3510. A hledám způsob, jak k němu připojit můj přenosný monitor ACER PM 161Q.

Notebook nemá USB-C konektor, jen 3 x USB-A (z toho dva označeny SS) a jeden port HDMI. Naproti tomu monitor se připojuje pouze přes USB-C. Má ještě možnost externího napájení přes microUSB pro případ, že by zdrojové zařízení nedodávalo dostatek energie (zkoušeno připojení s mobilem Samsung vyšší třídy, kdy monitor se připojil přes USB-C, ale mobil nezvládl dodávat dostatek energie a tak si monitor bral energii z tohoto dodatečného napájení). Notebook nedispojuje žádným rozhraním pro nějakou proprietální docking station.



No a nyní řeším, jestli je nějaká možnost připojit tento přenosný monitor k tomuto notebooku.



jako první řešení jsem uvažoval o externí grafické kartě, našel jsem modely cca za tisícovku, existují i varianty pro připojení k USB-A, nicméně výstup je různý (HDMI, D-Sub, snad i analogové video jsem někde zahlédl), ale nikde jsem neviděl variantu s USB-C



Druhá varianta mě napadla - vyrobit z HDMI (jako zdroj dat) a USB-A (jako zdroj energie) signál, který by šel poslat do USB-C. Ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, nikde jsem nedašel žádné hotové řešení - přitom obráceně, tj. z USB-C vytáhout HDMI se nabízí všude.



Nejspíše řešení neexistuje, nicméně, třeba jsem něco přehlédl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 8. 2022 18:01

USB A noťas -- USB C monitor nefunguje ?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 8. 2022 18:46

Ahoj,
zde jsou bohužel pouze dvě možnosti.

1. Požádat zaměstnavatele o výměnu notebooku za jiný typ notebooku (ideálně něco ze série Latitude), který bude podporovat Thunderbolt (Dell Vostro 15 3510 Thunderbolt nepodporuje).

2. Sehnat si jiný přenosný monitor, který má DP / HDMI vstup.

V současném setupu to nerozjedeš ani náhodou.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 9. 8. 2022 08:06

Nemám s tím osobní zkušenost, ale zkusil bych toto: https://www.amazon.com/Adapter-Converte ... B08VDT3YGK.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 8. 2022 09:01

Thunderbolt 3 Adapter v notebooku bez podpory Thunderboltu - přesně to, o čem jsem psal výše.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 9. 8. 2022 10:51

Já, než se k něčemu vyjádřím, či chci někomu poradit, si napřed zjistím k čemu se vyjadřuji. Pokud nevím, či si nejsem jistý, raději se zdržím komentáře.

Jinak mnou odkazovaný kabel žádný Thunderbolt v notebooku či PC nepotřebuje. Nebo mi chcete říct, že např. Raspberry Pi Zero W 2 má Thunderbolt (uvádí jeden uživatel v recenzi produktu)?
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 8. 2022 11:48

Podobný adaptér lze pořídit i u nás - https://www.bohemiapc.cz/club3d-aktivni ... k60hz-m-f/.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2022 20:20

Díky, přesně tohle jsem hledal a nikde neviděl, snad to bude fungovat

-- 9. 8. 2022 22:02 --

...nakonec jsem to, co mají v bohemiapc objevil v Mironetu, tak jsem tam napsal, jestli to nemají v nějaké pražské prodejně, abych si to před koupí vyzkoušel, to by bylo nejlepší řešení, navíc ušetřím za dopravu.

To z Amazonu vypadá sofistikovaněji a nejspíše na tom půjde provozovat i displej bez nutnosti externího napájení (u té "české varianty" ho asi budu muset napájet zvlášť), ale diskvalifikuje ho poštovné. Kdybyste někdo objevil v ČR, byl bych vděčen"

Uvidíme, co zjistím v Mironetu, kdyžtak pak napíšu, jak jsem dopadl. Chápu to správně, že i s tím club3d bych mohl výhledově připojit ten monitor i k Raspberry? Uvažuji o nákupu jako "druhý počítač" na surfování a vlastně abych více využil ten plonkový monitor.

-- 9. 8. 2022 22:16 --

...když člověk už ví, co hledá, tak najde, tady přímo tvrdí, že to umí to, co chci
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1660075704

Uvidím co v tom Mironetu a podle toho budu postupovat dál
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 8. 2022 17:07

Tak Mironet dost zklamal. Napsal jsem dotaz, na které pražské prodejně mají ten adaptér, co r34ktor našel na bohemiapc, abych si ho mohl vyzkoušet a dostal jsem odpověď, že nelze před zakoupením vyzkoušet.
1. odpověděli částečně na něco jiného, než jsem se ptal (dotaz kde mají, odpověď, že nejde vyzkoušet, kde a jestli mají někde na prodejně jsem se nedozvěděl)
2. k čemu jsou pak kamenné prodejny, když tam nejsou schopni zboží předvést.

Teď jsem tedy před dilematem. Koupit ten adaptér v Mironetu bez vyzkoušení (proti bohemiapc levnější a ještě ušetřím za dopravu) a doufat, že bude fungovat (a kdyby ne, pokusit se vrátit jako zboží objednané přes Internet), nebo koupit ten adaptér na Aliexpresu, který i s dopravou vyjde o fous levněji a vypadá to, že má i napájení.

Nějaký tip na obchod v Praze, kde by tento adaptér nebo jiný s obdobnou funkcí měli přímo na prodejně, kde se dal vyzkoušet a rovnou koupit?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 9. 2022 07:57

Dorazila ta redukce z Aliexpresu a zdá se, že funguje :)
Přílohy
IMG_20220907_0850088.jpg
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2022 12:06

kdyby někdo hledal stejné řešení, tj. jak připojit USB-C monitor k notebooku, který USB-C nemá a má jen HDMI - doplním zkušenosti - dnes jsem měl možnost (no spíše nutnost, potřeboval jsem dodělat něco pracovního, tak jsem si notebook vzal domů) to vyzkoušet.

Takže funguje to perfektně, jak zrcadlení, tak rozšíření plochy. Jen to vypadá, že to skutečně musí být ta varianta s napájením. Ten monitor má i samostatné napájení, ale i když ho zapojím, tak když nepropojím tu redukci z HDMI s USB-A portem, monitor hlásí "no signal". Takže model z bohemiapc/Mironetu by pravděpodobně nefungoval.

Uvažuji ještě, že bych tenhle monitor využil občas jako třetí v práci, jenže opět narážím na limit - notebook má jen jeden HDMI port. Existují různé splittery, ale dle popisu umí buď přepínat nebo zrcadlit, ne rozšířit plochu.

Pak jsem si všiml, že se dělají externí grafické karty (cena asi tisíc korun), které se připojují na USB-A, máte s tím někdo nějakou zkušenost? V popisech produktů jsem se často dočetl, že umí jen zrcadlení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků