snizovani frekvence cpu - prestalo fungovat

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod slivmi 28. 5. 2007 09:18

zdravim, vlastnim hp Compaq nc6320 s C2D. Nevim cim to je ,ale v poslednich dnech mi prestal notebook snizovat frekvenci cpu. drive procesor bezel skoro vzdy ne frekvenci kolem 900Mhz, ted bezi jen na plny vykon a to i na baterii. coz krom nizke vydrze zpusobuje znacne tocen ventilatoru. v Profilech mam samozrejmne nastaveno prenosny pocitac. Za pripadnou radu diky moc
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 28. 5. 2007 09:25

Ziadny iny sw na riadenie frekvencie, napatia nepouzivas? Aky je OS? Skontroloval si nastavenie v BIOSe?
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod slivmi 28. 5. 2007 23:12

no nic jineho nepouzivam jedine ze by sem naistaloval neco co to muze zpusobovat aniz bych to vedel, nedavno jsem delal totoiz kompletni aktualizaci ovladacu ze stranek hp.
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod kaf1 28. 5. 2007 23:28

Mam PentiumM Toshibu. Kdyz jsem pripojen pres USB ADSL modem, take mi nehodla snizovat ;o)

Nastesti ma Toshiba vlastni utilitu na nastavovani frekvence CPU... Tak ji shodim manualne.
kaf1
Junior

Odeslat příspěvekod slivmi 29. 5. 2007 08:19

a neznate nejakou utilitku? ja jsem zkousel notebook hardware controle ale ten mi po resetu win zhazoval cele windows. A nic jineho bohuzel neznam
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 5. 2007 08:31

Procesor máš na kolik % vytížen? Jestli na plno ... nevytěžuje jej svchost.exe ?
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slivmi 29. 5. 2007 08:48

nene prave cpu nemam vytizene, kdyby jo tak je jasne ze se frekvence nebude snizovat kdyz jsem na netu tak je to vetsinou tak kolem 3%
slivmi
Junior