Slušný notebook na intr,do 15t Kč jde to ?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod abuk 22. 9. 2007 23:17

Ahoj,potřeboval bych si koupit nějakej notebook a protože jsem se teď zaměřoval hlavně na stolní pc , tak o notebooku moc nevim (výrobci vs kvalita atd...) chtěl bych investovat tak 15tisíc a požadavky jsou 1024mb ram a celková kvalita zpracování... jde to sehnat ?
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Intri 22. 9. 2007 23:18

Za 15 tisíc máš hodně velké požadavky... Nevím, jestli seženeš něco s gigabajtem paměti, ale pokud jo, v žádném případě nemůžeš očekávat kvalitu provedení. Můžeš se mrknout, co nabízí nejlevnější Lenova, ale fakt si nemyslím, že v té cenové kategorii najdeš vůbec mnoho notebooků, natož pak kvalitních.
Intri
Junior

Odeslat příspěvekod wntcz 23. 9. 2007 00:10

jsi dost omezeny.. v teto cenove relaci se daji sehnat jen acery a umax notasy..

ted jsem se dival do katalogu levi a v dane cenove relaci nemas moc moznosti.. muzes mit napriklad
As 3693WLMi 15, 4"CB/C-M430/512/80/DVD±RW/WL/VHB

s tim, ze za cca 5-6kil si jeste dokoupis jeden 512kovej modul..

tento notas je i se systemem takze celkem pohoda.. do 15ti se vlezes
wntcz
Junior

Odeslat příspěvekod abuk 23. 9. 2007 00:11

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49650 ale acer asi nic moc co jsem slyšel

spíše se mi zamlouvá tohle msi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46901
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 23. 9. 2007 00:11

Za 15000 sa neda hovorit o velkej odolnosti, o velkom vykone, o velkej vydrzi - proste o nicom velkom. Bude to cisty zaklad, tzv. "nulovy bod", ktory ma minimum veci na to, aby sa to dalo nazyvat NB a aby to bolo vobec funkcne...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janzat 23. 9. 2007 09:42

CECO pls měl bys to tu troch usměrnit...ten magro dává do každého tématu nějakou hloupou story o reklamaci Aceru a chce aby mu lidi klikali na reklamu...už je to fakt nudné. Myslím, že to do fóra nepatří.

Jinak do 15 k Ti doporučím HP 530 nebo ACER Extensa 5220. seženeš oba i s dokoupeným 512 modulem a splní to, co od nich očekáváš.

Já jsem se rohodl pro ten druhý, stál mě 11500,- vč. DPH (mám ho jen na internet pro otce) Jinak mam normalne ten co je v podpisu.

Ale kdybych ho bral pro sebe, vzal bych s jiným procesorem (ne Celeron), jinak uplne maximalni spokojenost a hlavne pekne a pevne sasi.
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Junior

Odeslat příspěvekod Letadelko 23. 9. 2007 09:49

abuk: Myslím že HP 530 by mohla být správná volba.
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior

Odeslat příspěvekod Intri 23. 9. 2007 09:55

Abuk: viz. Letadelko. Dávám hlas pro HP.
Intri
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 9. 2007 10:27

HP 530 taky mam a jako zaklad doporucuji :) Samozrejme ma hodne kompromisu, ale ,,zaklad,, dobry. Dualcore, 512MB RAM snad no rozsiris. Zpracovani me velmi prekvapilo, pevny, odolny - proste HP.

Co zamrzi? - 2xUSB nalevo vymyslel blbec a ne designer, nekuomu muze vadit maly uhel otevreni displaye, nizky jas, slaba vydrz

Co potesi? (,,zaručeně potěší,, :D) ABG WiFi, DualCore pod 15K, nízká provozní teplota, celkove cena/vykon

Vzal bych veri bez OS a dokoupil WinXP, pak bych dokoupil 512MB RAMku a pokud ti jde o delsi vydrz, ma k tomuhle modelu HP celkem levne baterie :)

Intri: projevit nesouhlas staci, pls v zajmu citelnosti for, uz to dale nerozsiru. Dekuji.

