Programovatelne multimediani klavesy - ntb Toshiba??

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Skodik 8. 6. 2007 20:25

Zdarec,
mam ntb Toshiba A135-S4437, ale ono to je asi jedno bude to mit kazda Toshiba stejne/podobne.

Co se tedy chci zeptat, jdou nejak nastavit multimedialni klavesy? Aspon at pod internetem neni IE a pod prehravacem WMP11 a vubec supr by bylo kdyby mi fungovalo ovladani prehravani play/next atd.. do Winampu, mate nejake ready? Neverim, ze na to neni nejaky tweak.

Diky moc, Skodik
-- vsechno dulezite najdete na moji osobni strance - vice profil
Skodik
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 8. 6. 2007 23:38

Ale je - a este aky dobry. :)

HotkeyP - free, cz, 165kb

http://sweb.cz/petr.lastovicka/ostatni.html
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skodik 8. 6. 2007 23:55

Dreamer píše:Ale je - a este aky dobry. :)

HotkeyP - free, cz, 165kb

http://sweb.cz/petr.lastovicka/ostatni.html

No asi jsem si neceho nevsiml, ale jak vybrat ty multimedialni klavesy, na klasicke to funguje.

Zkousel jsem jen tak letmo Spy.exe ale ten mi nic nezachytava.

EDIT: mam Win Vista Premium
-- vsechno dulezite najdete na moji osobni strance - vice profil
Skodik
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 9. 6. 2007 21:31

Nie som si isty ci je to tym OS, ja mam XP, ale vsetky multimedialne klavesy by mali byt podporovane.

V menu vyber Upravy > Nova a ked kurzor blika v tom poli vedla [ ] Win, skus stlacat klavesy. Ked sa tam nic neukaze (nazov, alebo cislo pre nestandardne), vyskusaj este spolu stlacit napr. Ctrl+multim. kl. a ked to bude fungovat, tak len 'odskrtni' Ctrl.

Dalsi problem moze byt originalny software, ktory to blokuje, ma vyssiu prioritu, takze vyskusaj prip. takyto soft odinstalovat a nainstalovat len standardny Win ovladac.

Win Vista nie je oficialne podporovany, ale uz to niekto testoval a islo to. Este si nie som isty Notebook-mi, ci tam multimed. kl. nefunguju inak, ale mali by tak ako pri beznych multimed. klavesniciach.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skodik 9. 6. 2007 23:43

diky moc, sice to oznacilo klavesu po stisknuti ale nedelalo to nic.. navic uz vubec jsem nenasel jak by to mohlo ovladat Winamp a jine veci. Nakonec me napadla stara znama aplikacka, Girder do toho Plugin na vstup z klavesky a jede to paradne umi to ovladat cokoliv, vypinat monitor atd.. ale hlavne to ma zachatavani, diky kteremu se da naucit temer cokoliv.

Jenom bych jeste potreboval prikaz na uspani a prikaz na zeslabeni, ten co je v Girderu nefunguje :(
-- vsechno dulezite najdete na moji osobni strance - vice profil
Skodik
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 6. 2007 22:07

Nerozumiem tomu celkom presne, tak vyskusaj toto:

1. riadok: stlac multim. klavesu
Prikaz: Hlasitost -
Parametry: 20

Stlac OK a vyskusaj stlacit tu multim. klavesu este raz.

Ked to stale nefunguje, napis presne co nefunguje - co sa zobrazi v tom poli pre kl. skratku - vedla [ ] Win.

- - - - - - - - - -

V HotkeyP je vsetko a vsetko je jednoduche, aj ked niekedy je nutne pozriet sa do napovedy.

Tu je priklad pre Winamp (5) - globalna skratka (funguje pri akomkolvek aktivovanom okne, odporucam kl. skratky ako Ctrl+Alt+nieco):

Prikaz: Příkaz aktivnímu oknu
Parametry: 40059 winamp.exe Winamp v1.x

Priklad pre Winamp (5) - standardna skratka (funguje len ak je okno Winamp aktivne):

Prikaz: Příkaz jinému oknu
Parametry: 40059 winamp.exe Winamp v1.x

To cislo sa da zistit takto:

- HotkeyP menu > Subor > spustit spy.exe
- stlacit pozadovane tlacidlo vo Winampe alebo stlacit povodnu kl. skratku
- je to cislo pod "Command"

Dalsie prikazy je mozne zadavat pomocou funkcie "Kopie", potom uz staci len menit kl. skraktu a cislo prikazu.

V novej verzii to bude este jednoduchsie.

Este jeden tip - po napisani, alebo vybrani prikazu a stlaceni tlacidla Napoveda sa ta otvori na prislusnom mieste, takze nie je nutne v napovede hladat.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skodik 10. 6. 2007 22:40

diky, no ja nevim zda jsi to postrehl, ale myslim, ze tohle je prave klicove, ja mam MS Win Vista a proto mozna problem s hlasitosti, nastavim to tak jak pises, ale neudela to nic, prikaz se provede a nic. Ale tak to me tolik netrapi mam atu na to special kolecko ktere funguje.

A ohledne HotkeyP, tam je legrace v tom, ze pod Vistama nejede spy.exe

No kazdopadne uz jsem vetsinu veci vyresil pres 4 roky stary Girder :D ten po Vistama jede jako maslo :D
-- vsechno dulezite najdete na moji osobni strance - vice profil
Skodik
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 6. 2007 00:13

Hmm.. tak to nie je dobre, ja chcem v buducnosti prejst na Vistu. Aku mas zvukovku? Mozno to nie je tym OS. K SPY, si si isty ze to nie je pravami, firewallom, alebo niecom podobnym? SPY sa asi sprava ako spyware (aj ked samozrejme spyware nie je), takze ho mozno nieco (Vista?) blokuje.

Este mozes pouzivat prikazy Macro to active window pre neglobalne a Send keys to window pre globalne skratky, pre Winamp, potom mozes simulovat povodne kl. skratky namiesto toho cisla v parametroch, vsetko je v napovede, napr. hlasitost \up \down .

Daj mi prosim vediet ako si dopadol so SPY, ked to nepojde, pokusim sa napisat autorovi.

Vdaka.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skodik 11. 6. 2007 06:09

Tak k tomu Spy.exe tak pardon, ono to funguje asi jsem to posledne dostatecne neotestoval. Ale to je jedno uz to mam vyresene pres Girder. Ta hlasitost u te bude figl, ze se asi u Visty ovlada jinak nez na XP a tak ty programy s tim neumi, to je asi tak muj odhad.
-- vsechno dulezite najdete na moji osobni strance - vice profil
Skodik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků