Poruchovost ASUS,ACER,HP,IBM,SONY...

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Izmail 10. 7. 2007 14:34

Chtel jsem se zeptat nevite nekdo nejake statistiky o poruchovosti techto jednotlivych znacek???
Diky moc
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 7. 2007 14:39

Kazda ma minimalne 15% rocne (zdrojom je akysi consumer report z USA). IBM, HP a SONY mali tak 15-20%, Acer a Asus do porovnania zahrnute neboli.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Izmail 10. 7. 2007 14:42

To je prave to co by me zajimalo, hlavne jestli je poruchovost HP a ASUS nejak velka, nebo je to vsechno v tech 15-20%
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 7. 2007 14:44

U mna sa zatial v ramci zaruky pokazilo vsetko - oba desktopove pocitace (rozne vnutornosti, odisiel disk, grafika, zakladna doska) i oba notebooky (ASUS a HP). Osobne by som siel do HP, riesenie reklamacii je tam rychlejsie a k vacsej spokojnosti uzivatela.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janper 10. 7. 2007 14:46

Izmail píše:To je prave to co by me zajimalo, hlavne jestli je poruchovost HP a ASUS nejak velka, nebo je to vsechno v tech 15-20%


osobne som mal problem s obidvoma - notebooky som mal v oprave 4 krat a neuspesne.
oficialne statistiky nepoznam, ale neoficialne som pocul dobre referencie na fujitsu-siemens, lenovo ale aj asus, negativne zase na acer a hp. ale neviem do akej miery je to doveryhodna informacia...
janper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janper 10. 7. 2007 14:48

CeCo píše:i oba notebooky (ASUS a HP). Osobne by som siel do HP, riesenie reklamacii je tam rychlejsie a k vacsej spokojnosti uzivatela.

C


mozem potvrdit - servis HP je rychlejsi a ustretovejsi, aj ked ich zasahy neodstranili problemy (ale to ani asus).
janper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izmail 10. 7. 2007 14:52

Vim ze nekdo ma notebook asus a reklamoval ho a HP a ten nereklamoval a tim padem je u nej vitez HP.
To je ale neobektivni, druhej muze rict to same ale presne naopak.

Zajimal by mne spis nejaky celkovy pohled.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 10. 7. 2007 15:51

ja mam ASUS a reklamoval sem ho
kamos ma HP a taky ho reklamoval

tady je to spis o tom jak rychle zareaguje servis
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kódlisko 10. 7. 2007 20:54

statistiky neznám, ale osobně mohu ze zkušenosti říci, že jako kdysi vedly v poruchovosti Acery, tak dnes (aspon u nás na škole) vedou Asusy, jednoho jsem zrovna včera ráno vracel s odstoupením od smlouvy s pozadavkem na vrácení penez. Kámoši co mají Asusy si taky pořád stěžujou a pár už je vrátili. (nešli zapnout, displej v tahu apod.)

Do Asusu už osobně nikdy nejdu a raději si postavím notebook např. na vbi.cz

PS: A Arogance servisu Asus je někdy neuvěřitelná. Ale arogantní servisy jsou asi v ČR pravidlem.
kódlisko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izmail 10. 7. 2007 21:21

[quote="kódlisko";
Do Asusu už osobně nikdy nejdu a raději si postavím notebook např. na vbi.cz
i/quote]

To je zajimavy, nevedel jsem ze se daji i notebooky konfigurovat, co si o tom ale myslis?? Jaka je kvalita? Kokal jsem na to a mozna bych do toho sel, ale nevim, jestli to nestavej horkou rukou :D
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 7. 2007 05:43

Notebooky sa daju konfigurovat aj v Delli a ciastocne aj v HP.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vavca 11. 7. 2007 05:55

vbi notas vlastním, je te vesmes postaveno na nejakém šasi, které mají v nabídce, já mám asus S96J, problémy absolutně žádné, konfigurace dle volby, rozdíl oproti značkovému tak 15000 v době koupě. reklamace nejsou problém, už jsem prodal 4...a jen jeden měl nějaký problém s klávesnici, ale to je asi problém vbi, trošku horší klávesnice. jinak co se týká ostatnícch značek, je to jedno, prostě je to o tom, co se ti bohužel pokazí..jinak asus má super servis, odešel hdd, přes www nahlásím závadu a do týdne byl vrácen i s nvým hdd, místo 4200 ot. 54000 a zrovna vyměnili i poškrábaný dosplay. jinak asus maji v základu i obyč brašnu a myš. což taky dělá nějakou tu kačku u notasu. s acery moc dobré zkušenosti nemám, preferuji asus, vbi ci HP, dělám s nimi v práci či pořizuji pro známé...vbi máještě ednu výhodu, velice levné náhradní baterie a zdroje....značkové jsou pěkně mastné.....
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izmail 11. 7. 2007 17:44

Co jsem si tak zkousel konfigurovat notebook na VBI, tak mne to vyslo zhruba za stejnou cenu co bych mel od ASUSu.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod jahvodka 11. 7. 2007 18:09

ASUS X51R alebo HP nx7300. vo vztahu k poruchovosti.
Tu som citala akurat o problemoch s ovladacmi u nx7300, nic negativne som nenasla
Dakujem:
BUBANovi za pomoc v sekcii Motorola! :)
thePrayerovi za pomoc z avfora :)
jahvodka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jahvodka 11. 7. 2007 18:10

ASUS X51R alebo HP nx7300. vo vztahu k poruchovosti.
Tu som citala akurat o problemoch s ovladacmi u nx7300, nic negativne som nenasla
Dakujem:
BUBANovi za pomoc v sekcii Motorola! :)
thePrayerovi za pomoc z avfora :)
jahvodka
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků