ACER zkušenost

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LVJL 19. 8. 2007 08:27

Pro zajímavost. Mám ACER TM 354TE, PIII800,128MB,20GB,13", 1,8kg, externí FD+CD mechanika, koupený 11.2001 za 81000,-. Úpravy- 512MB a W XP. Užívání denně s přenášením, kancelářská práce, net. Závady po 6,5 letech -prasklý rámeček u LCD/šíře jen 9mm/ a po 5 letech zlomené spínací posuvné tlačítko. Servis ACER mi řekl, že po 5 l. není schopen toto opravit. Tak zapínám párátkem dírou po spínači. Kdyby to nešlo, tak bych ho nemohl užívat. Baterie už dlouho-0, tahám denně šňůru s adaptérem. Nebýt spouštění, tak s ACERem po 6,5 letech naprostá spokojenost. Klouby pevné jak nové, klávesnice OK. Ale za NTB bych 80000,- už nikdy nedal. Všichni kolegové v práci mají již druhé NTB základní kategorie, a jsou v horším stavu, než můj první. Ale za oba dali méně, než já za jeden. Tož, to je moje zkušenost s ACERem.
LVJL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feriak007 19. 8. 2007 10:26

Jeden známi si kúpil acera asi pred rokom a nieje velmi spokojný, výkonovo bol celkom dobrý ale prevedenie bolo uz trochu horsie.
Celé mi to pripadalo ako jedna plastová krabička od nejakej bombonieri :) .po pár týždnoch používania sa mu spravili kadeaké preliačiny a teraz už len čaká kedy sa mu celý noťas rozpadne :D

toto je moja skusenosť z acermi, osobne by som si ho asi nekúpil :)
feriak007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wlashack 19. 8. 2007 16:37

Zkušenosti s prvním (Aspire 1362) kromě výkonu veskrze negativní (chabé zpracování, odešla 2x DVD-RW, baterie, ucpávání chlazení ...)

Zkušenosti s druhým, nynějším (Aspire 5051 - koupen 3/07) jen ty nejlepší. bez jediné závady, pevné šasi, vizuálně stále jako vybalený z krabice a to ho nějak nešetřím, fakt supr.

K práci servisu v letech 2003-2005 na prd, pomalé, protivní operátoři, zfušované opravy. Stav 3/07 (přítelkynin Asipre 3103) - 2x vyřízeno do 5 dní i s podpravou, obojí kvalitně opraveno, teď šlape jako hodinky, stejně jako můj)

Nové modely Acer můžu s ledovým klidem doporučit a můj daší NT bude taky Acer. Brousím si zuby na 12" TravelMate 6929 :D
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikina 19. 8. 2007 17:10

Acer Aspire 5672WLMi stari skoro 2 roky, denne pouzivany, prenaseny. Zatim absolutni spokojnost, zatim jsem ho krome zkouseni Visty RC1 jako 2. os ani nepreinstalovaval. Zavady, krom trochu poskrabaneho vika, protoze si na nj sem tam neco odlozim :( zadne :). Ted ho asi necham vycistit, pacplanuju dokoupit ram a mozna i disk.
žít a nechat žít
Mikina
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puchino 19. 8. 2007 17:34

No v davnych dobach sa robili Aceri celkom slusne. Dodnes mame vo firme prehistoricky P2 a stale funguje. Bez jedineho poskodenia ale dnesne Acery su o uplne niecom inom. Lacne prevedenie a nekvalita...
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 19. 8. 2007 18:13

Puchino píše:No v davnych dobach sa robili Aceri celkom slusne. Dodnes mame vo firme prehistoricky P2 a stale funguje. Bez jedineho poskodenia ale dnesne Acery su o uplne niecom inom. Lacne prevedenie a nekvalita...
Rozlišoval bych dosavadní acery (folio, stříbrná barva) a ty nové (bílé gemstone, černé profile). Rozdíl v jejich zpracování je totiž propastný. Před půl rokem jsem měl na recenzi jeden ten starý TravelMate model. Měl 14", integrovanou grafiku, výdrž jen 3 hodiny, velmi měkké plásty a neměl ani dokovací konektor. Přiznám se, že při ceně 32 tisíc jsem měl obrovský problém na tom notebooku najít něco pozitivního.

Teď už jsem měl shodou náhod na recenzi tři gemstone acery, jeden profile a další gemstone je na cestě. Zatim tyhle všechny hodnotím velmi pozitivně a přiznám se, že některé bych si s klidem dokázal představit jako můj vlastní notebook.

Pokud jde o kvalitu zpracování tak musim říct, že i ty Aspire modely, které jsou plastové, jsou na tom mechanicky líp než některé business notebooky jiných značek.

No a když už tady padlo slovo o business HPčkách, tak měl jsem na recenzi HP 6710b a bylo hlučné, jeho výdrž při reálném použití nebyla nic moc. Víko displeje mohlo být taky pevnější. Když jsem vedle něj postavil podobný (podobně drahý) TravelMate řady 6000, tak ten byl tišší (většinu času byl větrák vypnutý), pevnější, měl větší výdrž na baterky a měl dokonce i grafiku X2300 (nic extra ale potěší). Tak to jenom takové malé srovnání samotných NB.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maus007_ 19. 8. 2007 18:34

Mam uz 10. mesic Aspire 5672AWLMi_2GB a krom tech mekkych plastu slape jako hodinky, nemuzu si stezovat. Jedine, co me trosku leze krkem, je kdyz pouzivam touchpad, tak mi "chrci" zvuk, nevim cim to je.
maus007_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vincent 19. 8. 2007 20:22

měl jsem acer aspire 3023WLMi. Šlapal dobře, ale praskli mi u něj panty a když jsem to reklamoval tak mě v servise odpravili baterii. Takže z toho důvodu bych si už acera asi nikdy nekoupil.
Vincent
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 8. 2007 23:21

Ach jo dalsi thread kde se srovnava nesrovnatelne...notasky za 80K a stare a nove Acery se hazou do jednoho pytle :(

swarm: novy gamestone bych si taky dokazal predstavit jako svuj notasek, jedine co me ale vadi je design-provedeni kalvesnice :(
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 19. 8. 2007 23:34

S klavesnicí jsem plně spokojen. Je podle mě stejně good jako na business HP... design Aspire se mi ale taky moc nelíbí. Já bych šel do TravelMate :-).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyberhoch 20. 8. 2007 01:53

No nazory sa rôznia ja mam svoj TM 4601WLMI akurat 2 roky a nic,pohoda.Hoden som s nim cestoval sem tam ho niekde buchol ale zmakol to.Notebooky su skladacky a preciznost pracovnikov ktory ich montuju,balia dost rozhoduje ako aj distribucia.Kym notebook pride az k vam moze byt uz ciastocne v ***** a skoro sa kazi.Toz vsetko z mojej strany. :wink:
Cyberhoch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Triplespace 20. 8. 2007 10:25

Presne jak povedal Gruppe a swarm v tom poslednom odstavci Nove Acery TM su velmi kvalitne spracovane lepsie jak HP-aspon co sa tyka materialu a vykon je tiez velmi vysoky staci si precitat hocijake testy... a z vlastnej 1mesacnej skusenosti s Acer TM 5720 mozem povedat ze som velmi spokojny akurat mi vadi zla klavesnica... pri pisani cisiel je to katastrofa
CPU: INTEL CORE 2 Duo E6600 2.4 @3.5+Freezer MB: Gigabyte P35-DS3R RAM: DDR2 2X1gb A-DATA Extrem edition
vitesta 800mhz HDD: Samsung 500GB + WD Caviar Black 640GB VGA: MSI 8800GT OC DVDRW+/-:LG Zdroj: Corsair TX650W Monitor: HP Pavilion 22"
Triplespace
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 20. 8. 2007 10:40

Ja musim souhlasit Acery P2, P3 jsou stale dobre stroje a ještě do nich občas doplňuju větši RAM... to co ale vyrobili za posledni 2 roky patři do šrotu
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yvajs 20. 8. 2007 15:52

Chci si koupit též Acera, můžete mi poradit? Koukám po Acer 4920(ale má starší procesor, ale jinak se mi zdají ostatní parametry OK)
yvajs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sterivap 20. 8. 2007 16:06

prodal jsem za poslední rok a půl 5 Acerů a žádný problém jsem neměl (doufám, že to teď nezačne...) byly do rodiny, všechny pro ženský a byly levný. To je výčet plusů...
Vržou, je tam na můj vkus více plastů, než jsem schopen snést, servis je celkem šílený-jsem z Brna a je tu servis pro celou republiku, takže vím od kamarádů ty strašné historky (na druhou stranu prý pracují rychle-hlavně když neuznají záruku....)-ale jen od nich, sám jsem tam nikdy nebyl ani nevolal ani nic...
Na druhou stranu si před měsícem kupoval kolega (přes všechna varování) nějakou tu novou 5-kovou řadu. Je to kulatý, škaredý-ale 160 GB disk a 2 GB paměti za tu cenu....to byl jeho jediný argument. Já bych to neriskoval. :-B :-B
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků