ACER zkušenost

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod loos 29. 1. 2010 14:41

Mám NTB Acer Aspire 5930G. Musím říci, že kdyby vše fungovalo jak má, tak je naprosto OK. Zvládá hry, filmy do plazmy přes HDMI atd. Jenomže... První problém byl hned u nového výrobku. Nefungoval TV tuner. Jelikož v té době nebyl jiný skladem na výměnu, volil jsem opravu. Vyzvednutí a dovoz zpět zadarmo. Oprava už tak super ne. Čekali více jak týden na jeden drátek, který se musel objednat z anglie. Nedlouho po opravě další problém. Spolu s anténní redukcí jsem z NTB vytáhl i vnitřní část anténního konektoru. Podařilo se mi ho zandat zpět a vyrobil jsem si z dodávané pokojové antény svou redukci, která už nic nevytahuje. Po asi 3 měsících přestala fungovat čtečka otisků prstů. Odesláno do opravy. Doprava zadarmo. Oprava? Hrůza. Opraven anténní konektor a vyměněna čtečka. První šok po návratu, komplet smazaný HDD. Sice varují, že si máte zálohovat data, ale že každý HDD smažou automaticky o tom ani slovo. Dle vyjádření servisu je to standartní postup, aby se eliminovala softwerová chyba. Dobře ať smažou disk "C", ale proč i "D" ? Tak POZOR!!! Acer do servisu = koupit externí HDD a komplet zazálohovat celý NTB. Druhý šok, čtečka stejně nefunguje!!!!!!!!!! :grr:
Závěr? Už nikdy nic od Aceru!!!!!! :pozor . Hlavně ale kvůli servisu a aroganci každého s kým jsem telefonicky hovořil.
loos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 29. 1. 2010 16:10

Mno, z NTB ktere jsem kdy vlastnil ci ktere me byly pracovne prideleny byl Acer ten nejhorsi - jak z hlediska pouzitelnosti tak poruchovosti. Desktopy mi zase problem nedelaly.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 1. 2010 16:32

loos:
promiň, ale to, že si nezálohuješ data, je tvůj problém, přece každý člověk má své důležité data zálohované na 2 dalších místech, ty méně důležité na jednom. Pokud ne, jeho smůla, ono klidně může zničehonic vypovědět službu HDD a obnova z něj při mechanické závadě může stát klidně 10.25 tisíc (zrovna tento týden jsme s jedním kolegou řešili kompletní HW selhání systémového disku, na kterém měl plno důležitých dat).

Jinak uvedení systému do původního stavu je opravdu velice častý postup, obzvlášť jedná-li se o závady typu "něco přestalo jet" (což může poukazovat na SW problém). Pro servis je jednodušší udělat kompletní obnovení, než u každého notebooku zvlášť piplat OS. Resp. často to bývá to první, co se udělá.

To, že neopravili to, co měli, je jiná věc. Asi ti nezbyde nic jiného, než dát to do servisu znova (na ten občas slýchávám nepěkné věci, i když se acer v průběhu posledních let dost zlepšil)

No, takže bude to třetí závada, takže ještě jednu (pokud byl notebook kupován na fyzickou osobu) a šup do krám pro vrácení peněz.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 29. 1. 2010 17:07

Mam Aspire 1810TZ a musim zaklepat na drevo zatim porucha zadna. Sasi ma velmi dobre, nikde se nic neprohyba a nevrze. Vyborna je vydrz, ktera pri praci s office dokumenty a netem je neco kolem 7 hodin, takze vyrobce se strelil jen o hodku :-). Ale jinak spokojenost nejvetsi.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2010 18:24

Já mám nějaké 3 roky Acer Extensa 5220. Asi před půl rokem jsem si všiml praskliny na víku (v zavřeném stavu v levém horním rohu, délka asi 3 cm), pro jistotu jsem zalil lepidlem, aby se to dál nerozlejzalo.
Asi po roce mi začnul nějak blbnout displej, ale stačilo rozebrat a zatlačit konektor. Je možné, že to měl na svědomí jeden z pádů (viz níže).
Klouby možná budou mít taky nějakou prasklinku, ale víko drží dobře. Při zavření ale už přestalo úplně doléhat (takový ten čudlík, co zhasne monitor, když se NB zavře).
Na druhou stranu když vezmu v úvahu, že jsem ho 3 roky nosil do práce a zpět, jednou mi spadl ze židle na dřevenou podlahu a asi 5 krát jsem se s ním v obyčejné látkové tašce natáhnul na ledu - za deset tisíc (tehdy) super. Koupen bez OS, mám na něm Linux.

Výdrž při surfování přes wi-fi 1,5 hodiny, výrobce uvádí 2 hodiny.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alxi 2. 2. 2010 15:19

ja mam vyse dva a pol roka ACER TM5720G na ktorom som rozbehal hry ako crysis, RE4, NFS Carbon, Mini Ninjas, najnovsi Tomb Raider a mnohe ine.. vsetky sli v pohode.. vydrz pri wifi ON 2hodiny, pri off a low zatazi 3hodiny.. a nemam s nim ani najmensi problem.. stal ma sice 40 tisic, ale tie necele tri roky posluzil fajn..

myslim,ze to o com sa tu bavite zavisi:
1. od samotneho vadneho kusu - niekto moze dostat zly kus a mat problemy a niekto moze mat fajn kus
2. od celej modelovej rady - trebars u ASUSu to bolo A6 a F3 - dve modelove rady ktore pokazili firme meno na rok dva dopredu a teraz uz sa tazko ziskava priazen zakaznika.. vacsina su hlupe ovce a ked niekto povedal,ze asus alebo acer je *****, tak to tak budu brat, bez toho, aby vedeli, co acer/asus vyraba teraz..

teraz si idem kupit Lenovo SL410 ktore mi zase vydrzi dufam aspon 3 roky, ak nie aj viac..
alxi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 2. 2. 2010 18:55

Ja mam Acer AS6935G necely rok (kupeny v aprily 2009 za 1000€ - 30 000sk) hned prva zavada nenabijal niekedy bateriu,.. Odniesol som ho na reklamaciu tam sa zavada neprejavila tak mi ho vratili naspat,a vysmiali ma ci ja nemam problem v elekt.sieti.
Samozrejme ze ma to stvalo tak som skusal problem odstranit sam... premeria som nabijacku ta bola ok,... tak som skusil flashnut na vlastne triko novsiu verziu biosu a hla baterka sa nabijala ako mala.... problem vyrieseni..
Po necelom roku pouzivania,baterka vydrzi necelu 3/4 hodinu a z 30% na 5% klesne behom minuty... este som to nereklamoval..
Dalsi minus co som postrehol tak niekedy zadna tuba chrapci...pomoze prepnut zvuk na 5.1 a naspat na stereo,.. zial novsie ovladaca na zvukovku niesu takze nic ine neostava iba ten zvuk trpiet :-S
LukiKE
Junior

Odeslat příspěvekod Marousek 2. 2. 2010 22:41

Ahojte kluci.
Měl jsem asi 5 let zpět nějaký starý Acer Aspire (už nevím model) a zkušenosti s ním nemám moc dobré, hlavně co se týče konstrukce. Dokonce mi asi po 3 letech rupnul pant. Po té jsem si koupil stolní PC.
Teď bych ale potřeboval nový NB hlavně k práci doma i venku a občas bych si zahrál i nějakou hru. Teď mě zaujal tento ACER http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=94193. Splňuje všechny mé požadavky co se týče výkonu, velikosti, ceny, ale mám strach z té konstrukce. Četl jsem že ty novější Acery jsou už lepší než dřív. Má s tímto modelem někdo zkušesnoti?

Díky
Nissan Sunny 1.6 SLX - díky Ace2
Marousek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fire_off 3. 2. 2010 13:43

ja som mal acer 5930G... otras grc, stale zapnuty ventilator, piskanie pocas nabijania, chrapciaci subwoofer. odpoved servisu: zavady su v norme alebo sa neprejavili. po tristvte roku vydrzi baterka 30 minut, proste otras. do prace sme dostali nove travelmaty (neviem presne model tie s 8 hodinovou vydrzou) bol som na ne celkom zvedavy ale, hlucne, hlucne disky, velmi sa prehybajuce viko displeja, nechutny touchpad. takze.. acer uz nikdy viac .. predsalen cloveku sa nechce stale riskovat ci sa uz zlepsili dostatocne alebo nie
fire_off
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2010 17:01

no vidíš, tak to větrák na tom mém je velmi tichý. Pokud není kolem mě úplné ticho, tak ho při běžné práci ani neslyším. Byl jsem v knihovně a najednou slyším hroznej vysavač, kouknu, naproti mě se posadil člověk s HP.

Ony vůbec HPčka (aspoň ty levnější řady) jsou dost hlučné. Chodil jsem na školení na grafické programy, taky jsme na to měli HP, hrozný vysavače :D. A to nebylo nic moc náročného, ty samé programy jsem bez problémů spustil na mém 3 letém notebooku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 3. 2. 2010 17:35

Fire_off ten chrapciary subwoofer mam aj ja,...ale ako som pisal v prispevku vyssie tak chrapci iba sem tam....
LukiKE
Junior

Odeslat příspěvekod marcelv 3. 2. 2010 18:09

zdravim, ja mam starší notebook Acer TravelMate4202WlMi.kupoval som ho za 42k f roku 2007. Doteraz slape ako hodinky, ziadna prasklina nikde ani mechanicka porucha.. ak neratam zaesknute tlacitko wifi, ktore som opravil jednoducho. Fsetko slape, ako ma. Raz za cas ho otvorim, vysajem prach, vycistim ventilator a ani o nom neviem..Som bol spokojny user..Kvalita spracobania sice nebola najlepsia, makke plasty a tak, ale svoju sluzbu plnil dokonale.. Po novom som mal na nom W7 a sli sizne ako XP po cistom installe.. 8-)
13" MacBook Pro_4GB_2.53 GHz_Snow Leopard_W7
http://hocikto.info/
marcelv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 3. 2. 2010 18:27

Mám za sebou prodaných okolo 100ks acerů za posledních 5-6 let a musim říct že se hodně zlepšily oproti minulosti. Jasně že se občas objeví nějaká reklamace, ale z toho prodaného kvanta je to miziv procento. Spíše mám poslední dobou velmi dost záručních a pozáručních reklamaci notebooků HP. Dále jsem asi před půl rokem prodal známému DELL za cca 48tisíc. Už 3x u něj byly technici (má servis v místě do 48hodin), jednou vadné podsvícení LCD(výměna), podruhé problém s napájením (vadné SMD součástky - výměna desky), potřetí problém s VGA (nvidia tuším). Když to srovnám s tím, že mám doma asi 3 roky starého Acera Extensu za cca 8tis korun, který je otlučený, namáháný, občas v extrémních podmínkách (zima/teplo/vlhko) a více méně mi už párkrát spadl a dodnes funguje bez problému, musim se sám divit. Ale abych pouze nelichotil Acer, už jsem měl i kus, který se 4x reklamoval během 3-4 měsíců a pak byl vyměněný za nový (asi nějaký zmetek). Já to říkám tak, značka není nejdůležitější, jde především o daný kus, zda-li vydrží, či ne. Ať je to DELL za skoro 50tisíc, nebo acer za 8 tisíc.
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pics22 4. 2. 2010 06:59

Zrovna reším menší dilema, chtěl bych si koupit 13,3 notebook a to řady timeline (konkrétně: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73053). Co jsem četl, tak prý není zas až tak špatná,ale jako většina lidí,tak i já mám menší nedůvěru v ACER. Bohužel zrovna jejich notebook splňuje vše co bych potřeboval, mam sice menší výhrady k lesklé povrchové úpravě klavesnice,ale s tim bych snad mohl žít. Ještě se mi zalíbilo nové SONY VAIO řady Y,ale tam je cena zas trošku jinde.
pics22
Junior

Odeslat příspěvekod LukiKE 4. 2. 2010 07:06

Ale tak zasa kazdy nb ma nejake muchy,... na aceroch sme pisali minusy a vady ale taktiez maju aj plusy....
Samozrejme kazda zavada nastve a urobi neistotu voci danej znacke,...
LukiKE
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků