Reproduktory hrčí po připojení k nb

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod doRm 1. 8. 2007 18:40

Koupil jsem si nový nb (FJS) a reproduktory po připojení hrčí a to i při velmi nízké hlasitosti. Se starým notebookem (HP) k ničemu takovému nedocházelo, přesto si však nejsem jistý, kde je chyba. Je-li nb napájen na baterii, vše je opět v pořádku. Nevíte čím by to mohlo být? :roll: Děkuji.
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali.
doRm
Junior

Odeslat příspěvekod Tomaaas 1. 8. 2007 19:25

Nemáš třeba zaplej mikrofon, to by mohlo dělat to hrčení.A nebo je to špatným dotekem konektoru.
Lenovo ThinkPad x220 & iPhone 5 & Garmin Oregon 550
Tomaaas
Junior

Odeslat příspěvekod doRm 1. 8. 2007 19:31

to hrčení jako by bylo ovlivnitelné procesorem a jeho vytížením, např při otevírání programů se jakoby zeslabí...
doRm
Junior

Odeslat příspěvekod Letadelko 1. 8. 2007 19:34

Je to rušením od zdroje.
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior

Odeslat příspěvekod doRm 1. 8. 2007 19:41

a je nějaké řešení?
doRm
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 1. 8. 2007 19:42

Řešení vidim v externí zvukovce. Tohle je trochu průser a občas se to na některých NB stane. Nevim, jak moc je to intenzivní. Otázka je, jestli by to bylo na reklamaci.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod doRm 1. 8. 2007 19:45

a je to otázka kusu nebo všeobecně třeba řady?
doRm
Junior

Odeslat příspěvekod McEver4 1. 8. 2007 20:09

je to uplne jasne.
vrceni pochazi od zdroje, kterym je napajen notebook. kdyz vyndate napajeni a nechate bezet notebook na baterky zadne vrceni z repraku nepujde.

zatim jsem se s timto problemem setkal pokud jsem pripojil notebook k domacimu kinu, nebo k reprakum s vlastnim zesilovacem.

jak tomu predejit.
kdyz vrci repraky pripojene k normalnimu PC tak staci aby pocitac byl pripojen na stejnou prodluzku jako repraky. aby obe zarizeni byly pripojeny na stejnou fazi a zem.

pokud je pripojen notebook, tak je problem protoze notebook nema na zdroji uzemeni, je z umele hmoty :( zkousel jsem vymenit zdroj ale nepomuze to. Vyresil jsem to pouziti jineho vstupu u reproduktoru.
Osobne bych se podival po jinych reproduktorech. Staci kdyz pujdete do kramu, nechate si zapojit repraky do site a zesilite je na max. pak uchopte 3,5 jack konektor do ruky. Pokud zacnou repraky bzucet, tak je nekupujte. Pokud nebude slyset nic, tak to budou ty prave.
McEver4
Junior

Odeslat příspěvekod doRm 1. 8. 2007 20:58

děkuji za info, znamená to tedy, že nový kus nepomůže?
doRm
Junior

Odeslat příspěvekod McEver4 1. 8. 2007 22:13

novy kus nepomuze protoze bude delany stejne jako ten predchozi. V zasade se jedna o to zda vstup repraku je nejak odfiltrovan.

ja mam vyborne zkusenosti s reproduktory cambridge soundworks od creative ktere nikdy nevrcely.
McEver4
Junior

Odeslat příspěvekod doRm 2. 8. 2007 07:47

ještě jedna věc, odposlouchal jsem že stejné zvuky jako vychází z repra (včetně zeslabení při vytížení procesoru) vychází i z adaptéru notebooku (taková ta krabička), jen o něco slaběji... intenzita je částečně ovlivnitelná výběrem napájecího profilu (např při "vždy zapnuto" je hlasitost nižší než při profilu "notebook")... nemůže to být tedy vada toho adaptéru?
doRm
Junior

Odeslat příspěvekod lachta 3. 8. 2007 00:23

co tak zkusit úplně stlumit "line-in" v ovládání hlasitosti? u rušení přímo z počítače to pomáhá.
lachta
Junior

Odeslat příspěvekod McEver4 3. 8. 2007 17:51

to vrceni je kombinace nekolika veci ktere stejne nejde obejit.

1. napajeci adapter u notebooku
2. zesilovac pro sluchatka, notebooky nemaji vystup line-out ani line-in ale pouze vystup na sluchatka a vstup na mikrofon. Vystup je delany pro sluchatka s nejakym odporem.
3. neodfiltrovany vstup na zesilovaci u beden.

vrceni pochazi z adapteru pro napajeni. a prochazi celou cestou az k bednam. Nejlepsi a nejlevnejsi reseni je poridit si jine bedny.

kamarad mi rikal ze bruceni odstranil, pokud zapojil bedny do jine zasuvky nez byl zapojen pocitac. Podminkou vsak bylo aby kazda zasuvka byla napojena na jiny jistic. Zajimave, nezkousel jsem to ale pry mu to pomohlo. Pripada mi to jako blbost ale kdyz uz se v tom rejpete, za vyzkouseni nic nedate :)
McEver4
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 3. 8. 2007 19:17

2 McEver4
k bodu 2) ja mam samostatny line out, line in, mic
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior