Benq Joybook A52 a co vy na něj?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Aviso_legal 6. 7. 2007 19:25

Doslech jsem se, že Benq teď přišel i s notebooky, které označuje jako Joybooky. V současné době používám HP 510: Pentium M, 2,13 GHz, 1GB RAM, 60 GB harddisk. Notebook mi slouží hlavně pro práci a kancelářské potřeby, občas si dopřeju hru, ale to jen klasika jako Mafia a podobně… Protože i já chci jít s dobou, rozhodl jsem se pro rychlejší, výkonnější stoj - prostě pro nový notebook :wink:
Má volba padla na notebook Benq s rychlým procesorem Intel Core 2 Duo. Joybook A52 prodává alza.cz, czech computer, kasa.cz a další, ale nejlevněji vyšel na http://www.amilo.cz/benq-joybook-a52/.
Jsem zvyklý na své HP a chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo nějakou zkušenost s notebooky benq? Popřípadě mi doporučit něco podobného od Aceru, Asusu, HP a tak…
Myslím si, že benq A52 není špatná investice a záruka na něj je 2 roky (u svoje HP 510 mám jen 1 rok). Takže by nemusel být problém, kdyby náhodou něco neklapalo. Přidejte prosím své názory, ať vím, jestli do toho jít.?.
Aviso_legal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skvedo 6. 7. 2007 20:01

leskle viko :shock: :shock: :shock:
to mi nahani hruzu, na tom bude videt kazdy drobny skrabanec a budes to furt lestit
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod Aviso_legal 6. 7. 2007 20:12

Zatím co jsem měl HPecka a Fujitsu-Siemensy, tak byly na povrchu taky dost lesklé a škrábance šly vidět, ale naštěstí se ke svému notebooku dobře chovám a starám se o něj (je to můj nejlepší pomocník), takže je jich tam jen minimum. Asi nám výrobci nutí jen elegantní výrobky :D
Ale hlavně mi jde o to, co bude mít "uvnitř" a jaký bude výkon a spolehlivost, např. ve srovnání s Acer, Asus, atd...
Aviso_legal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 6. 7. 2007 20:17

Výbavou to vypadá na velmi slušný notebook. Musím uznat, že za tu cenu se BenQ opravdu vyšvyhl.
Kdybych se měl pro něho rozhodnout, tak bych určitě chtěl znát, jak je to s reklamacemi, zda se nečeká dlouhé týdny na vyřízení, jak to bývá u laciných značek. Pro ty, které notebook dennodenně žíví, bych doporučil spíše renomovanější značky (servis do dvou dnů apod., ale taky ten notebook už stojí úplně jiné peníze), ale pro ty, co ho mají na normální práci, tak bych asi neváhal. :-B
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 8. 7. 2007 16:25

za tu cenu nevyzera zle, ale osobne by som tym pantom na displeji asi vobec neveril... radsej by som nieco pridal a siel do inej (aspon troska osvedcenej) znacky...

pri kupe booku je kvalita a servis to najpodstatnejsie... mysli na to a skus troska vyspovedat niekoho kto ma s touto znackou skusenosti...
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Junior

Odeslat příspěvekod Aviso_legal 8. 7. 2007 18:36

Je to vcelku novinka na našem trhu, takže Benq Joybook A52 moc lidí ještě nemá.
Co se týká pantů, připadají mi v pořádku. Pár notebooků jsem už viděl a některé mi dokonce prošly i rukama :) a konstrukce bývá vždy trochu odlišná...
Podle mě je ta cena zvýhodněná, protože notebooky Benq se chtějí u nás prosadit a tak nasadili dobrou cenovou politiku :wink:
A k té kvalitě bych řekl, že si snad každá firma chce udělat dobré jméno a proto prošly ty laptopy nějakými testy, teda snad :D
Známe ty pokusy asi všeci z videí z netu: výdrž, opotřebení klávesnice, klouby uchycující displej a podbně...
Podle všeho mi nezbývá nic jiného než to risknout a uvidí se :-B
Aviso_legal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P3k_ 8. 7. 2007 19:06

No ta cena / vybava je lakava. Az podezrele. Osobne zastavam nazor, ze na znacce az tak nezalezi, zalezi spis na cenovy hladine. Tzn. koupim-li notebook za 20 tisic, bude +- stejnej, jako jina znacka za stejny penize. Tenhle je ale v tyhle cene prilis nabusenej, takze jsou dve moznosti: bud je to proste smecko (sasi, zpracovani, display), nebo se benq chce prosadit na trhu notebooku.
Podle mne notebook, kterej taky vydrzi nejaky to prenaseni a praci v terenu stoji od 40 vys (a to nebude nijak nabusenej)... Otazka je, co od nej potrebujes... Pokud ti bude lezet na stole, tak bych se tolik nebal. Pokud s nim budes chodit v terenu, nosit ho zapnutej, psat na kolene a tak, pritlacil bych penize a vzal horsi konfiguraci (a rozsiril zaruku).
P3k_
Junior

Odeslat příspěvekod Aviso_legal 8. 7. 2007 19:43

No, outdoor zrovna nepotřebuju a házet ze skály ho taky nebudu :D
Potřebuju jej pro práci doma a v kanceláři, případně na jednáních, kde není tolik místa pro stolní PCcka...
Aviso_legal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P3k_ 8. 7. 2007 21:19

no jak rikam, ta cena je bud sympaticka, nebo podezrela (podle toho, jak se na to koukas...). hlavne aby to nebylo jako notebook HomeTech, kterej jsem videl a majitel ho koupil v akci v kauflandu...
P3k_
Junior

Odeslat příspěvekod Aviso_legal 26. 7. 2007 21:40

Ahoj notebookáři,
tak jsem si po dlouhém vybírání zakoupil Benq A52 joybook, který jsem nejlevněji našel na http://www.amilo.cz/benq-joybook-a52/ a musím vám říct, že jsem nadšen.
Poměr meezi cenou a výkonem je přesvědčivý i pro toho největšího pesimistu. Konstrukce je vydařená a její kvalita je podle mého "znaleckého" posudku více než dobrá (hlavně klouby u LCD displeje). Nejdřív jsem se na něj byl podívat samozřejmě přímo v kamenném obchodu a nezdál se mi jako elegán, ale pracant za málo peněz je to 100%.
Fóruářům můžu jen doporučit a zároveň děkuju za podporu tady na fóru.
Aviso_legal
Kolemjdoucí