EDIT: co se tyce toho Aceru Extensa - jen detail: ,,Upozornění: tento model má podporu pouze pro instalaci operačního systému Microsoft Windows Vista. ,,
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 3xP053r 23. 9. 2007 13:25

abuk píše:Ahoj,potřeboval bych si koupit nějakej notebook a protože jsem se teď zaměřoval hlavně na stolní pc , tak o notebooku moc nevim (výrobci vs kvalita atd...) chtěl bych investovat tak 15tisíc a požadavky jsou 1024mb ram a celková kvalita zpracování... jde to sehnat ?j/quote]

Rada: na RAM sa uplne vykasli, je to najjednoduchsie "oservisovatelna" suciastka v notebooku, cize radsej ber lepsi dizajn, ergonomiu alebo ostatne hw specifikacie s menej RAM a 512 MB kupis okolo 700 Sk (pripadne uz rovno 1 GB a mas 1,5 GB) - vacsinou ma notebook zvlast kryt s jednym srobikom priamo nad pamatami. Procesor, graficku kartu a samozrejme dizajn uz (vacsinou) neupgradnes.
[the podpis]
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod sterivap 23. 9. 2007 13:26

CeCo píše:Za 15000 sa neda hovorit o velkej odolnosti, o velkom vykone, o velkej vydrzi - proste o nicom velkom. Bude to cisty zaklad, tzv. "nulovy bod", ktory ma minimum veci na to, aby sa to dalo nazyvat NB a aby to bolo vobec funkcne...

C

...tak pravil moderátor. Myslím si, že to jde a vůbec to nemusí být "aušus" - vždyť je to úplný nesmysl-všichni nepotřebují noťasy podle "poslední módy" a když už hodně ustoupím, tak nazvat NB do 15.000 "nulovým bodem" je totální blbost. Npř. Acer AS5310 - 301G08Mi se dá pořídit za 12 979 s daní a Linuxem a má 1024-je to sice Celeron M ale našel bych spoustu příkladů, pro které tato konfigurace bohatě stačí. A to byl jen příklad jednoho noťasu. nechci se hádat-ale někdy vy moderátoři uděláte odsudek čehokoli a pak mi jeden z vás jen umí napsat, že "z mých příspěvků cítí nenávist k nám -moderátorům"... To jste nějaká kasta?
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Odeslat příspěvekod wntcz 23. 9. 2007 13:26

2janzat: 11.5 + system, mozna je to ohrany, ale pokud tam nechces linux musis pocitat i naklady na porizeni OS :) ale stejnak se do tech 15 vpohode vleze.. :)
wntcz
Junior

Odeslat příspěvekod Intri 23. 9. 2007 13:28

3xP053r píše:na RAM sa uplne vykasli, je to najjednoduchsie "oservisovatelna" suciastka v notebooku, cize radsej ber lepsi dizajn, ergonomiu alebo ostatne hw specifikacie s menej RAM a 512 MB kupis okolo 700 Sk (pripadne uz rovno 1 GB a mas 1,5 GB)

Doporučil bych dokoupit Kingston, s ním a jeho kompatibilitou mám dobré zkušenosti.
Intri
Junior

Odeslat příspěvekod Intri 23. 9. 2007 13:31

sterivap píše:...tak pravil moderátor. Myslím si, že to jde a vůbec to nemusí být "aušus" - vždyť je to úplný nesmysl-všichni nepotřebují noťasy podle "poslední módy" a když už hodně ustoupím, tak nazvat NB do 15.000 "nulovým bodem" je totální blbost. m/quote]

Nezapomeň, že i notebook má nějakou výrobní cenu. Stroje, které vyrábějí součástky pro notebook stojí miliardové částky. Jestli někdo prodává takto levný notebook, jsou dvě možnosti - buď je to skutečně něco, co se nehodí pro "hodnotný" prodej, nebo se prostě muselo šetřit jinde. A u všech levných modelů se samozřejmě vždycky šetří na tom, co není na první pohled vidět. Čili kvalita provedení, klidně i dipslej ( ne každý jej kontroluje při koupi ), odolnost, servis.
Intri
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 23. 9. 2007 15:12

Usmernene.

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka