Nefungující SpeedFan.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod jaromir 30. 8. 2007 09:58

Mám notebook Fujitsu Siemens Amilo.

Když spustím SpeedFan, tak v menu "Fans" nevidím ani jeden ventilátor.

Myslíte, že je to tím, že daný ventilátor vůbec nemá propojení na čip na desce a nebo jsem zapoměl něco nastavit?
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 30. 8. 2007 10:06

Když jsem kdysy dávno zkoušel dát SpeedFan na notebook, tak mi to napsalo, že to funguje jen s notebooky Dell... Od té doby jsem to nezkoušel, takže nevím, jak nové verze, ale asi taky ne...
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janzat 30. 8. 2007 10:09

Nenapadá mě, na kterém NB by bylo možno rozjet speedfan a regulovat v nem rychlost otacek. V noutech je to hodne proble, je to rizene automaticky....
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 30. 8. 2007 10:35

Na některých to jde... napadá mě třeba ASUS M6. Každopádně aby ti to šlo, tak musí být tvůj notebook podporovaný a podporovaných jich je jen velmi málo.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kUbA1 30. 8. 2007 12:12

Spíš bych se mrknul na web výrobce nebo na dodávané cd.Spousta výrobců má vlastní programy..

Nebo vyzkoušej Notebook Hardware Control
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=84
.:Klfree.net:.
kUbA1
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 30. 8. 2007 12:20

kUbA1: spousta?? které výrobce jako myslíš? regulace větráku nejde skoro nikde. Pouze u Sony a Toshiby si vzpomínám, že byl takový posuvník chlazení (který nastavoval z 3-5 voleb spoustěcí teploty) a to ještě ne na všech modelech to fungovalo. U většiny výrobců to ale nastavit vůbec nejde a FS patří mezi ně. Tam je akorát možnost, pokud je tam to tlačítko s větráčkem, tak to přepíná na tichý mód, ale taky neni na všech modelech.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaromir 30. 8. 2007 13:47

Já mám FS Amilo A1667G, takže tlačítko "s větráčkem" na zpomalování procesoru a grafiky mám, navíc se mi podařilo snížit napětí procesoru pomocí Right Mark CPU CLock Utility

rychlý režim : 1,35 V na 1,025 V
pomalý režim: 0,8 V na 0,775

Notebook mám stále v tom pomalém režimu, kde mi integrovaná grafika x700 jede na poloviční frekvenci, výše zmiňovaný Right Mark mi podle potřeby zvyšuje frekvenci CPU, ale větráček jede stejně tak 99 procent času :(. S tím, že jak jede, tak viditelně klesá teplota na CPU, takže bych potřeboval, aby jel stále (jako teď), ale na menších otáčkách. Chladil by stejně (jen by nevyklesávala teplota) a bylo by to tižší.

NB Hardwar Control jsem zkoušel, a ten mi nenajde ani čip, pomocí, kterého je možné regulovat frekvenci CPU, takže je nanic.

Ale ještě jednou ho zkusím na ten větráček.

Ještě bych mohl taky zkusit ještě více podtaktovat tu grafickou kartu (než je teď na aktuální polovině frekvence), ale to asi nebude mít žádný výrazný efekt, a nebude to uživatelsky příjemné.
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 30. 8. 2007 13:55

Tak v Notebook Hardware Control nikde nevidím regulaci otáček, jen případné nastavení multiplikátoru procesoru a jeho napětí. Dale pak frekvenci grafické karty, na tu si teď vyzkouším ATITool, jak vidí, tak mám ATI. Je zbytečné, abych jen na grafiku měl spuštěný celý NHC, který by se navíc určitě hádal s Right Markem, protože dělají stejné regulace pro CPU.

Máte ještě nějaký tip na regulaci větráčků (kromě varianty to rozebrat a sériově tam dát k větráčku odpor? Mám ještě do dubna záruku.

Ještě jsem si dnes nechal celý větráček profouknout stlačeným vzduchem, prý tam toho smetí bylo dost.
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 30. 8. 2007 14:01

Založím ještě jedno vlákno na výběr tichého notebooku.

Založeno
"Jak vybrat tichý notebook?"

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=1081090#1081090

Prosím přispějte radami a zkušenostmi, velmi to ocením.
jaromir
Junior