ACER zkušenost

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vykook 16. 2. 2010 22:48

Zkusenosti s Acerem? Jenom ty nejhorsi :)
Obrázek
Obrázek
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirotuh 16. 2. 2010 23:23

co je to za NB ?
NB Acer Aspire 5672WLMi, Core2Duo T7600, 4GB DDR2 667MHz RAM, MRX1600, 320GB SATA2 HDD 7500rpm Hitachi, Windows 7 Ultimate 64bit
mirotuh
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 16. 2. 2010 23:27

Mr.Semtex píše:No vidíš to, a my máme na firmě už dlouhá léta jako pracovní noťasy TravelMate, jenom se tak co dva roky mění za novější a nepamatuju žádný problém.. Teď zrovna mám TravelMate 6293 a jsem maximálně spokojen.. 8-)

Holt záleží na řadě a na ceně modelu TM 6x92 a 6x93 jsou podle mě ty nejkvalitnější Acery. Před necelýma dvěma rokama jsem si chtěl koupit 14" TM 6492, ale byla moc drahá, tak jsem nakonec skončil u levnějšího 14" Thinkpadu R61.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 17. 2. 2010 01:08

mirotuh píše:co je to za NB ?

travelmate 529 - Vim ze to je obstarozni model a ze novejsi rady na tom budou asi lip, ale proste jsem ztratil duveru. Vymena case stala tehdy ~4000 kc
Btw, jeste to ma vytrhlej kloub a dalsi prasklinky, ale nemam to nafoceny a ted se tim veru zabejvat nebudu, jo a abych nezapomnel, jeste tomu vyhorel napajeci obvod...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fire_off 17. 2. 2010 08:05

kupi notebook a o dva roky ho predat za desatinu s tym ze vies aky je na prd , kupit si dalsi notebok tej znacky a nasledne pozerat na dalsi tej istej.. to uz chce naozaj lasku k znacke inak to nevidim;) acer by narval aj 10 jadro pod ventilator velkosti 2x2 cm.. je im to uplne jedno. dokonca sa im to paci lebo viac ako 2 az 2 a pol roka to nevydrzi a ocividne vela ludi si kupi dalsi od nich
fire_off
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 17. 2. 2010 08:13

Viac menej v čomsi s tebou súhlasím ale takéto praktiky sú aj u značiek ako ASUS , HP (hlavne multimediálne rady Pavilion doteraz strácam zmysel a rozum pri rozložení a dizajne NB a chladenia celkovo pri tak výkonom HW!)
Naposledy upravil wizaard dne 17. 2. 2010 10:49, celkově upraveno 1
Důvod: Není nutné citovat poslední příspěvek nad Tebou.
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fire_off 17. 2. 2010 11:35

vyrobcovia vyrabaju len to co mozu predat:) zistili ze 80% ludi behne do prveho super obchodu ako Nay a Datark, kupi prve co najviac svieti a nestara sa. a o dva roky kupi zas. to len par takych ako ja vyberaju notebook 3 mesiace aby kupili za tie peniaze co najlepsie.
fire_off
Junior

Odeslat příspěvekod yeek 17. 2. 2010 19:27

Vykook píše:Zkusenosti s Acerem? Jenom ty nejhorsi :)

Já mám opačné zkušenosti - pět let jsem téměř denně používal low-end Acer Aspire 3002LM - šasi foolio, přesto na něm nebyly žádné praskliny, stříbrná barva se (jak jinak) sice ošoupala na místech, kde se člověk opírá zápěstím a LCD trochu ztratilo na jasu, ale jinak žádné "servisní zásahy" nepotřeboval (mimo dobrovolných zásahů - jako doplnění wifi, RAMky, výměna disku za rychlejší a větší, výměna baterky a vždy když už byl otevřený jsem vyčistil větrání). Když jsem ho kupoval, cíl byl, aby stroj vydržel tak cca 4 roky, choval jsem se k němu opravdu "slušně" a - světe div se - pořád funguje bez problémů, byť jsem ho posunul starším členům rodiny, kterým jeho výkon ještě pořad postačuje ;-)
yeek
Junior

Odeslat příspěvekod mirotuh 17. 2. 2010 20:28

takze travelmate 529, to je notebook predavany asi pred 8-10 rokmi (900MHz procesor...), od tej doby predsa len co to zmenilo aj u Aceru, je nefer poukazovat na taky stary model a na zaklade toho tvrdit ze Acer je nanic,
a ze raz za 2 roky vymenit NB je pricasto to by som netvrdil, to zalezi od financnych moznosti spotebitela, firmy takto casto menia odpisany hw uplne normalne a vacsina domacnosti tiez ak sa to da, a moralne a technologicke opotrebenie je ovela rychlejsie, na co by komu bol 5 rokov stary hoc zachovaly pocitac, ktory uz ale nepostacuje na 80% aplikacii
NB Acer Aspire 5672WLMi, Core2Duo T7600, 4GB DDR2 667MHz RAM, MRX1600, 320GB SATA2 HDD 7500rpm Hitachi, Windows 7 Ultimate 64bit
mirotuh
Junior

Odeslat příspěvekod mirotuh 17. 2. 2010 20:35

takze travelmate 529, to je notebook predavany asi pred 8-10 rokmi (900MHz procesor...), od tej doby predsa len co to zmenilo aj u Aceru, je nefer poukazovat na taky stary model a na zaklade toho tvrdit ze Acer je nanic,
a ze raz za 2 roky vymenit NB je pricasto to by som netvrdil, to zalezi od financnych moznosti spotebitela, firmy takto casto menia odpisany hw uplne normalne a vacsina domacnosti tiez ak sa to da, a moralne a technologicke opotrebenie je ovela rychlejsie, na co by komu bol 5 rokov stary hoc zachovaly pocitac, ktory uz ale nepostacuje na 80% aplikacii, co je na tom ze niekto ako Acer (ale napriklad aj Asus ci HP) sa tomuto trendu prisposobi a vyraba tomu zodpovedajuci vyrobok, proste pocitace budu raz patrit medzi rychloobratkovy tovar
NB Acer Aspire 5672WLMi, Core2Duo T7600, 4GB DDR2 667MHz RAM, MRX1600, 320GB SATA2 HDD 7500rpm Hitachi, Windows 7 Ultimate 64bit
mirotuh
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 17. 2. 2010 20:46

swarm píše:
Mr.Semtex píše:No vidíš to, a my máme na firmě už dlouhá léta jako pracovní noťasy TravelMate, jenom se tak co dva roky mění za novější a nepamatuju žádný problém.. Teď zrovna mám TravelMate 6293 a jsem maximálně spokojen.. 8-)

Holt záleží na řadě a na ceně modelu TM 6x92 a 6x93 jsou podle mě ty nejkvalitnější Acery. Před necelýma dvěma rokama jsem si chtěl koupit 14" TM 6492, ale byla moc drahá, tak jsem nakonec skončil u levnějšího 14" Thinkpadu R61.


TM 6492 byla ve stejné konfiguraci dražší než R61? :hm

Já většinou skončím znova u Aceru potom co porovnám ceny stejně vybavených výkonných NB..
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 17. 2. 2010 21:05

Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 18. 2. 2010 10:20

maus007_ píše:Mam uz 10. mesic Aspire 5672AWLMi_2GB a krom tech mekkych plastu slape jako hodinky, nemuzu si stezovat. Jedine, co me trosku leze krkem, je kdyz pouzivam touchpad, tak mi "chrci" zvuk, nevim cim to je.



To bude konflikt IRQ takže si pohrát s nastavením ovladačů pokud tomu touchpadu nebo zvukovce lze změnit IRQ.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zcpajr 12. 3. 2010 20:19

Co byste mi řekli k tomuto Aceru Extensa 5235-302G25Mn za 8200 korun?

http://www.megaobchod.cz/notebooky/acer-extensa-5235-302g25mn.html

Potřeboval bych nějaký notebook na VŠ. Zde jsou mé požadavky:

    matný displej
    numerická klávesnice
    velikost displeje 15,4"/15,6"
    nový (nechci repas)
    2gb ram
    cena max. 8500 korun

Nepředpokládám, že na trhu existuje něco jiného, co by splňovalo všechny mé požadavky a proto jsem kvůli tomu ani nezakládal nové téma. Jde mi především o vaše zkušenosti. Zajímají mě:

    odolnost (Jak dlouho to vydrží pohromadě při dennodenním přenášení?)
    reálná výdrž (Kolik to opravdu vydrží při prohlížení internetu s WiFi?)
    a vůbec všechny vaše zkušenosti s řadou Extensa (Jde například vypnout touchpad?)

Díky za reakce.
Za císaře pána a jeho rodinu.
zcpajr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2010 20:35

Mám Acer Extensa 5220 už asi 3 roky a jsem s ním spokojen, na normální prohlížení Internetu, Open Office, Gimp atd je úplně v pohodě (jen věrnost barev displeje není nic moc, ale to v této cenové kategorii žádný). Nevýhodou je velmi malá výdrž baterie - při surfování přes Wi-Fi asi hodinu a půl (jestli na tom chceš psát přednášky, tak je to zoufale málo).

Prasklo mi v rohu víko, ale na funkci to nemá vliv (pro jistotu jsem to zalil lepidlem). Asi dva roky jsem ho nosil denodenně do práce.

Touchpad se vypína Fn+F7
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků