HP 6710b - postrehy a skusenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod neveceral 12. 11. 2007 16:36

K tomu ovladači GK, jsem se chtěl zeptat, jak aktualizujete SW od HP? Mám nainstalován na orgi. Vistách od HP program "HP aktualizace", ale pořád mi to žádné aktualizace nenachází :-).
Když jsem zjišťoval proč, tak jsem našel, že zjišťuje aktualizace pouze pro ovladač HP tiskárny, ale pro notebook ne. Ověřil jsem to přes Aktualizace HP - informace o verzi a konfiguraci produktů, kde je jenom tiskárna.
Nainstalují se mi přes Windows Update i aktualizace HP SW? Občas se tam totiž něco objeví, tak nevím? Díky.
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 12. 11. 2007 16:55

hmm, mas pravdu, take se mi nic pod XPsama neaktualizovalo...
Jinak jsem normalne starsi ovladac pro integrovanou GK odinstaloval a nainstaloval ten novejsi ovladac a funguje dobre. Take se mi zda ze je trochu rychlejsi i ve hrach ale neporovnaval jsem to. Myslim, ze nejvetsi narust vykonu pribide rozsirenim druheho pameoveho modulu RAM na 2GB a tim zapnuti dual modu pro ne...ach ty vanoce, kde ma clovek na to porad hrabar :cry: Asi budu muset jit do vlady, tam se primo kope. :)

Dotaz: Slyšel jsem, že prý se dá o dost prodloužit řivotnost akumulátorů, pokud človšk používá notes počád na síti a to tak, že prostě akumulátor z něj vyjme a provozuje jej bez něj. Opravdu to funguje, ale zdá se mi to poněkud bizardní...nemyslíte??? Wolf
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 12. 11. 2007 17:13

Pochybuji, akumulátory by se měly nabít a pak jede NTB už jenom ze sítě s tím, že až klesnou akumulátory na nějakých 95% tak se dobijí. Alespoň takto jsem to obecně četl, mají ta zajišťovat nějaké hw obvody. Tudíž bych tomu nevěřil. Ostatně ve Vistách hlášky nabíjí se a plně nabito
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romif 12. 11. 2007 19:07

Já po plným nabití akumulátor vyndavám a dám ho zpět jen když jdu mimo síť. Životnost akumulátoru se udává v počtu nabití. Dělal jsem to i dříve u Asusu na kterém se právě akumulátor chová stále jako nový.
Romif
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 12. 11. 2007 20:02

wolf:
Blbost. Po case ti zacne baterka odchadzat bez ohladu na to, ci ju pouzivas alebo nie (stale v nej totiz idu chemicke reakcie). Inac naco je potom NB, ked mas stejne baterku niekde na policke?

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Romif 12. 11. 2007 21:30

No určitě bude v životnosti baterek rozdíl,když jednu budu nabíjet každý den a druhou jednou týdně. A k čemu je notebook, když je stále na polici? Dnes už je jasný, že nahrazují stolní počítač. - úspora místa, energie.....
Romif
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 13. 11. 2007 07:45

Ještě se vrátím k mému dotazu shora na aktualizace HP SW, jak vám to funguje?
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romif 13. 11. 2007 14:39

Také mi ten "aktualizátor" od HP nefunguje jak má.Nikdy nenajde nic nového i když nový ovladač je ke stažení. Nejlepší je ho odinstalovat a občas se kouknout na HP stránky.
Romif
Junior

Odeslat příspěvekod Denis 007 14. 11. 2007 11:59

Pls, mohl by mi někdo poradit, jakou 1GB pamět si sem do NB koupit? Chtěl bych spiš nějakou kvalitnější. (je velký kvalitativní rozdíl mezi značkama?) Diky
Denis 007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Misho_b 16. 11. 2007 15:18

Zdravim,
potreboval by som s niecim poradit. Mam HP 6710s - bohuzial ten starsi hlucny model. Tak som sa rozhodol, ze ho idem kvoli nadmernemu hluku reklamovat. No na moje prekvapenie v autorizovanom servisnom stredisku (swiss KE) o takom probleme este nepoculi a poradili mi upgradovat BIOS. Tak teraz neviem ako ten problem vyriesit, viaceri ste tu pisali, ze novsi bios velmi nepomoze. Budem sa musiet zmierit s hlucnym notebookom???

Co sa tyka doplnenia operacnej pamate, tak odporucam 1GB Kingston 667 za cenu okolo 860 Sk. Funguje bezchybne, narast vykonu je obrovsky... :) Myslim, ze kupovat znackovu pamat nema velky zmysel.
Misho_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Actus 16. 11. 2007 15:34

to Misho_b:
ja som mal tiez starsiu varku - hlucny a zly vystup VGA, tak som teda reklamoval ten zly vystup na vga:P. prisli, vymenili dosku a odvtedy mam tichy book s dobrym vystupom
Actus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 16. 11. 2007 20:04

myslíš tím to moaré a neostrost, která se projevuje na ext. monitorech přes D-SUB? A jaký je rozdíl v kvalitě po výměně desky? Projeví se to i na ostrosti i při vyšších rozlišeních?
Jinak jak jsem psal, pořád nechápu jak je to stím nastavením v BIOSU a to ohledně SATA native mode.... Pokud to zapnu, tak to při startu win padá do modrého okna, bavíme se o Windows XPProf....
Víte k čemu to je?, wolf
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod chryseomonas 17. 11. 2007 08:23

ahojte, nedávno som si kúpil 6710b, šlape dobre, ale mám jeden problém. Keď vypojím počítač z elektriky, nedá sa pripojiť k internetu cez sieťovku a tiež padá wifi-nájde sieť, pripojí sa ale asi za 30s sa spojenie preruší a musím sa znova pripojiť. Máte niekto podobný problém? Prosím poradťe, ako to riešiť. Vďaka.
chryseomonas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neveceral 17. 11. 2007 13:05

stáhněte si ze stránek intel.com nové ovladače na wifi, dělalo mi to taky něco takového a pomohlo mi to.
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romif 17. 11. 2007 21:00

Mohlo by to dělat i nastavení schématu napájení při chodu na baterii.
Romif
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků