Jak vybrat tichý notebook?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jaromir 30. 8. 2007 14:00

Jak vybrat tichý notebook?

Uvádí se hlučnost v dB? Asi ne co? Takže mě jako jediný orientační parametr napadá výdrž. Jak to málo vydží, tak to hodně žere, tímpádem to hodně i topí a je to třeba hlasitě chladit.

Samozřejmě by bylo nejlepší si notebook poslechnout, ale jsem v malém 50 k městě a je zde vše jen na objednávku a na Invexu nebo v jiných prodejnách je stejně hlučno.

Jsem audiofil a chci ticho, jsou vůbec pasivně chlazené notebooky, kde bych se pak už jen zaobíral, jestli koupit 7200 otáčkový a nebo 5400 otáčková HDD (taky kvůli hluku)?
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 30. 8. 2007 14:09

Navíc mé požadavky jsou značně protichůdné, potřebuji mít jedna data a programy (USB klíčenka, nebo synchronizace opravdu nestačí, takhle jsem žil 2 roky a vedlo to jen k chybám.

Takže potřebuji notebook k práci. Ne 12" ale 17" a větší (bude to velká mašina), na kterém chci i občas hrát, ale chci aby byl při normální práci tichý.

Opravdu jde koupit nějaký velký notebook, co nebude večer pří práci hučet (když hraju, tak to při tom střílení je samozřejmě jedno).

Nebo se na to vykašlat a rozdělit si úlohy.

Hraní konzole, nornální PC.

Práce velký notebook, to se mi zdá ale zbytečné, protože jediný rozdíl by byl v grafické kartě a už teď jsem viděl notebooky s dvěma grafickými kartami, jednu na hraní a druhou integrovanou, málovykonnou a tímpádem i s malou spotřebou a potřebou chlazení na práci.

Pak mě ještě napadla možnost typu Server - klient. Tedy pracovat na pasivně chlazeném terminálu, který by přes VNC dělal věci na serveru, ale to se nedá ovládat, je to děsně uživatelsky nepříjenné (má to obrovské latence), a terminál by musel mít vlastní připojení na Internet, abych ho mohl poižívat i mimo domov, prostě nevýhodné a složité řešení.

Potřebuji nějaký 17ti palcový (a nebo větší) notebook s pasivním chlazením, to by bylo ideální.
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 30. 8. 2007 14:16

Já mám pasivně chlazené FS Amilo Pro V3205.... najít ale v dnešní době nějaký jiný plnohodnotný notebook (tj žádné ULV procesory/desky), který se nepotřebuje neustále aktivně chladit, je strašně těžké.

Teď si vybavuju jen V3205 a V3405... oba větrák mají, ale spouští ho jen, když je potřeba, což je jenom při hrách a intenzivní námaze procesoru. Při běžný práci ve Windows se nespouští vůbec. Jinak jako recenzent jsem měl za posledních 5 mesíců (kdy jeden jsem celý byl pryč) doma 16 notebooků. Nic nebylo jako to moje V3205. Pozitivně hodnotím nové ACERy. Ty s integrovanou grafikou sice větrák občas spustí, ale je aspoň hodně tichý. Měl jsem tu i nějaké s dedikovanýma grafikama a taky to bylo pořád ještě o dost lepší jak konkurence. Jinak teda malé notebooky 11"- mají nevýhodu, že i přes ULV procesory větrák taky jede dost často, protože se tam nevejde takový chladící blok. Takže pokud si člověk řekne, že si koupí něco malýho, že to bude tichý, tak to taky neplatí.

Najít tichý notebook je problém a průser je taky v tom, že jediný způsob, jak zjistit, jestli je notebook tichý, je ptát se lidí na forech. Jenže spousta lidí má třeba jen svůj první notebook a nemá ještě soudnost a nebo jsou notebookem tak opojeni, že by na svůj NB neřekli křivého slova.... takovým lidem se pak nedá moc věřit.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 30. 8. 2007 14:17

S dedikovanou grafikou jsi bez šance.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 30. 8. 2007 14:53

Amilo V3205 je jen 12" (I 15 je málo)
navíc jen 0,5 GB RAM
malý HDD

je to prcek, nic pro mě, já potřebuji náhradu stolního PC, spíš stolní pracovní stanice
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 8. 2007 15:07

17" a pasivne chladeny? To teda nebude dobre...

Pasivne chladeny notebook som doteraz drzal len jeden - 10" SONY. 17" hovada byvaju naopak nacpane vykonnymi grafikami, ktore teda pasivne chladene rozhodne nebudu...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod street.man 30. 8. 2007 15:09

Kamos ma Acer TravelMate 5623WSMi (LX.TGU0Z.031) a je celkem dost tichy.....ma 17" ,core 2 duo 1.66 ,1Gb ram ,GF GO 7300 A 120 HDD ,ale ma aktiv.chlazeni
street.man
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 31. 8. 2007 16:43

mrknu se na něj, i když je to Acer...
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 8. 9. 2007 13:00

L715 hučí jak kráva, jde slušně slyšet i v IDLE.

Nač velký NB, já zvažují přechod z 17" na 12.1" pravděpodobně zmíněné V3205. K tomu akorát dohodit 20" LCD a hotovo... Jedno do kanclu, jedno domů a venku si s 1280x1050 vystačím....
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků