Asus F5R (F5R-AP040)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod ptth 28. 9. 2007 16:17

Jak frčí tenhle notebook pod linuxem dejme domu ubuntu nebo opensuse?Odhadem?Ma slusny vybaveni,ale jestli to neni v pripade hratek s linuxem spis na skodu...
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod ptth 28. 9. 2007 23:10

Hm tak s tim vetrackem to je teda vec...prehrani biosu je v pohode?A jinak ten notebook je dobrej? Uvazuju co koupit,je toho hodne,ale tenhle asus se mi libi...bud premyslim nad acerem za 11500 :) pro pokusy a nebo neco kvalitniho za rozumnej peniz a to se mi zda ten asus...
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod Krtekcz 29. 9. 2007 13:10

A nevíš náhodou kdy ASUS tu novou verzi BIOSu vydá? Jak si ten BIOS aktualizoval? Pomocí flashe přes bios nebo pomocí nějaké utility přes windows? Protože jsem právě slyšel o nějakých prográmcích do windowsu, ale nechce se mi moc věřit, že by to mohlo nějak spolehlivě fungovat. A bude teda stačit jenom aktualizovat ten bios a nic víc? větráček se pak bude automaticky regulovat? Můžu ten BIOS tam nahrát i když mám už na HDD nainstalovany Windows? Bude se to windowsu libit, že bude nadale fungovat jako předtím?
Krtekcz
Junior

Odeslat příspěvekod cz01 30. 9. 2007 15:14

tady je link na bios, který řeší problém s větráčkem (hodně lidí ho chtělo poslat, tak toto bude jednodušší)
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/20856/F5R503AS.zip_439.93KB.html
cz01
Junior

Odeslat příspěvekod Haňa 30. 9. 2007 20:54

ahoj, (předem se omlouvám za hloupou otázkou),ale potřebovala bych poradit. Koupila jsem si notebook asus F5V, nainstalovala jsem si na ně XP. Ovladače jsem nakonec na netu našla, až teda na Wi-Fi, ta mi zatím nejede. Když si teď doinstaluju bios, neshodí se mi Win? A ještě jedna. Při instalaci jsem si disk rozdělila na dva a win jsem nainstalovala jen do tý jedný půlky s tím, že si do druhý dám linux. Když si to ale rozmyslím, a budu je chtít nainstalovat i do druhý, zůstává mi jako instalace legální (teda ted nevím jak to vysvětlit. Vlastně když bych si tam přidala ještě jeden HD, tak už to legální není, že), ale jak je to takhle? díky :( :o :D
Haňa
Junior

Odeslat příspěvekod xZeke 2. 10. 2007 10:58

BIOS by měl být v klidu... co se týče druhé otázky, tak OEM verze Windows se vztahují na základní desku, klasické verze nemají ani tohle omezení, na počtu HD nezáleží... a kdyby sis to s linuxem rozmyslela, stejně nemusíš nic instalovat, stačí zformátovat druhou část disku na souborový formát podporovaný Windows (Klasicky NFTS nebo FAT32)
xZeke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvety 4. 10. 2007 18:44

Mam ntb Asus F5R-AP186 a vadi me velka hlucnost vetracku. Jak mohu nainstalovat stazeny soubor (dle vasi uvedene www adresy)do biosu? Prosim o podrobny navod. Diik:-)
kvety
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 4. 10. 2007 19:13

Nová verze BIOSU řeší jen maximální roztočení větráčku po probuzení notebooku, nikoliv však celkové otáčky během provozu (tedy aspon jsem si toho nevšimnul). Nejjednodušší způsob pro tebe bude stáhnout si program winflash (je na webu asusu) a přes něj to flashnout vše je automatické.Doporučuji povypínat programy a ostatní věci a nechat flashnout.Hlavně nevypínat notebook dokud se nedokončí flash biosu hrozilo by znefunkčnění notebooku.
cz01
Junior

Odeslat příspěvekod Krtekcz 19. 10. 2007 19:22

program jsem si stahnul,nainstaloval spustil ale když jsem načetl novou verzi Biosu (503) a daj Flash tak mi to napsalo že nemohl zalohovat bios a at to zkusím znovu. můžu to zkoušet jak dlouho chci ale pořad mi to haže tu samou hlášku nevíte co s tím může být?
Krtekcz
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 20. 10. 2007 10:33

v oblasti větráčku mi notebook pořád "vrní" dělá vám to taky?když se otáčky sníží tak to přestane. Za tento tyden jsem vystřídal 4 notebooky a na každém se projevila závada, už mě to vytáčí, 3x HP a ted Asus, už mě to nebaví chodit na reklamace >:-[] Mátee zkušenost s obchodem Alfacomp? nepřijde mi normální, že mají tolik zmetků.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Junior

Odeslat příspěvekod tomekd 21. 10. 2007 08:03

dravim obcania. mam asus dosku P5GC-Mx a win xp sp2 a nemozem nainstalovat zvuk. bud vyhodi chybu s high definition audio bus , a nenainstaluje realtek ovladac, alebo v pripade ze som ho zakazal a vypol v biose nainstaluje a potom po aktivovani znova nefunguje. tuto noc som sa prehrabal vsetkymi foramy,nainstaloval KB888111 a KB835221 a vyskusal vsetky mozne kombinacie patchy,odkazy a instalacie a nespocetne restarty neviem ako to spojazdnit. Da sa to vobec nejako??? pobezi to len pod win wista? alebo si mam jednoducho kupit dajaku zvukovku? Poradte dakto kto sa v tom vyznate dakujem... :roll: :roll: :roll: Ps: lool som lama strasna viem ale tak toto je akoze moc:)
tomekd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palo199 26. 10. 2007 00:04

mam rovnaky problem ako "krtek". Ked chcem flashut bios (vo win XP) na novy (503) tak ta utilitka od asusu mi vypluvne tu lasku ze " Filed to backup BIOS". poradte PROSIM co robit. Pripadne aj ty krtek ak uz poznas riesenie daj vediet.
palo199
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bublikluk 7. 11. 2007 22:26

Mam stejny problem pri update biosu, muzete tu nekdo popsat postup jak se vam podarilo ten bios updatovat? diky
bublikluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kasso 8. 11. 2007 20:45

ja mam tiez par problemov s instalaciou.vsetko som v pohode nainstaloval ale wi-fi neviem rozbehnut.naslo mi ho ako hw ale ked nanho dam instalovat ovladac tak mi vypise chybu ze sa neda dokoncit instalacia.mozte mi niekto poradit ako to mam rozbehnut lebo mam doma wifi siet a chcem sa na to pripojit.
moj NB:ASUS F5RL-AP018.
vopred vdaka.
kasso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krtkoman 17. 11. 2007 15:22

mal som podobny problem. Stiahni si driver tu je link
http://www.atheros.cz/download.php?athe ... G&system=1
malo by to zabrat mne to zabralo na rovnakom modeli WINXP.
krtkoman
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka