NB z USA

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 6. 2007 23:55

WonDrak: no že na tom ušetřila asi 2 000 :D sám jsem se divil...holt příplatek za NBD záruku, koupila brašnu (tu jsem dostal v ceně) atd atd :)

Ano, ceny v USA jsou hezké...aut, mobilů, i noutů :) Ale žijeme v EU :)
Např příplatky za záruku 2 roky jsou běžně 8 000,- :) Ale když si vemeš že jen deska by tě stála to samé + servis :) říkám, popřemýšlej a vybírej. Neříkám že se nedá ušetřit, ale taky se dá hezky naletět :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RandoMMeR 4. 6. 2007 23:59

mno ja som teraz v USA, chcel som si kupit nb, ale rozhodol som sa ze si pockam kym sa vratim do EU, aj tak cem pockat na santa rosu
v USA je minimalny plat 6.50 USD, ale aj tak nemaju na irsko :D
v usa sa zije inak, ludia viacej zarabaju, viacej minaju, ale princip je rovnaky "robota, jedlo a pc+net" :D
RandoMMeR
Junior

Odeslat příspěvekod Adam999 5. 6. 2007 16:45

No ja mam notebook z USA a pohoda. Zaruku sem neřešil vubec a zatim funguje jak ma. Mam HP a vyšlo cenově hodně vyhodně, podobny jak mam ja by u nas vyšel přes 30000Kč a ja ho mam za nějakych 18000Kč takže pohoda. Neboj se a jdi do toho!
Adam999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WonDrak 5. 6. 2007 17:07

jj, asi tak si to představuju. Ta záruka je asi ten neošemetnější argument.

asi si koupím ASUS nebo DELL, zatím se mi líběj nejvíc. (ale překvapilo mě že na českým webu DELLu maj víc modelů než na americkým)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 6. 2007 17:21

Adam999: a jakou mas tzeda zaruku??? Zadnou??????? Nebo mail in ze to pak musis zabalit a poslat pres atlantik??? :) Nebo jakou??? Jinak nevim kdy jsi kupoval, ale pokud jde o tu config co mas v profilu tak ta mi az tak vyhodna neprijde. Nasel jsem ho nejlevneji za 850 dolacku coz taktez nebude 18K...hmmm.... reci plynou, voda tece... Navic v CR ho nemuzu najit cili tady ti jej ani neopravi a nevyservisuji?? No to je super :) fakt doporucuji :)

WonDrak?: Kdepak, na US maji vetsi vyber nez u nas ,) je to tam rozdeleno do 4 zakladnich trid jako Home, Small Bussiness atd atd a pak dalsi podtridy. Hlavne ty jejich herni masinky jsou neco....skoda ze notas nepovazuju za idealni prostredek na hrani :D

Zkus pohledat special ake, protoze normalne ty ceny nejsou zas o tolik lakave. Ja si treba ted zkousel poskladat XPS M1210 a vysel mi o 6 000 levnejsi s 1 rokem onsite zaruky. Cili nic moc nabidka. Ale byval¨ji obcas dobre akce :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WonDrak 5. 6. 2007 19:13

to Gruppe: už jsem na to přišel, opravdu maj větší výběr :lol:

nevíš na co si mám dát přesně pozor, aby mi záruka platila i v ČR?
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Junior

Odeslat příspěvekod zanzar 5. 6. 2007 19:24

Taky bych si chtěl přivézt Della XPS M1210 z USA, budu tam celý červenec, ale problem je že v jednom městě strávim max 3 dny a furt maj problémy, že to nemůžou poslat na hotel a že 3 dny v jednom městě je málo že je to risk...ještě jsem jim nevolal, ale zkusil to přes Dell Chat na jejich webu...ty asistenti co tam "radi" jsou dobre vygumovany, takze tam budu muset zavolat a domluvit se pořádně s nějakým rozumným člověkem.

to wonDrak: Jak to chce v USA udělat tvuj kámoš, jak ho tam koupí.

Se zárukou by neměl být problém...psal jsem Dell ČR a říkali - když budu mít Next Business Day Warranty tak mi to zeservisujou, k Vistám prý dají i DVD takže hodit si tam českou klávesnici taky nebude problém.

Btw, mám ještě dotaz k Vistám budou kompatibilní s 4 roky starou tiskárnou HP 2210 a s nějakým dockem?
Notebook ASUS A8JN - Intel Core2Duo T5500, 1GB, GeForce 7300, 120 GB

Ericsson T18 -> Ericsson T20 -> Ericsson T39m -> Ericsson T68 -> SE T68i -> SE T300 -> SE T610 -> SE K700i -> SE S700i –> SE W800i -> SE W900i
zanzar
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 6. 2007 19:28

NBD ale musi byt aspon na 3 roky...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod WonDrak 5. 6. 2007 19:34

to zanzar: netuším, on už odletěl, já se teď informuju, zjišťuju klady a zápory a pak mu mailem pošlu co chci a on to přiveze.
WonDrak
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 6. 2007 19:47

zanzar: ,,staci mit NBD,, :D jak lehke, ja se ale ted pachtil a u sve ,,testovaci config,, byly jan priplatky na onsite zaruku :D

,,takže hodit si tam českou klávesnici taky nebude problém. ,, chtel jsi rict cestinu ,) to neni problem ale ani tak :) uz jen drobna ne 100% kompatibita WiFi, popr nastaveni regionu na mechanice (je u dellu mozno zmenit myslim 7x) a mas vse ok :)

Na poslani z USA:
Moc to resite panove, vzdyt si za mirny poplatek muzete nechat v USA nechat zridit PO BOX, na ten si to poslat a ta firma vanm to pak i s nalepkou Happy birthday, posle domu do CR :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WonDrak 5. 6. 2007 19:56

řešíme, taky jde o prachy :lol::lol::lol::lol:
WonDrak
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 6. 2007 20:07

WonDrak: no za poslani tipuju tak 600-1500 :) Ja jen ze ani nemusis resit kamarada :)

jinak uz jsem nasel balicek zaruky :) V Home Office noutech ho davaji (2roky NBD) standartne...i kdyz teda cena toho noutu (pro zmenu ted lowendu Inspironu 1501) mi tam vychazi cca na 20K a u nas na 18K cili to neni moc dobry priklad a priplatek za NBD je na 3 roky 80 dolacku a na 4 roky 170 dolacku. Ale poradne bych si prostudovat podminky ,)

Priplatek k tomu drive vybranemu XPS M1210 je z jednoho na 3roky NBD 250dolacku, cili asi 5500 CZK.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WonDrak 5. 6. 2007 21:02

jj, poptám se a uvidí se. Mám na to ještě měsíc, takže zatím Kein Stress

jinak, kamarád se už těší jak se na Ruzini bude potit, aby to prones :lol:
WonDrak
Junior

Odeslat příspěvekod WonDrak 5. 6. 2007 22:27

sestavoval jsem si Dell Inspiron 6400 (E1505) a rozdíl je cca 6k. :( zas o tolik to neni, u jinejch výrobců to bylo až o 40% :shock:
WonDrak
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 6. 2007 22:38

WonDrak: kdepak chlape, ani u jinych to neni tak ruzove :) bud dostanes za lakavou cenu US model, nebo musis doplacet zaruku atad atd :) Jsem ti preci rikal ze ja u Dellu skoncil s 2roky NBD, OS a ylonovou brasnou zdarma v Irsku na 28K a kamoska ho dovezla z USA bez brasny a US provedeni za 26K :) cili uz jen kvuli tomu bych chtel EN klavesnici a ty problemy :D

Jak rikam, taky jsem o US uvazoval a nakonec jsem prestal blbnout a normalne objednal s tim, ze kdyz budu bydlet v US, budu si uzivat vyhod US, kdyz jsem v EU, uzivam vyhod EU :) aspon nemame tak blbyho prezidenta (kdo videl Bushuv dnesni duchaplny projev, vi co myslim):D

Ale jinak pronest notasek nic neni :) normalka soupne do batuzku, brasny a kazdemu je po tom suamfuk :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka