Notebooky HP Pavilion a problemy s nimi..

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepcoo 11. 8. 2007 00:04

zamyslam kupit notebook a neviem pre aky sa mam rozhodnut...
chcel by som pocut vase skusenosti s HP Pavilionmi, pocul som ze vraj su velmi kazive, co je natom pravdy?

lebo myslel som si ze HP je kvalitna znacka a ze toto snad nemoze byt pravda, vsak su najpradavanejsimi notebookmi na svete

konkretne sa rozhodujem medzi tymito modelmi:

HP Pavilion dv6470 - Intel Core 2 Duo 1.73GHz, T5300, 15.4", 2GB DDR2, 160GB, DVD-RW, VGA nVidia Geforce 7200 256MB, WiFi, bluetooth, WIN Vista HP

HP Pavilion dv6580 - AMD Turion64 x2, TL56, 15.4", 1GB DDR2, 120GB, DVD-RW LightScribe, VGA Geforce 8400M, Wifi, bluetooth, WIN Vista HP, webcam

vdaka za nazory

hadam nebudem okolnostami (fakt ze HP ma servis az v Polsku) prinuteny kupit ASUS, ked tak odporucte nieco fakt kvalitne...
pepcoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luft 11. 8. 2007 02:58

Zdravim, ja som si pred tyzdnom kupil Hp Pavilion dv6470, zatial sa nestazujem, aj ked tyzden je asi prilis kratka skusobna doba :-). Jedine co sa mi az tak nepaci, je klavesnica, pise sa mi na nej o dost tazsie ako na desktope kde som mal UMAX klavesnicu. Aj ked je to mozno len zvyk. Dizajnovo je fajn, lenze na tom lesklom povrchu vidno hned vsetky odtlacky prstov. Inak sa nestazujem, imho nepiska :).
Luft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Barborka 11. 8. 2007 05:02

Mám HP Pavilion dv6580. Naprostá spokojenost. Větráky jsou tiché, stříhám na něm filmy, což je dost náročné, a zvládá to perfektně. ADM je pro větší pracovní zatížení spoehlivější. Otisky prstů na víku se snadno utřou přiloženou utěrkou.
Barborka
Junior

Odeslat příspěvekod Paulxp 11. 8. 2007 08:31

Ja mozem HP Paviliona tiez len odporucit. Mam zopar kamosov ktori maju taketo notasy a vobec sa na nich nestazuju, vsetko je vpohodke. Peto uz nemusis spekulovat, objednat a hotovo. Ja by som vzal skor asi model DV6470 pretoze ma to Intel C2D a 2GB RAM, to je u mna rozhodujuce :)
Pre fajnovy chod na OS Vista potrebujes 2 GB RAM jednoznacne
Amatéri postavili LOĎKU , profesionáli postavili TITANIC
Amatéri urobili LINUX (tm) a profesionáli WINDOWS (tm)
Paulxp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 11. 8. 2007 09:15

Luft: opravdu tento model nepíská? A zkoušel jsi výdrž na baterii u tohoto konkrétního modelu?Na to, že má 2GB ram mi ta cena přijde parádní...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 11. 8. 2007 09:33

co je zřejmě dost častý problém u Pavilionů je odcházející baterie - u konkrétního kusu co jsem viděl já wear level po 2. měsících skoro 40% (dále se ještě odmítal občas zapnout..) šel na reklamaci jak ta dopadne ještě nevím

hooodně nedobře na mě působil touchpad - strašně pomalý, necitlivý s nepříjemným povrchem

naopak celkem příjemně mě překvapil slušný display (v rámci možností toho, že šlo o lesklé WXGA..)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 11. 8. 2007 09:35

kosch:ale ty pozorovací úhly prý nejsou nic moc...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 11. 8. 2007 09:42

ono problém je, že všechny WXGA panely jsou nic moc, slušnou kvalitu obrazu mají většinou až WSXGA+... takže je to spíš otázka jestli ten display bude špatný nebo ještě horší.. a tenhle působil, že je spíš jenom špatný :-)

jo a jinak ještě musím říct, že strašně topí, tedy minimálně ten "můj" se Sempronem nevím kolik
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 11. 8. 2007 09:45

bohužel sehnat lesklý displej WSXGA+ je problém...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 8. 2007 11:24

Servis je v Polsku, ale ty to odovzdas slovenskemu servisu a tam si to aj vyberies. Az tie to posielaju do Polska a takisto to pride z Polska k nim.

Leskly WSXGA+ je napr. na 17" business HPckach.

Ak dostanes nejaky LCD panel od AU Optronics, tak musim povedat, ze tam sa najdu obcas vylozene zle kusy (ja som jeden taky dostal na zapozicku). Vyrobcu panelu vsak nezistis skor, kym notebook nerozbalis...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Luft 11. 8. 2007 12:36

sirius1983 píše:Luft: opravdu tento model nepíská? A zkoušel jsi výdrž na baterii u tohoto konkrétního modelu?Na to, že má 2GB ram mi ta cena přijde parádní...p/quote]


Ja som piskanie nepostrehol, takze bud som nahluchly alebo fakt nepiska. Niektory vravia, ze piska len na baterke, tak som sa don zapocuval ked bol na baterke a mozno nieco slabe tam bolo, ale takmer kazdy notebook predsa neaky zvuk vydava nie?
A ta baterka, tazko povedat, este som to velmi netestoval, akurat ked som vybijal baterku a to som sa nanom hral a bol mod "rovnovaha".
Luft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sirius1983 11. 8. 2007 16:32

Ceco: je lesklý WSXGA+ třeba na HP 6710?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepcoo 11. 8. 2007 18:32

no o klavesnicu a touch pad nemam strach, mam wireless set od Benq x530, takze pohoda...

Paulxp: no ten model 2GB Ram zoberiem iba ked najdem niekoho na DPH aby som to mal lacnejsie... ked nie tak beriem ten prvy, aj tak VIstu asi nebudem pouzivat

no k tomu servisu, som si zistoval ze ani ostatne spolocnosti nemaju servis tuna na slovensku, vacsinou vsetko v cechach alebo madarsku, HP Polsko... takze teraz mi je to uz jedno, sice som pocul ze potom po takej oprave a ceste pride fajne zniceny - poskrabany a tak...

ono do septembra este mam chvilku casu kym ho kupim, len som si hladal info o jednotlivych znackach nech kupim dobre.... takze este dufam ze ceny pojdu nizsie, ze sa ma vtedy zlacnovat o 10-20%
pepcoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDollar 11. 8. 2007 18:43

na touchpad sa mozes *****,aj tak isto pouzivas externu mys.... :wink:
McDollar
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 8. 2007 20:01

15,4" leskly WSXGA+ pri HP nezozenies. Taky ma mozno ASUS a inac som ho velmi nevidel... (WSXGA+ ma totiz daleko schopnejsie pozorovacie uhly a farebnost nez WXGA a tak tam netreba prilepsovat tieto parametre odstranenim silikonovej folie a.k.a. "lesklostou")

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků